Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

AGORA AVM' nin açılışından rahatsız olan GÜNGÖR'müşler!

09.06.2015 14:33
Kimse bana "Uyanda balığa gidelim" ya da "Atı alan Üsküdar'ı geçti" demesin.
Bu kadar zaman geçti neden o zaman yazmadın da, şimdi yazıyorsun serzenişinde de bulunmasın.

Geçmişi çok uzun yıllara dayanan, hatta ilk ismi SANGARİUS olarak açıklanan ve bu işin bitmesi noktasında insanüstü gayret sarf eden, hatta Başkan Dişli ile ekibinin mahkemelerde ifade vermesine sebep olan, AVM inşaatı nihayet bitti. SANGARİUS ismi ile hafızalarımızda yer eden ancak daha sonra adı AGORA olarak değiştirilen AVM, 28 Mayıs 2015'te Sakaryalıların yoğun katılımı ile açıldı.
AGORA' nın muhteşem açılışı ise bazı bünyelere rahatsızlık vermiş...

Adapazarı'nın GÜNGÖR' müşü 29 Mayıs'ta bir yazı kaleme almış. Yazısında AGORA AVM' yi hem ismi sebebiyle, hem ihtiyaca cevap veremediğini iddia ettiği alt yapısı ile, hem de açılışta hazır bulunan vatandaşların iktidar sevgisini eleştirmiş.

Yani GÜNGÖR' müşüm yeni açılan AVM' nin hiçbir şeyini beğenmemiş.
Adapazarı'nın GÜNGÖR' müşü, yoğun bir katılımla açılışı gerçekleştirilen AGORA AVM' nin yeraltı otoparkını beğenmemiş, açık otoparkının yetersiz kalmasından şikayetçi olmuş, Yağmur yağdığında suyun birikmesinden rahatsız olmuş, İsminin "Agora meyhanesini" andırdığını da yazmış ( Bu arada isminin kendisini hiç rahatsız etmediğini, kendisi için hiç sorun teşkil etmediğinden de dem vurmuş).
Sizin anlayacağınız yazmış da yazmış Adapazarı'nın GÜNGÖR' müşü...
Şimdi sorarım briç masalarının daimi üyesi GÜNGÖR' müşe...

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli bu kadar eleştirilecek ne yaptı ?
Başkan orada bulunan hayvan pazarını kaldırarak çok mu kötü bir iş yaptı ?
Şehrin merkezinde bulunan deri imalathanelerini kaldırarak bu milletin zararına mı bir icraat sergiledi?

Kaldırılan hayvan pazarı ve deri imalathanelerini yerine yapmış olduğu muhteşem bina ile oraya yüze yakın her biri kendi kategorisinde marka olan firmaların gelmesini sağladığı için mi bu milletin zararına iş yaptı?

O devasa AVM' yi hizmete sokarak yüzden fazla işyerinin açılmasına vesile olurken, binlerce gencimiz için de istihdam imkânı sağladı.
Şimdi bütün bunları yapan Başkan Dişli, kötü bir iş mi yapmış oldu ?

Hayvan pazarı ve deri ticarethanelerin olduğu bölgede son derece sağlıksız ortamda iş yapılırken -ki burası şehrin merkezidir- o zaman niye birkaç satır yazı yazmadın GÜNGÖR' müş?
Geceleri kediden büyük farelerin cirit attığı o yer için zamanında neden hiç kalemini kıpırdatmadın GÜNGÖR' müş?

O bölgede oturan vatandaşların burunlarının direğini kıran tabakhane kokusunu niye hiç gündemine almadın GÜNGÖR' müş?

Üst düzey katılımın yoğun olarak yaşandığı açılış günü AVM'ye gelen vatandaşların Sakarya'nın çehresini değiştiren hizmeti yerinde görmelerini niye hazmedemedin GÜNGÖR' müş?
Bu memleket için yapılan hizmetlerin tamamına yakınını AK Parti döneminde gören vatandaşların sevgisi, seni niye bu kadar rahatsız etti GÜNGÖR' müş?

O coşkulu açılış töreninde AK Partili Adapazarı Belediyesi'nin çalışmalarıyla Sakaryalıların hizmetine sunulan AGORA AVM' de duygularını ve sevincini "Onlar konuşur AK Parti yapar" diyerek ifade eden vatandaşların teveccühü ve tezahüratı seni niye rahatsız eder GÜNGÖR' müş?

Eğer Sakaryalılar, insana sevgiyi, saygıyı, hizmeti, vefayı, paylaşmayı, devletin suratının hiç de Nemrut surat olmadığını aksine ana kucağı gibi sıcak ve şefkat dolu olduğunu AK Parti ile gördüyse, elbetteki "Onlar konuşur AK Parti yapar" diye tezahürat yapacak.

Sevgisini dile getirecek ve bu eseri ortaya koyanlara da kendi dilince teşekkür edecek..
Tüm bunların nesi seni rahatsız etti GÜNGÖR' müşüm?
Açılış günü canlı olarak AVM' nin iki ayrı noktasında icra edilen müzik ziyafeti de seni rahatsız etmiş..
Bu konu da sana hak veririm çünkü sazlı-sözlü geceler senin ilgi alanına girer ve bu konuda da çok maharetli olduğunu Adapazarlı da bilir..

AGORA isminin seni neden rahatsız etmediğine gelincee , AGORA isminin gençliğinde çilingir sofralarında çokça dinlediğin "Burası Agora meyhanesi. Burda yaşar aşkların En divânesi en şahânesi" şarkısını hatırlatmasındandır diye düşünüyorum.
Yalnız şunu unutma ki GÜNGÖR' müşüm bu millete hizmet tıka basa meze tabaklarıyla dolu olan rakı sofralarında verilmiyor.
O masalarda sarhoş kafalarla verilen hizmetlerin neler olduğunu da bu millet çok iyi biliyor.

Bu devletin bekası adına atan kalplerin şevkini kırmamak için, Hizmet aşkıyla yanıp tutuşan gönülleri küstürmemek için, bu millet için yapılan hizmetleri engelleme adına adım atmaktan artık vazgeçin.
Sağlıcakla kalın.....

Medyabar.com bugun 30862 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 5255 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler