Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ali İnci çalışır, ya diğerleri?

27.05.2015 15:52
Sakarya'da son yirmi gün çok hızlı ve haraketli geçti. Siyasi parti liderleri (Kemal Kılıçdaroğlu hariç) tek tek meydanlarda seçmenleriyle buluştu. Buradan meydanı kim doldurdu, kim dolduramadı tartışmasına girmeyeceğim ama partilerin miting yaptığı alanın yanından da olsa geçenler, katılımların ne kadar olduğu hakkında bir fikir sahibi olmuşlardır.

Muhalefet partilerinin adayları seçmenleriyle birebir görüşmek için adeta zamanla yarışıyorlar. İlçelere, mahallelere, kasabalara, köylere kadar ziyaretler yaparak seçmenleriyle buluşuyor ve projelerini anlatıyorlar.

Muhalefet partilerinin vekil adayları Sakarya'yı karış karış gezerken iktidar Partisi AK Parti'nin aday adayları ne yapıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu adeta tüm ülkeyi arşınlarken, meydanlarda sesleri kısılana kadar mitingler yaparken belki de günde 2-3 saatlik uyku ile ayakta durmaya çalışırken Sakarya'nın vekil adayları ne yapıyor.

Hadi, Sakarya'da ilk sırada yer alan Ayşenur İslam, Aile ve Sosyal Politikalar bakanıdır. Bakan Hanım, yoğun ve yorucu mesaisinden dolayı Sakarya'ya gereken önemi göstermiyor olabilir. Bu arada; hakkını yemeyelim Bakan Hanımın bu kadar yoğunlukta bile buradaki adayların bir kısmından kendisini sahada daha fazla gördüm.

İkinci sırada yer alan Mustafa İsen ise bana göre hala Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği'nden kalma alışkanlıkla seçmenle sıcak ilişki kurma noktasında sıkıntılar yaşıyor. Ama bu, Mustafa İsen'in kişiliği ile ilgili olmayıp tamamıyla geçmişte taşımış olduğu makamın bir yansımasıdır diye düşünüyorum.

Mustafa İsen'in davasına sadık bir insan olduğundan hiç şüphem yoktur. Tabi kii gönlüm, Mustafa İsen'in halkla, vatandaşla daha sıcak ilişkiler kurmasından yana. Bunun için hiç de geç kalmış sayılmaz.

Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu ise maalesef meydanlarda ve sahalarda göremediğim adaylar. Sanırım iki adayımızda seçilmelerini kesin olarak gördükleri için halkın arasına karışmaktan, sahaya inip çalışmaktan kaçıyorlar .

Recep Hacıeyüpoğlu ise diğer adaylardan daha fazla sahada koşturuyor. Halkla iç içe olmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Son sırada yer alan Bilgehan Doğru hanım ise Sakarya'da mı yoksa başka bir yerde mi ben bir türlü anlayamadım. Ne halkın arasında görmüşlüğüm var ne de sokaklarda...

Kendisine 5. sırada yer verilen Ali İnci'nin ise uyumaya nasıl vakit bulduğuna şaşıyorum doğrusu. Ali İnci'yi Belediye başkanlığından beri tanıyorum. Yaptığı çalışmaları takdir ediyorum.

Hendek için neler yaptığına birçok Hendeklinin şahit olduğu gibi Sakaryalıların da şahit olduğunu, adımın Murat olduğundan emin olduğum gibi eminim.

Ali İnci 2015 Milletvekili Seçimlerinde adeta Sakarya'nın lokomotifi oldu. İlk dört sırada yer alan adaylar neredeyse hiç sahaya inmese de, Ali İnci'nin seçim startı verildiği tarihten itibaren göstermiş olduğu performans ve çalışma azminin bile AK Parti'ye Sakarya'da zafer kazandırmaya yeteceğinden eminim.

Her ne kadar parti içinde kendisine muhalefet olan gruplar ve abiler olsa da, Ali İnci çalışma azminden hiçbir şey kaybetmiş değil. Hendek Belediye Başkanlığı döneminde kendisine hem paralel hem de Parti içinden nasıl baskıların yapıldığını sağır sultan bile duymuştu.

Ama Ali İnci hiç yılmadı.

Önüne çıkan engelleri tek tek bertaraf etmesini bildi.

Kendisini yıpratmak için çalışanların karşısına dikildi.

Ayaklarına demir kazıklarla çakılmak istenen prangalara teslim olmadı.

Davasından vazgeçmedi, gecesini gündüzüne kattı ve Hendek'te zafer kazandı.

Şimdi de Ali inci aynı ciddiyet ve vakarla çalışıyor. Kendisine destek yerine köstek olanların karşısında dimdik ayakta duruyor.

Eğilmiyor, yamulmuyor aksine kendisine yapılanları gördükçe ve duydukça davasına daha da sıkı sarılıyor.

Nasıl ki Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip bey ?Su akar Türk bakar' anlayışını özverili çalışmalarıyla ve yapılan yatırımlarla değiştirerek ?Su akar Türk yapar? a çevirdiyse, Sakarya'da da ?Ali İnci çalışır diğer adaylar yatar? anlayışının değişmesi lazım. Böyle bir değişimi Sakaryalı seçmenler hissettiği an Sakarya'da AK Parti'yi tutabilene aşk olsun.

HELAL OLSUN KILIÇ BAŞKAN...

AK parti mitinginin olduğu gün trafiğe kapalı alana giriş yapmak isteyen Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç'ın aracını durdurarak ?Alana araç girişi yasak? diyen memur arkadaşlara hiç itiraz etmeden aracından inip alana yürüyerek gitmesi Kılıç kardeşimin ne kadar mütevazi olduğunun bir göstergesidir.

Acaba, Fevzi Kılıç kardeşimin yerine bu şehrin yöneticilerinden biri o aracın içinde olsaydı ne olurdu bir düşünsenize....

Sağlıcakla kalın....

Medyabar.com bugun 73993 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 13171 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler