Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Vereceğiniz bir cevabınız var mı?

01.07.2013 16:27
Hendek Sakarya'nızın hem ticari, hem eğitim,hem siyasetin nabzının en hızlı attığı bir ilçemiz.

Yürürlüğe giren son yasa kapsamına görede büyükşehir sınırları içersindeyiz. Beklentimiz odur ki nasılki bizler devleti bir baba gibi görüyorsak büyükşehir belediyesine bağlı bir ilçe olmamız hasebiylede büyükşehire bir abi bir baba gözüyle bakıyoruz. Biz öyle bakıyoruz da acaba büyükşehir bize nasıl bakıyor??? Bu yazımda sadece etkinlik konusuna değineceğim. İlçemizden büyükşehire akan paranın miktarı, karşılığında ilçemize yapılan yatırımları ilerki yazılarımızda işleyeceğim.


Bildiğiniz gibi Selman dedeyi anma geleneksel sünnet ve güreş şenlikleri 15 yıldır devam ediyor ve her geçen gün dahada heyecanlı ve yüksek katılımla. İşte böylesi bir günde gözlerimiz başta sayın valimiz ve milletvekillerimiz olmak üzere Büyükşehir belediye başkanımız ve iktidarın ildeki en yüksek temsilcisi Ak parti Sakarya il başkanını etkinliğimizde ağırlamak isterdik. Hele kılı kırk yaran bir belediye başkanı Ali inci bu etkinliğin orkestra şefliğini yapıyorsa artık siz düşünün gerisini.

Ama heyhat bizler yanılmışız hemde çok yanılmışız. Neden mi? Hani baba gözüyle yolunu gözlediğimiz, Sakarya genelindeki tüm ilçelere eşit davranacağını düşündüğümüz Büyükşehir belediye başkanı ve başta iktidarın milletvekilleri olmak üzere tüm vekillerimizi etkinliğin sona erdiği son dakikaya kadar beklemedik dersek doğru söylememiş oluruz. Ne yazıkki hiç biri etkinliğimize katılmadılar.NEDEN???

Hendek ilçemiz ÜVEY evlat mı?

Hendek gerek yerelde gerekse mahalli seçimlerde sizin beklediğinizin altında mı oy desteği verdi?

Söylermisiniz sayın büyükşehir belediye başkanım, etkinliğimizİ niçin şereflendirmediniz? Siz bizimde büyükşehir belediye başkanımız değil misiniz?
Siz , iktidarın sayın milletvekilleri... Sahi sizler niçin gelmediniz? Telgraf çekmekle her işin halledildiğini mi düşünüyorsunuz? Mecliste mesai vardı da bizimmi haberimiz yoktu?

Biliyorsunuz ki Hendek, şu an Sakarya Ak parti yönetim kurulu üyesi Şenay Sakal'ın ilçe başkanlığı döneminde nüfusuna oranla partiye en fazla üye yapması ile başbakan Erdoğan'ın elinden ödül almış bir ilçe...

Hendek belediyesi, başta toplu konut hamlesi, roman açılımı olmak üzere birçok konuda hükümetimize bile projeleri ile ışık tutmuş bir ilçe...
Sayın büyükşehir belediye başkanım, daha dün diyebileceğim yakın bir zaman önce başbakan Erdoğan'ın canlı TV programı ile katılarak start verdiği Kemaliye Mahallesi kentsel dönüşüm başlangıcında da katılmamıştınız.
Evet, sanıyorum ki sizi çok iyi anlıyorum. Hendek'in mütevazi bütçe ile yaptığı projeler belki siyaseten sizin önünüze set oluyor.

Zaten ben her zaman Hendek belediye başkanı Ali inci'ye;"başkanım çıtayı bu kadar yüksek tutmayın, sizin hızınıza yetişemeyen siyasilerin tepkisini çekiryorsunuz" dediğimde, başkan inci," ben bu gençliği ne zaman yakalayacağım, zaman çok hızlı akıyor bu bir hizmet yarışıdır, yürümek bize yaraşmaz. Kıskançlık da kimseye yarar sağlamaz" cevabı verdiğinde doğrusu bir anlam verememiştim. Ama geldiğimiz bu günde yaşadıklarımız başkan İnci'yi haklı çıkartıyor. Nasıl mı?

Siz büyükşehir belediye başkanım. Hendek'in oyuna ihtiyaç duymayacakmısınız?
Szi sayın milletvekillerimiz sizin Hendek'lilerin oyuna ihtiyacınız yok mu?
Bencilce davranmanız başta ilçe vatandaşı olarak bizleri mağdur ediyor. Mensubu bulunduğunuz partininde zarar görmesine, tepki toplamasına vesile oluyorsunuz.

Lütfen şu sözlerimi kulağınıza küpe yapınız. Yarın Hendek'li" ne koydunuz avucumuza ne sürelim yüzünüze?" dediğinde vereceğiniz bir cevabınız var mı?

Medyabar.com bugun 74065 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 935 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler