Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Soytürk'ün avantajları dezavantajları

16.02.2015 15:48
Karasu'dan ciddi bir milletvekili adayı kolları sıvadı. Doğma büyüme Karasulu olan ve Sakarya İl Özel İdaresi Sekreteri iken Karasu dahil pek çok yere emeği geçmiş olan Recep Soytürk yola çıktı.

Soytürk'ün istifasının ardından siyasi kulislerde dedikodular başladı. Bu da Recep Soytürk'ün ne denli etkili olacağının göstergesi gibi.

Recep Soytürk öncelikle Karasu'nun desteğini büyük oranda arkasında hissedecektir.
İl Özel İdaresi Sekreteri iken Sakarya'nın her yeri ile irtibat kurdu.

Belediye Başkanları ile o kadar sık olmasa da daha küçük birim olan köylerle ve oraların muhtarları ile irtibat halindeydi.

Teşkilatlar ile tanışıklığı muhakkak var. Teşkilatlar tarafından gösterilen eksiklikleri elinden geldiğince gidermiş ve yapamadıklarını da ikna edici bir şekilde aktarmış bir isim.

Soytürk'ün kibar ve beyefendi yapısı da kavgacı siyasetten uzak durması da sadece Ak Partililer tarafından değil diğer partililer tarafından da beğeni toplayacaktır.

Ak Parti'nin milletvekili kriterlerinde öngördüğü tüm yetiler Soytürk'te fazlası ile mevcut. Ben inanıyorum ki Sakarya'nın tüm ilçelerinde Recep Soytürk'ün ismi ve yaptıkları biliniyor.

Soytürk hizmet akışını ve Sakarya ilçelerinin eksikliklerini de çok iyi biliyor.
Bunlar avantajlı olduğu alanlar.

Bir de dezavantajları var şüphesiz.

Birincisi şimdiye kadar alıştığı ortamda uzaklaşacak. Yani kendisine hürmet edilen "Kaymakam bey" olmaktan öteye geçip "Sen neler yapacaksın ondan haber ver" diyen seçmenin karşısında duracak. Bunu hemen kabullenmesi kolay olmayabilir.

Bir başka dezavantajı diğer aday adayları gibi siyasetin içinde değil. Kurtlar sofrasında yer kapmaya çalışacak. Yılların siyasileri, teşkilatları, işleyişleri, temayül ve teamülleri çok iyi bilir.

Ancak Soytürk daha bu anlamda yeni olacak. Dolayısıyla ciddi hırpalanması mümkün.

Öte yandan her ne kadar Karasu'dan başka bir milletvekili adayı çıkacak gibi görünmese de Kuzey bölgesinden aday olacak olan Mustafa İsen var.

İsen de Soytürk gibi bürokrasi temelli. İki ismin de milletvekili seçilmesi ise kuzey bölgesini sadece Sakarya'nın değil bölgenin yıldızı konumuna getirir.

Ancak dediğimiz gibi biz uzun bir aradan sonra Karasu'dan ilk defa çok ciddi bir seçim çalışmasına tanıklık etmeye hazırlanıyoruz.

Yaşanacak süreçte Soytürk'ün dezavantajları avantaja çevirip çevirmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Medyabar.com bugun 46910 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 370 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler