Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Onlar için bu kez seçimler hiçte kolay olmayacak

30.01.2014 20:16
30 Mart'ta yapılacak seçimler öncesi siyasi partiler ve dolayısıyla adaylar ilçelerinde seçim çalışmalarına hız verirken, siyasette ilgilenenler 30 Mart'ta ipi kimin göğüsleyeceğini tartışıyorlar.

Bu tartışmada da en çok konuşulan MHP'nin hangi ilçelerde iddialı olduğu ve seçimi kazanacağı...

Kimine göre Ak Parti 16'da 16 yapacak.

Ancak kimine göre MHP'li adayların kazanacağı ilçeler var

Kulislerde MHP'nin iddialı olduğu ilçeler olarak Sapanca, Geyve, Taraklı, Adapazarı, Erenler, ve Karasu ilçeleri konuşuluyor

Sapanca'da Ak Parti'nin yeni bir aday Aydın Yılmazer ile seçimlere girmesi, MHP'li aday Oya Arapoğlu'nun ekmeğine yağ sürdüler yorumlarına neden oluyor..

Sapanca Ak Parti içerisinde aday açıklanması sonrasında yaşanan küskünlüklerinde MHP için bir avantaj olduğu konuşuluyor..

Geyve'de de durum aynı.

Ak parti'den Geyve ilçesi'nde 2nci kez aday olan Murat Kaya'nın karşısıda rakip olarak MHP'den çıkan Mehmet Kır, Ak Parti'yi dolayısıyla da adayı Murat Kaya'yı zorlayacak gibi..

Buna gerekçe olarak ta Murat Kaya'nın 5 yıllık görev sırasında Geyve belediyesini aşırı borçlandırması, buna karşılıkta ilçede dikkat çekiçi yatırımların olmaması Kaya'nın en büyük eksileri arasında.

Geyve'de Mehmet Kır, kazanırsa sürpriz olmaz.

Dışarıdan bakıldığında seçimlere rahat girdiği görülen Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman içinde durum aynı..

Nüfusu 5 bin olan ilçede Saadet Partisinden aday olan Mehmet Aydın, Tacettin Özkaraman için dişli bir rakip. İlçenin köklü ve tanınmış ailesinin mensubu olan Mehmet Aydın'ın Taraklı'da sürpriz yaparsa sakın kimse şaşırmasın.

Adapazarı Belediyesinde ise
Daha CHP'nin aday çıkartamadığı, Ümit Usal ile Zafer Adalet arasında gidip geldiği Adapazarı Belediyesi'nde MHP'nin adayı Ahmet Tufan Demircioğlu'nun, başkan Süleyman Dişli'yi dolayısıyla da Ak Parti'yi zorlayacağı gerçek..

Ciddi anlamla seçim çalışmalarına başlamayan Süleyman Dişli'yi, anketlerde azalan Ak Parti rüzgarı yeniden Adapazarı Belediye Başkanlığı koltuğuna sürüklemezse sürpriz olmaz..

Erenler Belediyesi için de MHP'den Yakup Alaylı, ise Saadet Partisinden Ersin Kılıç şanslı..

Bu belediye'de Saadetli aday Ersin Kılıç, adayı olamadığı Ak Parti'nin oylarından alırsa, MHP'li Yakup Alaylı'nın belediye başkanı olmaması içten bile değil..

Karasu'da Mehmet İspiroğlu'na tepki olarak oyların başka partilere kayma durumu var..

Kısacası 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere bugün bakıldığında bu yukarıdaki tablo, dolayısıyla da sürprizler kaçınılmaz görünüyor..

Ama daha 60 gün olduğunu da gözönüne alırsak seçimlerde daha farklı hepimizin 'Nasıl oldu?'diye konuşacağımız sonuçlar çıkabilir

Medyabar.com bugun 68651 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 2781 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler