Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yeni moda yazılar: "Ak Parti küskünleri"

02.06.2015 20:23
Seçime artık birkaç gün kaldı ya, AK Parti yanlısı yazarlar ayrı telaşta, muhalefet yanlısı yazarlar ayrı. Her biri hem mevcut seçmenlerini koruma derdinde hem de yeni seçmen ikna etme. Muhalif partilerini anlıyorum, hep beraber "şemmame" halayına takılmış durumda. AK Parti yanlılarıysa iyilik yapacağım diye "haklı olduğunuz yerler var ama ; aman küsmeyin, gidin oy verin" yazıları derdinde.

Bizim yaş gurubumuz Türkiye'nin siyasi ve ekonomik çöküntüleriyle 2000'li yılların geçiş sancılarını yakından yaşamış bir kitle.

Ben diğer yazılar gibi, eskiden öyleydi, şimdi bak bunlar hayatımıza kazandırıldı, aman ne güzel duble yollar, havalimanları, hızlı trenler, hastaneler, sağlık reformları, eğitim reformları, hukuk reformları, milli irade reformları, demokrasi reformları, modernlik, dışa bağımlılıktan azalma, yerli savunma sanayi gibi bir çok "sessiz devrim"i anlatacak değilim.

Veya aynı yazarlar gibi " evet haklısınız, AK Parti'ye güvendiniz, gece gündüz çalıştınız, maddi manevi zaman harcadınız, "ama falanca kişi kaymağını yedi, filanca kişi selamı kesti, şu kişi buna rağmen başkan veya vekil seçildi, bu kişi beni kandırdı" diyip oy vermemezlik yapmayın da demeyeceğim.

Halisane duygularla Recep Tayyip Erdoğan etrafında toplanan, yeniden ayağa kalkan, onurlu bir mücadelenin milyonlarca kahramanı geçmişle korkutulup da sandığa çağrılmamalı.

Seçilme telaşına düşünlerle, içinde bulunduğu mevcut koşulları, inancını, özel ve sosyal hayatını, ekonomisini düşünenler arasında bir fark vardır.

Seçilme telaşına düşünler "hele ki kerameti kendinden bilmeye de başladıysa" yapmayacağı ittifak, satmayacağı yakını, fikir hareketi kalmaz.

Eğer gerçekten bir davanın, bir mücadelenin, halkına adamanın izlerini görmek istiyorsanız. Onun kaygısı seçilememe değil, verdiği mücadelenin, gördüğü tehlikenin yeterince anlaşılamayışı olur.

Biri kefeniyle yürür, biri kefen giydirmek için

Bir zamanlar bir büyüğüm "sen daha gençsin siyaseti öğrenirsin" dediğinde "yanar dönerliğin" siyaset olduğuna inanmışlığın acınası egosunu dinlediğimde kefenle yürüyenler kadar kefen giydirmek için yürüyenler ne zaman ayıklanacak diye iç geçirmiştim.

Elbette Ertuğrul Gazi'nin önünü kesmek isteyen gözü dönmüş Kurtoğlu'ları çıkacaktır. Bu ne Süleyman Şah'ın ne de çocuklarının suçudur.

"Altın Kaplama Klozetlere" kadar düşen siyasetin seviyesine "sifon çekme" zamanı gelmiştir.

Silik, pasif, yaşamı darlaştırılmış, aşağılanan, güdülen, okutulmayan, iş yaptırılmayan "bunlar kim ki yönetimde olacak" denilen alt ve orta sınıfa; üretimi desteklenmeyen, motive edilmeyen iş dünyası da eklenmiş, geleceğin karanlığından bunalıma girmiş bir Türkiye, eğer bugünlere geldiyse kimse kusuru bakmasın, partizan algılamasın. Bu Recep Tayyip Erdoğan'ın ve onun ilkeleriyle yürüdüğü yolun bir yansımasıdır.

Düne kadar eleştirdikleri ne varsa bugün sevimli ve umut dolu mesajlarla kamuoyuna sunma telaşına girmiş, tek dertleri Erdoğan'ı zayıflatmak olan garip bir ittifak söz konusuysa,

Erdoğan'ın veya ekibinin eksiklerini son derece "cezası kesilmesi gereken" bir algıya otutturulmak isteniyorsa,

Türkiye'nin yaramaz ve kontrol edilemez halinden rahatsız olan İngiltere ve İsrail varsa.

Seçimde iktidarın zayıflamasından mutlu olacak ülkeler, terör örgütleri, çeteler varsa

Dere geçerken at değiştirmeyin!

Seçimlerin halkımıza refah ve huzur getirmesi dileğiyle

Medyabar.com bugun 157691 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 3562 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler