Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kazanan Hendek olacak

15.03.2015 17:41
Hendek'in tarihinde 16 yıl gibi büyük bir zaman dilimine hükmetmiş, kendi kabuğu içersinde gel gitler yaşayan ilçemizin kabuğunu kırmasında başrol oynamış ve tarihe altın harflerle yazılmış olan Ali İnci Hendek ile özdeşleşmiş bir siyaset adamı olarak yerini almıştır.

Kabuğuna sığmayan, çalışkanlığı, azmi, hırsı ve kendine güveni ile arkasındakilere liderlik eden, takımı iyi kuran, yöneten bir lider olarak Hendek ona çok şeyler borçlu. İnşallah bundan sonra Sakarya'da böylesi gözü kara bir liderin tutum ve davranışlarını izleyecek adeta Sakarya onun sayesinde ezber bozacaktır.

Siyaset, insanlara hizmet etmenin ilk basamağıdır. Bu cihetle insanlar siyasete atılarak bulundukları beldeye hizmet etmenin uğraşını verirler böylece kendilerini yetiştiren ilçelerine, beldelerine vefalarını göstermiş olurlar. Yaşananlara negatif bakarsak her şeyin altında farklı niyetler arar dururuz ancak yaşananlara pozitif açıdan bakacak olursan daha doğru tespitlerde bulunur, kırıcı değil daha yapıcı oluruz.

Böylece insanlar arasındaki beşeri ilişkiler doğru yönde şekillenir işte Ali İnci daha bir yıl kadar önce Hendek Belediye Meclis Üye sıralamasını belirlerken bugünlerin hesabını yaptığını bugün daha net görebiliyoruz.

Bir kere peşinen şunu hazmetmeliyiz ki Hendek Belediye Meclis üyeliği görevinde rol alan, görev alan tüm üyelerin ortak gayesi amacı ilçeye ve ilçe insanına hizmet etmeyi amaçlamaktadırlar. Bir kere bunu teslim edelim. Tabidir ki bazı özellikler , meziyetler insanda farklılıklar yaratır. Her birey aynı yöne bakmış olsada iç dünyalarında kopan fırtınalara( hizmet aşkı) farklılıklar taşır.

Hendek nihayet eksikliğini her daim dile getirdiği ,özlemini duyduğu milletvekilliği özlemini inşallah bu dönem sona erdirecek başta Hendek olmak üzere Sakarya hakettiğini tuttuğunu koparan bir yapısıyla dikket çeken Ali İnci sayesinde özlediğine kavuşacaktır. Ankara ayağında bu gelişmeler yaşanırken onun hızına ayak uyduran bir başkan adayının Hendek yönetiminde söz sahibi olması ilçenin rutin işeyişini hızlandıracak tabiri caizse kanatlandıracaktır.

Şimdi gündemde olan Hendek Belediye başkanının kim olacağı sorusu gündemi meşgul etmekle birlikte Ali İnci zaten kararını vermiş, meclis üyeleri ile birlikte istişarelerde bulunmuş ve ortak akıl olarak Hendek Belediye başkanlığı makamının meclis üyesi İrfan Püsküllü olması yönünde karar alınmıştır. Bize düşen alınan bu karara saygı duymak, belirlenen başkan adayını sahiplenmek ve ona destek olmaktır.

Adı Hendek Belediye başkanlığında kabul gören Püsküllü geçmişi ve siyasi yaşantısı, ticari hayatı, beşeri ilişkileri oldukça nettir ve çevresi tarafından da sevilmektedir. Sanayi Odasında ve Müsiad içersindeki saygın kişiliği ve bunun yarattığı sinerji ile Hendek'e çok şeyleri katacağını şimdiden iddia etmek bir falcılık değil bir hak'ın tespitinden başka bir şey olamaz.

Geçmişte belde belediye başkanlığı yaparak bugünkü görevinin alt yapısı hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olması, belediyeciliği bilmesi, istişareye önem vermesi, ilçe teşkilatı ile sıkı dirsek temasında işbirliği içersinde hareket etmesi Hendek'in hanesine bir kazanç olarak yansıyacaktır.

Şimdiden bir inat bir hırs uğruna kişilere önyargı ile yanaşmak, kişilere şüphe ile bakmak, tabiri yerinde ise öküz altında buzak aramak Hendek'e bir şey kazandırmayacağı gibi zamanın boşa geçmesine zemin hazırlamaktan öteye gidemez. Tıpkı kısır çekişmelerin kimseye bir fayda sağlamadığı gibi. O nedenle seçilen adaya zaman vermek, eleştirilerimizin şiddetini zamana yaymak en adil davranış olacaktır.

Biz Hendek'lilere düşen de önümüzde yapılacak olan genel seçimlerde ilçemizi Dünya'ya tanıtan, Sakarya Milletvekili adayımız Ali İnci'nin çok daha fazla bir oy potansiyeli ile TBMMeclisine göndermek olmalıdır. Bu konuya yoğunlaşmalı kısır çekişmelerden uzak durmalıyız. Zira unutmayalım ki onun elini ne kadar güçlendirebilirsek bazı hizmetlerin daha çabuklaşmasına zemin hazırlamış oluruz.

Bu fırsatı yakaladığımızda Hendek ve Sakarya'mız dinamiklerini harekete geçirecek ve daha rahat ve müreffeh bir yaşamın ilçemizde ve ilimizde yaşanıyor olmasının tatlı huzurunu yaşayacağımızı aklımızdan çıkarmayalım. Yani bu saatten sonra bizler Hendek'liler olarak bir Hendek Milliyetçisi olarak üzerimize düşeni yapmanın bilinci ile hereket etmeliyiz. Özden ayrılmadan tefarruatla vakit kaybetmeyelim. Zafer Hendek'in ve Hendek'lilerin olacaktır.

Medyabar.com bugun 29322 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 865 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler