Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ödeme(me) noktaları üzerine...

21.03.2014 12:35
Malumunuz şehirde son yıllarda elektrik, su ve doğal gaz faturalarını ilgili gözümüzün görebildiği yerlerde bir ödeme noktası açılıp duruyor...

Bir masa bir bilgisayar alanlar vitrin camlarına ödemelerini aldıkları AGDAŞ,SEDAŞ,SASKİ gibi kurumların amblemlerini yapıştırıp müşteri gelmesini bekliyorlar.

Ben bu durumu çocukluk yıllarında güvercin yakalamak için yaptığımız tuzağa benzetiyorum

Hatırlıyorum 10-11 yaşlarında iken güvencin yakalamak için tuzak kurardık.

Bir tane güvercini ayağından bağlayıp ucu ipe bağlı sepetin altına koyup güvencinlerin gelmesini beklerdik. Güvercinler sepetin altındaki güvercine geldiklerinde de ipi çekip güvercini yakalardık..

şu anki mevcut ödeme noktalarının büyük bir bölümü aynen böyle.
Gün geçmiyorki 'Şuradaki ödeme noktasının sahibi paraları alıp kaçmış' veya 'Ödeme noktasına yatırdığım telefon faturam ödenmemiş görünüyor' diye şikayet gelmesin..
Tüm bunlar olurken, ödeme noktalarının adlarına para tahsilatı yaptığı kurumların çıkıpta 'Anlaşma yapmadığınız ödeme noktalarına para ödemeyin' diye uyarıda yapmaları yok mu!

Okuyunca kızıyorum..

Adam çıkmış bir işhanının altında bir yer kiralayıp o kuruluşun amblemini camına yapıştırıp para topluyor, ancak AGDAŞ'ıdır SASKİ'sidir SEDAŞ'ıdır 'Bizim anlaşmamız yok' diye açıklama yaparak sorumluluğu üzerinden atıyorlar.

Yok böyle bir şey..

Eğer birisi veya bir şirket elektrik kurumunun amblemini, adını kullanarak para topluyorsa ortada hukuksal bir sorun vardır.. Hemde büyük bir sorun.

Bir kuruluşun adını kullanmak hele hele izin almadan kullanmak suçtur..

Nasılki SEDAŞ ve AGDAŞ kaçak kullanımla ilgili denetime çıkıyorsa, bununla ilgili denetimde yaparak yetkisiz ödeme noktalarını tek tek tespit edip kapanmalarını sağlayıp vatandaşların canını yakmalarına izin vermemesi gerekiyor.

Böyle çıkıpta 'Bizim anlaşmamız yok. Vatandaşlar dikkat etsin' diye yazılı açıklama yapmak kaçak güreşmekten ziyade 'Bakın ben zamanında uyarmıştım.Ne yapayım'diye topu taça atmaya benziyor..

Bilmem anlatabildim mi?

Medyabar.com bugun 145308 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 2073 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler