Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Referansınız İslam değil miydi?

15.08.2012 18:18
Ramazan ayı bir geldi pir geldi. Bir curcunadır gidiyor...
Yerel basında her gün Sakarya Büyükşehir belediyesinin ilçeler genelinde iftar sofraları kurduğu vatandaşlarla birlikte oruç açabilmenin mutluluğunu yaşadığı söylemlerini okuyoruz.

Falan ilçede 3000 kişilik, filan ilçede 4000 kişilik, kent merkezinde 6000 kişilik iftar sofraları kurulduğu bir övünç ibaresi olarak yazılıp çiziliyor. Yani 20.000 kişilik iftar versen dahamı başarılı olmuş olacaksınız ?
Sizler daha dün CHP belediyelerinin yapmış oldukları iftar sofralarına eleştirilerde bulunup; ?İslamda israf haramdır? ? İslamda gösteriş haramdır? ?sağ elin verdiğini sol el görmeyecek? demiyor muydunuz? Sizin referansınız İslam değil miydi? Peki sizin yaptığını ne ? Bunu nereye koyacağız ?
Oysa bir düşünün. Dünyada, bizlerin çöpe attığı yemek ve ekmek artıkları milyonlarca insanı hayata tutundurur. Kaba bir hesap yapalım. Hendek?li olmam hasebiyle ilçemizde verilen iftar sofrasını beraber hesaplayalım.
Sakarya Büyükşehir belediyesi Hendek ilçemizde yaklaşık 3000 kişiye iftar verdi. Katılımın oldukça çok olmasının perde arkasındaki görünmeyen kahramanları Hendek Ak parti teşkilatının başarılı çalışmalarıdır.

Şimdi, ilçemizde 250 masa ve 3000 sandalya hazırlandı. Büyükşehir özel bir şirket ile anlaşmış yemek yapımı,yemek dağıtımı, masa ve sandalyelerin giydirilmesi, çöplerin toplanması ve tekrardan kurulan masa ve sandalyelerin kaldırılması. Gördüğüm kadarıyla organizasyonda çalışan sayısı yaklaşık 70-80 personel. Günlük yövmiyeleri, yemeğin malzemesi,pişirilmesi ve dağıtılması , aracı, yakıtı vs. nın bedeli kaba bir hesapla 100 bin lira... Eski parayla 100 milyar lira... Ramazanın 30 gün süreceğini hesapladığımızda tam tamına 3 milyon lira... Ha bu para 3000 kişilik iftar sofrası üzerinden, sayı yükseldikçe masrafında büyüdüğünü gözardı etmeyelim.

Sahi sizler... Önceki yıllarda hele hele iktidara geldiğiniz yıllarda çat kapı vatandaşların evine gider fakirin sofrasına konuk olurdunuz. Bu gün ne değişti Allah aşkına. Bu şaşaalı iftarlar neyin göstergesi?

Şimdi borç içersinde yüzen bir belediyenin borcunu ödeyemezken, Mekke?de dilenip Medine?de harcayanlar misali , mirasyedi gibi davranarak ve kamuoyunda ?bak işte Büyükşehir belediyesi iftar sofraları kuruyor, 10 bin kişilik,20 bin kişilik? vs. Haberlerinin gazete sayfalarını süslemesi kime ne kazandırıyor ? Elle tutulur gözle görülür ve Sakarya?ya yıllarca hizmet verebilecek bir tesisin yapılmıyor olmasını böyle iftariye sofraları ile kapatamasınız. Tabi vebalden ve sorumluluktanda kurtulamazsınız.

Diyeceğim o ki, keşke bu masraflar bu kutsal günlerde bu şekilde yapılacağı yerde hani Allah için söyleyin gıda paketi olarak hazırlanmış olsa ve nasılsa çalışmakta olan belediye aracı ve personelleri yardımıyla evlere intikal ettirilmiş olsaydı daha güzel olup hora geçmez miydi ? Böylece vatandaşlar bu kadar masrafla bir gece iftar açacaklarına aynı meblağ ile ramazan boyunca iftarlarını açamazlarmıydı? Bunun neticesinde sizler bir gece dua alacağınıza ramazan bıyunca dua almış olmazmıydınız?

Her zaman yapılan yanlışa bugünde bir yanlış eklenmekte, vatandaşlara balık tutmayı öğreterek ömür boyu yaşamlarını özgürce idame ettirmelerini sağlamak varken, balık yedirerek, hep kendinize bağımlı asalak yaşamalarına katkı sağlayarak nereye varmak istiyorsunuz? Ha şunuda unutmadan söyleyeyim Lütfen gittiğiniz iftar sofralarına katılanlara iyi bakınız. Bakın bakalım bir çoğu aynı simalar mı? Kim bunlar ? Taşıma, bindirilmiş kıtalar olabilir mi?

Medyabar.com bugun 155005 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 816 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler