Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kazandığını memleketine yatırmak

03.08.2015 23:35
Karasu şu anda paranın kolay kazanıldığı yerlerden bir tanesi. Kafasını işleten Karasu'da kısa yoldan parayı bulabilir.

Allah çalışana daha çok versin. Ancak bizim dileğimiz tek taraflı kazanç olmasın. Siz kazanırken başkaları kaybediyorsa buna sömürü deniyor. Ancak siz kazanırken başkalarını, bulunduğunuz, yaşadığınız, para kazandığınız yeri kalkındırırsanız ancak o zaman kazancınızda başkasının gözü olmuyor.

Karasu'ya kalıcı yatırım yapan pek çok işadamımız var hamdolsun.

Son iki seçimdir Esnaf Odası'nda karşı karşıya geldiğimiz İlyas Balcı Karasu'nun ilerideki 10 yıllık ihtiyacını karşılayacak nitelikte bir ekmek fabrikasını ilçeye kazandırmak üzere.

Geçtiğimiz yaz ayı içinde günlerce ekmek sıkıntısı çekildiğini ve diğer ilçelerden getirilip Karasu'da bir kaç katı fiyatına ekmek satıldığına tanık olduk.

Dolayısıyla yeni yapılan ekmek fabrikası bu açıdan çok önemli olacak. Balcı'nın Karasu'ya bu kadar büyük bir fabrikayı kazandırması takdir edilmelidir. Kendisine bu yatırımından dolayı teşekkür ediyoruz.

Aynı şekilde Kemal-Hasan Ekşi de Karasu'ya çok büyük bir aquapark kazandırdı.
"Kazandırdı da bedava mı çalıştırıyor" diyen olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki Kemal Ekşi'nin aquaparkın getireceği paraya ihtiyacı olmadığını herkes bilir. Kaldı ki o aquaparkın getireceği para belki 10 yılda kendini amorti etmez. Ancak Ekşi aquaparkı getirmekle kalmadı bir de Karasu'nun adını öne koyarak reklamlar verdi. İlçe içinde, il bazında ve ulusal mecrada.

Pek çok ev satan inşaatçımız bastırdıkları broşürlerin büyük kısmını Karasu'nun tanıtımına ayırıyor.

Özetle bilmemiz gereken şey şu, biz Karasuluyuz. Kimimiz Trabzon'dan, kimimiz Rizeden, kimimiz Kars'tan geldik. Ama aynı yerde buluştuk. Aynı ilçenin kaderini paylaşıyor aynı havayı soluyoruz.

Kim bu ilçede kalıp bu ilçenin geleceği için bir şeyler yapıyorsa Allah onun yardımcısı olsun. Kim de vur kaç peşindeyse Allah da onu bildiği gibi yapsın.

Medyabar.com bugun 13658 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 533 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler