Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hendek Devlet Hastanesinde neler oluyor?

05.01.2015 19:50
Hendek Devlet Hastanesinde son günlerde meydana gelen olaylar hastane personelini endişeye sevk ederken hastalar ve hasta yakınları Sağlığa siyaset bulaştırmasınlar"diyerek tepkilerini ortaya koydular.

Hendek Devlet Hastanesinde doktorların görevlerinden azledilmesinin ardından bugün de 15 yıllık başhemşire İnci Şafak?ın görevine son verildi.

Hendek Devlet Hastanesi acil servisi ve poliklinikler minik yavruların istilasına uğradı.

Çok sayıda veli kucaklarında bebekleri ile polikliniklerde sıra bekliyor. Adlarının yayınlanmasını istemeyen hastane yetkililerinden edinilen bilgilere göre ilçede havaların soğuması ile birlikte bebekler ve küçük çocuklarda yüksek ateş ve ishal vakalarının çoğaldığı ifade edilerek, ebeveynler uyarıldı. Yetkililer; yiyeceklerin iyice yıkanması ve soğuklardan korunulması yönünde uyarılarda bulunuyorlar.

Hendek Devlet Hastanesinde 19 yıldır çalışan ve bu sürenin son 15 yılını Başhemşire olarak yürüten İnci Şafak görevinden alınarak düz memur statüsünde görevine devam ediyor.

Başhemşire İnci Şafak görevinden alındı, yerine Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesinden Hemşire Kevser Durdu hanımefendi atandı. Evli ve iki çocuk annesi Durdu hanımefendi Sakarya?lı.


Çarşamba günü işine son verilen Hendek Devlet Hastanesi başhemşiresi , Sağlık Bakım Hizmet Müdüriesi İnci Şafak hanımefendinin görevinden alınmasını protesto etmek ve kendisini desteklemek adına Hendek devlet Hastanesinde uzun yıllar çalışmış ve emekli olmuş olan Yusuf Alandilek tek başına imza kampanyası başlattı.

Alandilek, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği makamına yazılan dilekçede 19 yıldır Hendek Devlet Hastanesinde görev yapan ve 19 yılın son 14 yılını Başhemşire olarak yapan İnci Şafak?ın haksızlığa uğradığını belirterek; ? Ben Hendekli bir vatandaş olarak İnci hanıma yapılanın siyasi bir karar olduğuna inanıyorum. Yaşlısından gencine, bebeğinden ebeveynlere ve çalıştığı personele kadar herkesle beşeri ilişkileri düzeyli olan, görevini hakkıyla ve severek yaptığına gönülden inandığım İnci hanımefendi için imza kampanyası başlattım. Hazırladığım dilekçeleri vatandaşlara imzalataıyorum. Bu dilekçeleri Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği başkanlığına ulaştıracağım. Ben ilk adımı attım. Sağlıkta siyaset istemeyen her bireyi imza kampanyama katılmalarını bekliyorum? dedi.

Medyabar.com bugun 158826 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 4527 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler