Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

O haber nasıl gündeme geldi

23.06.2015 13:44
Haftasonu 7 Haziran seçimlerinde büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil edilen 284 mahalleden 275'inde sandıktan Ak Parti'nin çıktığı haber olmuştu..

Geride bıraktığımız hafta internet sitesi ve gazetede yer alan haberde ''Sayaç takılan sadece 9 mahallede AK Parti ikinci olurken, bu mahallelerin 5'inde Büyükşehir Yasası çıkmadan önceki 2014 seçimlerinde de 2. sırada olduğu görüldü.


Su saati takılan 23 mahallede AK Parti 2014 yerel seçimlerinde 2. sıradayken, 7 Haziran seçimlerinde birinciliğe yükseldi.

Sayaç montajı yapılmayan 56 mahallenin 32'sinde ise AK Parti'nin oy oranlarında düşüş yaşandı.'diye SASKİ'nin sayaç taktığı 284 mahallenin 275'inden AK Parti birinci parti olarak çıktığı belirtiliyordu..


7 Haziran seçimlerinde Türkiye genelinde oy kaybına uğrayan Ak Parti oy kaybınının gerekçelerinden birinin de 30 Mart seçimleriyle özel il idarelerinin kapatılarak köylerin mahalle olmasıyla buralara yeterli hizmet gitmemesi olduğu gösterilmişti.


Sakarya'da da Ak Parti 30 Mart seçimlerine göre yüzde 1.5'luk oy kaybına uğrayınca oy kaybınının gerekçesi olarak ta Sakarya Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinin eskiden köy olan mahallelere yeterince hizmet gitmemesi , ve en büyük şikayetinde köylere SASKİ'nin su sayacı takması gösterilmişti.


Öyleki Sakarya'da Ak Parti içerisindeki muhalifler seçimlerdeki yüzde 1.5'luk oy kaybının gerekçesi olarak Büyükşehir Belediyesi dolayısıyla da başkan Zeki Toçoğlu olduğunu Ankara'ya kadar iletmişlerdi...

Ak Parti içerisindeki muhaliflerin şikayet ettiği oy kaybının eskiden köy statüsünde olan yerleşim birimlerine SASKİnin su saati takmasını gerekçe olduğu iddialarının yalanlamak için de 'Su sayacı takılan 284 mahallenin 275inde AK Partinin birinci parti çıktı' haberi gündeme geldi.

Bu haberle birlikte Zeki Toçoğlu'nu Ankara'ya genel merkeze şikayet edenler bir anlamda tekzip edilirken , muhaliflerin şikayetiyle Ak Parti içerisindeki muhaliflerin rahat durmayacaklarının, Ak Parti içerisinde farklı iddiaların da bir şekilde gündeme geleceğinin habercisi oldu.

Medyabar.com bugun 77871 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 3323 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler