Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ülke gündemi

27.09.2014 08:46
Kanaatımca ki öyle hiç bir ülke yok ki sınır komşuları düşman ülke olsun.başta suriye olmak üzere ırak,iran,yunanistan düne kadar bulgaristan hemen yakınımızda karadenize bağlantılı rusya,yine yakınımızda israil,hepsinin ayrı ayrı hesapları var.

konumumuz ve coğrafi ,jeopolitik dünyadaki pozizyonumuzdan dolayıda bu ülkelerin bizimle ayrı,ayrı hesapları olduğu açıktır.Bir çok özellikle avrupa ülkelerininde tarihten kaynaklanan ve bölgede üstleneceği pozisyondan dolayı bize karşı olan gizli düşmanlıkları günden güne artıp büyümektedir.inanıyorum ki sınırlarımızda cerayan eden bir çok olayın tahrikçisi bu ülkelerdir.kısacası bölgede güçlü ve lider bir Türkiye istenmemektedir.

Bütün bunların ışığında son günlerde cereyan rdrn olayların bir analizini yapalım:Acaba türkiye yalnızlaşıyormu ve ya yalnızlaştırılmak mı isteniyor.

Etrafımıza baktığımızda yakın komşularımız içerisinde yukardada bahsettiğimiz gibi bizimle poroblemi olmayan ülke yok.

Ülkeyi yönetenler de doğru baktıklarında bunu mutlaka göreceklerdir.

Türkiyenin orta doğuda artık kilit olmadığını bizden başka herkes görüyor ve ya öyle olmasını istiyor.

Ne filistinde ne suriyede,ne ırakta,ne libyada, nede mısırda artık söz sahibi değiliz.

Türkiye İŞİD üzerinden köşeye sıkıştırılmak istenmektedir.HedefİŞİD gibi gözüksede asıl hedef PKK,PYD ve peşmergelerin silahlandırılması özellikle ağır silahlarla. ve bunların zamanı geldiğinde kime karşı kullanılacağı çok açık ortadır.ABD nin elinde bir kürt kartı

var ve bunu Türkiye'ye karşı kullanıyor. kualisyonda yer almassan incirlik hava üssünü Kuzey ıraka taşırım diyor yani aba altından adeta sopa gösteriyor.Güneydoğuda

PKK okul yakıyor, yol kesiyor, bayrak indiriyor, heykel dikiyor. Hala 'çözüm süreci' sonuna kadar devam edebilecekmi. hainler hep istiyor. Her istediklerini devletimiz vermeyecek ve bu hainler çözüm süreci bitti diye kandili gösterecekler esas işn başka tarafı İŞİD zulmünü bahane edip ülkemize girecek olan eli kanlı katillerin oynayacağı üstleneceği oyunlardır. Bu konuda çok,çok dikkatli olmamız gerekebilir. Çok ciddi önlemlerin alınması gerekebilir.

Bu mihrak tohumları hain güçlerden destek aldıkça salyaları akıyor olan o bölgede yaşayan masum kürt kardeşlerimize ve elbette ülkemize oluyor. Zuhur eden bu olaylardan dolayı sınırlarımızda sağlıklı bir dış politika belirleyemiyoruz. Maalesef provokasyonlara gelmeyeceğiz naraları atılıyor kendi vatanımızda insanımız ayrıştırılıyor, yalnızlaştırılıyor.

Ortadoğuda ve kuzey afrikada dost diyebileceğimiz ülke maalesef kalmadı .özgürlük gelecek diye kaddafinin devrilmesi için milyon dolar harcadığımız libya arapları Türk bayrağını yakıyor elçiliklerimize saldırıyor.Türkiyeye kin kusuyor.

Mısırla dipllomatik ilişkiler durma noktasında. Mısırdan sürülüp katara sığınan sonrada sınır dışı edilen müslüman kardeşler örgütüne ve mısırın devrik başkanıMursiye sahip çıkılıyor.. Ayrıca ikilemler yaşnıyor ülkemizde bir bakıyorsun rabia'ya ağlanıyor ama Türkmen kızı esmanın adı bile anılmıyor ırak türkmenleri yalnız bırakılıyor ve yalnızlaştırılıyor oysa bu soydaşlarımızın yıllarca olan hayalleri TÜRKİYENİN KENDİLER4İNE BİR GÜN SAHİP ÇIKACAĞI Bu insanlar yıllarca saddam zulmüyle inlerken değişen konjüktürde daha perişan daha mağdur oldular şüphesiz durmları çok acı ve çok vahim. Yine suriyedeki türkmenler aynı şekilde bunlarda yıllarca baas yönetiminde horlanmış, dışlanmış, belli yerlere getirilmemiş çile çekmişlerdir.

Bu soydaşlarımızın her iki ülkedede tek suçları TÜRK olmak sen bende o coğrafyada olabilirdik. Bu yaralı gönlü çileli soydaşlarımıza top yekün sahip çıkmalıyız hainlerin cirit attığı birbirlerine sahip çıktığı günümüzde hep birlikte yüreğimizle,dualarımızla hareket etmeliyiz.ATALARIMIZDAN bize emanet edilen vatanımıza, bayrağımıza, değerlerimize yürekten sahip çıkmalıyız. Gün bu gündür yarın geç olabilir.

Medyabar.com bugun 84295 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1364 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler