Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

İlçemiz tehdit altında

01.10.2014 17:49
İslamın içinde tefrika oluşturan bu kişiler ve bunların uzantıları olan dernek ve dergahlar ilçemizde çoğalmaya başladı. Yani kısaca bu sapık fikirliler ilçemizde 'at koşturuyorlar'

Her şeye Ali İnci'mi koşacak?

Gülen cemaatinin devletin içersinde yuvalandığı, adeta devlet içersinde bir başka devlet yapısına büründüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından paylaşıldı ve ülke genelinde "Hizmet hareketi" adı altında faaliyet gösteren kişi ve kurumlarla adeta savaş ilanı yapıldı ve süreç devam ediyor. Bu doğrultuda her zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın izinden giden Hendek Belediye başkanı Ali İnci'nin de hizmet hareketine açtığı savaş ve mücadelesi ulusal basını da aştı iddia o ki konu hizmet hareketi taraftarlarınca (A.İ.M.) Avrupa İnsan Hakları mahkemesine taşındı.

İnsanlar ehli sünnetten uzaklaştırılıyor

Bu savaş ilçemizdeki buzdağının görünen yüzü . Oysa ilçemizde bir başka tehlike daha var ki hiç gündeme gelmiyor. Aileler çatırdıyor, dağılma noktasına geliyor. islama karşı, Kur'anın ayetlerini kendince uyarlayarak sapıklığa delalet eden söylemlerde bulunan İskender Evrenesoğlu, Abdülaziz Bayındır,Mustafa İslamoğlu gibi entel müslümanların uzantıları ilçemizde dini terimler adı altında dernekler, dergahlar açıyorlar. Ne hazindir ki cahil bir kesimde adları senin benim gibi Türkçe olan bu işilerin açtıkları dergahlarda sözde Kur'an eğitimi alıyor, insanları ehli sünnet itikatından uzaklaştıran böylesi ucube yerlerde vatandaşlar tedrisat görüyorlar da nedense kimsenin sesi soluğu çıkmıyor.

At koşturuyorlar

İslamın içinde tefrika oluşturan bu kişilere ve bunların uzantıları olan dernek ve dergahlar ilçemizde çoğalmaya başladı. Yani kısaca bu sapık fikirliler ilçemizde AT KOŞTURUYORLAR. Öyle ilginçtir ki bunların çalışma sistemleride çok farklı, adeta büyülenmişlercesine ev ev gezip beyin yıkamayı kendilerine mürid kazandırmayı görev addetmişler.

Müridleri çığ gibi çoğalıyor

Konuyu daha iyi anlaşılması için biraz daha açalım. Yukarıda adlarını verdiğim kişlerin kimisinin "Allah gaybı bilmez", Kimisinin " kadere inanmak yoktur" , kimisinin kendini mehdi, kimisinin ise kendini peygamber ilan ettiği" bilinen bir gerçek iken bu sapık fikirli insanların mürid toplamalarına kimsenin sesis soluğu çıkmıyor. İşin düşündürücü tarafı da bu.

İslam dini doğru yerden öğrenilmeli

Oysa; diyanetin bir şubesi konumunda bulunan Hendek Müftülüğü yetkiileri zaman zaman hutbelerinde böylesi sapık fikirli insanların ilçeye ziyarete geldiklerinden bahisle bunlara itibar edilmemesi yönünde uyarılarda bulunuyorlar ancak yeterli değil. Müftülük yetkilileri " Her vatandaşın dinini doğru öğrenmesi onun en tabi hakkıdır. Bunu da öğrenebileceği en doğru adres müftülüğümüzdür" diyerek bünyelerinde ilçe genelinde 47 kuran kursu açtıklarını, dinini öğrenmek isteyen her vatandaşa en doğru bilgiyi vermenin çalışması ve uğraşı içersinde olduklarını belirterek en doğru adresin ilçemiz adına Hendek Müftülüğüdür" diyorlar.

Peki o zaman eksik nerede ?

Dernek adı altında da olsa bir mekan tutuluyorsa o mekanınbir ruhsatı olmalı, bu tür yerlere ruhsatları da dernekler müdrülüğü tarafından verilmekte. Diğer yandan kaymakamlık ve emniyet bu işe daha dikkatli eğilmeleri ilçede islama tefrika düşürenlerin canına ot tıkayacaktır. Böylelikle vatandaşlarımız yarın daha büyük çıkmazların içine düşmekten kurtulabileceklerdir. Unutmayalım ve şunu akıldan çıkarmayalım ki;

Tefrikanın sonu rahmet değil, AZAPTIR

Medyabar.com bugun 17255 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1072 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler