Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Rektör Elmas ile bir dönem daha...

16.09.2014 17:11
Sakarya Üniversitesi Ekim ayı içerisinde yapılacak olan Rektörlük seçimlerinin yaklaşmasıyla birlkte,

Rektör adayları tek tek ortaya çıkmaya başladı.

Rektör Muzaffer ELMAS' a rakip olarak Fen Edebiyat Fakültesi nden Prof.D r.Muharrem Tosun çıktı . Demoratik bir ülkede yaşadığımıza göre tabi ki aday çıkacak hatta bu sayı 952 öğretim üyelerini oyları ile ilk 6 ya girecek adayları belirliyecek daha sonra ise YÖK bu sayıyı 3 e indidrip Cumhurbaşkanlı'ğına sunulacak.

Başarılı çalaşmalarıyla bilinen Rektör Elmas bir dönem daha seçilmesine kesin gözüyle bakmak mümkün gibi görünüyor. SAÜ yurt içi ve yurt dışında çok başarılı Üniversiteler arasına sokmayı başardı .Üniversitenin bir çok projesine imza atan Rektör Elmas bir dönem daha Rektörlük koltuğuna oturduğu zaman ben inanıyorum ki bir çok başarılı projelere imza atacaktır.

Hali hazırda bir çok proje işlevde bulunuyor. 80 bin öğrencinin okumakta olduğu SAÜ öğrencileri her ülkede öğrenci takas programından yararlanıyorlar.

Öte yandan Rektör Elmas sosyal yönüylede sevilen bir kişi olması ve her öğrencinin kolaylıkla Rektör Elmas'a her şekilde ulaşabilmeleri takdirle karşılanıyor. Sık sık öğrencilerle bir araya gelerek onların sorunlarını ve isteklerini dinleyerek çözüm getirmesi hoş bulunuyor.

Bazı öğrenciler ile yaptığım özel sohbetlerde SAÜ 'deki bazı öğretim görevlilerinin kendilerini kraldan üstün görüp öğrencilere hakaret derecesine varacak kadar kustahlaştıklarını söylediler.

SAÜ 'de 952 öğretim görevlisi bulunmakta tabi ki bunların hepsini bir tutmak doğru değildir . İyilerin içersinden kötülerde çıkacaktır. Ben inanıyorum ki SAÜ bu tip kötü niyetli öğretim görevlilerini tek tek temizliyecektir.

Sözün kısasını söylecek olursam Rektör Muzaffer ELMAS bir önceki Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL ile Şimdi ki Cuhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, tarafından sevilen bir kişi olması onu dahada şanslı kılıyor.

Hep söylediğim gibi Türkiye demokratik bir ülkedir.Bunu da bozmaya kimsenin gücü yetmez bozmaya kalkanlar taşın altında kalırlar...

Medyabar.com bugun 73796 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 4066 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler