Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

APEK'e müfettişler gelince

17.04.2014 09:39
Tesadüf müdür orası şimdilik bilinmez ama;

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifine, üst kurul olan Pancar Ekicileri Kooperatifi PANKO'nun, Adapazarı Şeker Fabrikasının satış sürecine yaşananların yer aldığı Sabah Gazetesi'nde yer alan haber sonrası iki müfettiş gelerek hesapları incelemeye başladı..

Sabah Gazetesi'nde hafızalarda kalan Adapazarı Şeker Fabrikasının satışında yaşananlarla ilgili çıkan akıl almaz iddiaların yer aldığı haber sonrasında müfettişlerin gelmesi, şehirde de 'o haber sonrası geldiler'şehirde konuşulmaya başlandı..

Ve o konuşmalar üzerine de medyabar.com olarak Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ahmet Aya'yı arayarak denetimle ilgili bilgiler alınıp APEK'teki denetimle ilgili rutin sıradan bir haber yapıldı.

Öyle ki bu haberde özne olan olay yani müfettişlerin Sabah Gazetesi'ndeki haber sonrası gelmesi ve bununla ilgili olarak APEK Başkanı Aya'nın ' Rutin bir denetim' olduğunu anlatan sözleri de yer aldı..

Ancak gelin görünki APEK'te müfettiş denetimiyle ilgili haberi yayına verdikten sonra haberin yalan olduğuna dair yorumlar gelmeye başladı..

medyabar.com olarak ta bu yorumlar arasında ağır hakaret içermeyen yorumları yayınladık.

Ancak,

Bir haberin ardından bu kadar 'Yalan haber, yok öyle bir şey 'gibi yorumlar gelmesi insanı ister istemez 'Acaba' diye düşündürmeye başladı.

Bu haber sonrası sanki bir panik havası yaşanıyor gibi bir hava sezinledik.

Oysa biz haberde, APEK'e müfettişlerin geldiğini, karşı görüş, yani APEK'in başındaki en üst düzey yönetici olan Ahmet Aya'nın da görüşünü alarak verdik...

Yani mesleki anlamda habercilik açısından ortada suçlayıcı bir durum yok
Zaten haberi okuyanda bunu gayet iyi anlar.

Burada anlayamadığımız bu haber sonrasında gelen yorumlar ve eleştirilerin sertliğinden ziyade bazı isimlere verdiği rahatsızlık.

Biz çıkıp ta APEK yöneticileri hakkına Şeker Fabrikası yönetiminde iken haklarındaki iddialarla ilgili olarak açılan davalarla ilgili bir yorum da yapmadık..

Aya ve yönetiminin Şeker Fabrikası'nda yönetiminde iken usulsüz harcamalar ve ihalelere ilişkin yolsuzluk iddialarla ilgili açılan davalardan hiç bahsetmedik..

Hatta hatta APEK yöneticilerinin kısa sürede hatırı sayılır miktarda zenginleştiklerini de yazmadık..

Ve tüm bunlar ve fazlasını yazmadığımız halde müfettiş denetimiyle ilgili haberi yaptığımızdan dolayı bu kadar ağır eleştiri ve yorum gelmesi insanın ister istemez ' APEK'de neler oluyor ki'diye kulağına kar suyu kaçmasına neden oluyor

Bilmem anlatabildik mi?

Haaaa unutmadan!

Belki o haber sonrasında birileri çıkıp müfettiş haberinin yapılmasını farklı yerlere çekeceklerdir..

Bu gayet net bilirsin, Şeker'i uzun yılardır bazılarının akside çayda bile kullanmadığımdan dolayı, APEK'le de yakından uzakta ilgim olmadığı gibi adresini de dün bu haberi hazırlarken google da yaptığım arama sırasında öğrendiğimi de hatırlatayım..

Medyabar.com bugun 23272 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 2053 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler