Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Özkoç,İnci arıyor

15.01.2013 13:01
CHP Hendek ilçe teşkilatı Hendek belediye başkan aday adayını açıkladı. Hendek ilçe örgütünde yapılan aday adayı açıklamasına CHP Sakarya milletvekili Engin Özkoç, CHP İl başkanı Ecevit Keleş, CHP Hendek ilçe örgütü başkanı Selami Karakadı ve partililer katılmıştı.

CHP Sakarya milletvekili Özkoç, aday adayı açıklama töreninde, partililerine kısa bir konuşma yaparak belediye başkanı nasıl olmalı? Sorusunu sorarak yine kendisi yanıtlamıştı. Ancak ne hikmetse CHP Sakarya il teşkilatınca hazırlanan haber metninde bu konu atlanmış. Sanırım il başkanlığı ile milletvekili arasında süregelen polemikten kaynaklanıyor. Her neyse orası konumuz dışı biz konunun özüne dönelim.

CHP Sakarya milletvekili Engin Özkoç, kendisininde milletvekili olmadan önce belediye meclis üyeliklerinde ve belediye başkan yardımcılığı görevlerinde bulunduğunu, bu makamların halka hizmet etmekte en önemli konumlar olduğunu belirterek belediye başkanlığına aday olacak olan adaylara tecrübelerinin ışığında bilgilerini paylaşmıştı.
Sakarya CHP milletvekili Özkoç'un belediye başkanı nasıl olmalıdır sorusuna verdiği yanıtların doğruluğunda hemfikir olmamak mümkün değil. Ancak tarifde geçen kıstaslara,ölçütlere bakıldığında bu tarif adeta Hendek Belediye başkanı Ali İnci'yi gösteriyor.
Zira Özkoç'un belirlediği kıstaslar kendiliğinden olmuyor. Bu tür çalışmalar ekip işi, özgüven işi her şeyden önce liderine inanmaktan geçiyor.
Ne demişti Özkoç ? Hatırlayalım...

Belediye başkanı birebir seçmenine dokunan kişidir...
Belediye başkanı hangi evde aş pişiyor onu bilen kişidir...
Belediye başkanı kimin evinde hasta var onu bilen, ziyaret eden kişidir...
Belediye başkanı yastığa başını en son koyan ama ilk önce kaldıran kişidir...
Belediye başkanı sokakta yürürken işçisinin, çöpçüsünün elini sıkan, sabahları merhaba hemşehrim, akşamları da iyi geceler arkadaşım diyen kişidir...

Hendek'de yaşayan her birey iyi bilir ki Hendek Belediye başkanı Ali İnci tüm bu vasıflara sahiptir. Onu sabah namazında camide, namaz sonrası çorbacıda görebilirsiniz...

Sadece ramazan ayında değil yıl boyu evinde aş pişmeyen kimsesizlere sahip çıkarak evlere aş gönderdiği herkes tarafından biliniyor.

Hangi evde bir hasta ya da yaşlı varsa onu, ziyaret ederken görebilirsiniz...
Onu, gecenin birinde, ikisinde ilçeyi teftiş ederken görebilirsiniz...

Kısacası Sakarya CHP milletvekilinin aday adayı açıklamasında dile getirdiği "bir belediye başkanı nasıl olmalıdır?" elbisesi Hendek Belediye başkanı Ali İnci'ye cuk diye oturduğunu görürsünüz.

Buradan yola çıkacak olursak CHP'nin önümüzdeki yerel seçimlerde Hendek Belediye başkanı Ali İnci benzeri belediye başkanı adaylarını aradığını görüyoruz.

Peki tüm bu ifade edilen vasıflara matuf kişi varken benzerini aramak niye???

Medyabar.com bugun 243908 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1195 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler