Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Menderes Türel ve Bizim uyanıklar

03.09.2013 10:09
Ak Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, "kesin adayım" diyerek anketleri etkileyip, adaylık olasılığını güçlendirmeye çalışan "uyanıklara" karşı kamuoyunu uyardı.

"Bazı uyanıklar 'falanca ile konuştum. Adaylığım kesin' diye uyduruyormuş" diye tweet atan Menderes Türel, Twitter hesabından şöyle yazdı..

"Bazı uyanıklar 'falanca ile konuştum. Adaylığım kesin' diye uyduruyormuş. Şu anda Genel Merkezde kimsenin adaylığı kesinleşmedi.

Ayrıca Türel, Hürriyet Gazetesinde yaptığı açıklamada da "Sayın Başbakan'ın kafasında netleşen isimler olabilir. Ancak varsa da kendisi bunu bizlerle paylaşmadı. Sayın Başbakan'ın ketumiyetini herkes bilir. Parti yetkili kurulları ile görüşmeden herhangi biriyle adaylık konusundaki bir fikrini paylaşabileceğini de sanmıyorum" diye konuştu.

AK Parti'de adaylık konusunda "fevkalade kurumsallaşmış bir sistemin bulunduğunu" ve adaylık konusunun önceden belirlenen kriterler çerçevesinde parti yetkili kurullarının karar vereceğini vurgulayan Menderes Türel, "Kurullarda belirlenen adaylar, Sayın Başbakanımızın da onayı alındıktan sonra açıklanacaktır. Bundan önce söylenen hiçbir şeye inanmamak gerekir" dedi.

"Kesin adayım" diyen kişilerin amacının da, yapılan kamuoyu yoklamalarını etkilemek olabileceğine dikkat çeken Türel, "Biliyorsunuz, siyasette güçlü görünenden yana bir yoğunlaşma olur. 'kesin adayım' diye konuşan kişiler de bunu sağlamaya çalışıyor olabilir" diye konuştu.
Ak Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel'in açıklaması bu.

Sayın Türel'in bahsettiği uyanıklardan ilçemizde de çok sayıda bulunmakta. Daha aday adaylığı süreci başlamadan aday olabiliyorlar.
Akyazı'da belediye başkan adayı olarak adı geçen bazı isimler süreci beklerken bazıları ise ''Ankara okey verdi kesin adayım'' havasında dolaşıyor.
Başbakanla görüşende var. genel başkan yardımcılarının adını kullananlarda..
Bazıları bu işi ayaklı gazetelerle yaparken bazıları ise direk kendi ağzından kulis yaparak ''ben Ankara ile görüştüm kesin adayım'' diyor.
Hatta bununla yetinmeyen bazı uyanıklar adaylıktan öte bana başkan diyebilirsiniz diyecek kadar işi azıtmış durumda.
Ben şahsen başbakanın böyle bir yanlışa düşeceğine inanmıyorum.
Çünkü söylenenlerin doğru olması için Akyazı'da birden çok belediye olması gerekiyor.
Bu uyanık adayların gönlünü yapmak için benim naçizane bir önerim var.
Yeni Büyükşehir yasası ile kapanacak olan Dokurcun, Kuzuluk ve Altındere belediyelerini kapatmayıp bu uyanık kesin adayları buradaki boşalacak koltuklara oturtturmak.
Benimki sadece bir öneri. Yoksa koca koca adamlar yalancı duruma düşmesinler.

Medyabar.com bugun 21956 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 861 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler