Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Merhaba derken.

13.01.2014 18:54
Hızla değişen dünyamızda parelel olarak ülkemizdede bir çok şey değişiyor bu olguyu farketmemek mümkün değil.

Hani hep söyler ve inanırız DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEĞİŞİMDİR.

Şöyle bir baktığımızda mevsimler,iklimler değişiyor,yapısal olarak fiziki görüntümüz değişiyor,huylarımız,örf ve adetlerimiz değişiyor,yemek kültürümüz düğünlerimiz,bayramlaşmalarımız değişiyor.

Kısaca mantalitemiz değişiyor.

Bu süreçlerde değişen dünyadan alacaklarımız nelerdir,tedbirli olmamız gereken şeyler nelerdir bu süreci etkileyen faktörler nelerdir?

Hepimizin bir çok olguyu iyice süzgeçten geçirmemiz gerekmektedir. Kazanımlarımızın yanında kaybettiğimiz değerler nelerdir.

Günümüzde görsel ve yazılı medyanın iletişim ve internet teknolojisiyle'de desteklenmesi neticesi günlük ve dahası saatlik olarak dünyada olan bitenden haberdar olup bir çok şeyi mukayese yapabilme imkanına sahibiz.

Aslı olan ve önemli olan bence şudur bizler değişirken ,kandırılıyormuyuz değiştiriliyormuyuz.

Kökleri çok derinlerde olan yüce türk milleti yüzyıllarca birçok değerlere aynı duygularla sahip çıkmış bu değerleri yaşayarak nesilden nesile aktarmışlardır.

Esareti asla kabul etmeyen özgürlüğüne ,hürriyetine düşkün olarak yaşamayı kendine tarz olarak seçmiş atalarımızdan alınacak bir çok dersler vardır.

Bunların başında millet olma mensubiyeti çok önemli bir şekilde ele alınmalıdır.

Emperyalist güçler önce bu özelliğimizi yıllardan beri yok etmeye yönelik sinsice planlarını gerek ülkemizde ve gerekse çeşitli ülkelerde yaşayan soydaşlarımız üzerinde sürdürmektedirler.

Uzun yıllardan beri kültür emperyalizimiyle bir çok değerlerimizi kaybettiren ve bunda başarılı olan düşmanlarımız son zamanlarda ülkemizi bölücülük tohumlarıyla zayıflatıp bu coğrafyada TÜRK,İSLAM aleminin liderliğini yapmamızdan endişe duymaktadırlar.

Güçlü bir Türkiye istemeyen dış düşmanlarımız beyinlerini yıkadıkları değişime uğrattıkları hain ve gafil birtakım satılmışları taşaron olarak kullanmakta ve ülkemizin huzurunu bozmaktadırlar.

Ülkemizde düne kadar konuşulmayan insanların gündeminde mümkün olmayan bir çok konu günümüzde çok konuşulur tartışılır hale gelmiştir.acaba farkına varmadan değiştiriliyormuyuz,ayrılıştırılıyormuyuz.bence çok dikkat edilmesi gereken bir durum.

TÜRKÜYLE,KÜRDÜYLE ABAZA,ÇETKEZİYLE ARNAVUTU LAZIYLA kısacası herşeyiyle bir olup bu cumhuriyeti kuran birlikte olarak bir balyoz gibi düşmanına şamar vuran yüce türk milletinin birer ferdi olmanın gururunu hepimiz yaşamalıyız.

VATANIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNDE ortak kimlik oluşturmalıyız.kanımızla,canımızla kurulan vatanımızı bayrağımızı müreffeh bir şekilde gelecek nesillere taşımalıyız.

Aleyhimize oluşabilecek değişim illetinin etkisinde kalıp baneneci,nemelazımcı olmamalıyız.

Medyabar.com bugun 130154 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 882 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler