Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kardeşlik

26.08.2015 10:15
Kardeşlik bağının ne denli bir olgu olduğunu hepimiz bilir ve yaşarız.
İlk akla gelen bilindiği gibi aynı ana babadan doğan bireylerin kız, erkek bireylerin kardeşliği... Bu bireyler arasındaki bağların en kuvvetlisi şüphesiz saygı, sevgi ve fedakarlıktır. Karşılıklı muhabbet bu olgunun en kıymetli tarafıdır.

KARDEŞ aynı karında büyüyen beraber ağlayıp beraber gülen.birbirini ölümüne seven paylaşan, bölüşen birlikteliktir.

Bu kadar kuvvetli birlikteliği bozan sevimsiz hale getiren bir çok sebebin en önde geleni şahsi hırs-kıskançlık vs. olaylardır.

Bunun haricinde bizi birbirimize bağlayan bir takım değerlerimiz aynı vatanda aynı bayrak altında yaşayan insanların kardeşliğidir. Vatan birliği, din birliği aynı coğrafyada yaşayanları kardeş kılmıştır.

Bu ülke için birlikte savaşılmış, birlikte ölünmüştür, uzağa gitmeye gerek yok...

Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Sakarya'da, Kurtuluş Savaşı'nda Şehit olan atalarımıza bakalım; Türk'ü, Kürdü, Alevisi, Lazı, Çerkezi, Boşnağı, Arnavutu görmemiz, mezar taşlarında her ilimizin yazdığını hepimiz biliriz.

Her yöreden,her beldeden bu vatan için savaşıp şehit olan birlikteliğin adı KARDEŞLİK değil mi?

Şimdi soruyorum, dün aynı duygularla bir araya geldiğimiz bu kardeşliğe ne oldu? Bu hale nasıl geldik?

Kim, kimler bizi bu hale getirdiler. Bunları düşünüyormuyuz? Bu kin bu nefret nasıl büyüdü, bu ayrışım kimin işine geliyor.

Kardeşi kardeşe kırdıran, kardeş kanıyla beslenen bu asalaklar kim, kimler işte bütün mesele bunu anlayabilmek...

Ve çözüme bu mihvalden bakmak lazım. Bir anda ortalığı kan gölüne çeviren, çevirten bu kişiler hainler kimin emrini yerine getiriyor, kimin taşeronluğunu yapıyor farkındalar mı acaba. Aslında yaşadıkları coğrafyada yedikleri ekmeğe,soludukları havaya geçmişe geleceğe ihanet eden bu zavallılar yaptıkları ihanetin ,ülkeye verdikleri zararın farkında değiller herhalde.

Bu gün dışarıdaki komşu ülkelerin yaşadıkları acı durumu yaşatan, bu durumun senoryasını hazırlayıp sahneye koyan hainler ülkemiz içindede kardeşi kardeşe kırdıran aynı kan emicilerdir. Özgürlük, eşitlik hak deyip masum insanları kandırıp onları canavar caniler haline getiren aktörler aynıdırlar. Bu ihanete kapılan zavallılar halen kullanıldıklarının farkında değiller ki hergün polisimize, askerimize haince pusu kuruyor vatanı bölmeye çalışıyorlar. Dün bu ülke için Kurtuluş Savaşı veren bu kardeşlere ne oldu bu duruma geldi, aslında nasıl bu duruma getirildiler bunu sorgulamak lazım. Siyonizmin en büyük taktiği olan BÖL, PARÇALA, YUT seneryoları önce partiler kanalıyla zaman zamanda cemaatlar kanalıyla bölünmeye sebebiyet vermiş işin vehametini anlamamış ve sonunda ırkçı şöven duyguları aşılıyarak bu günkü durumlara gelmişiz.

Irkçı şöven duygularla kandırılmış ayrıca kökü dışarıda olan baazı cemaat hareketlerinde vatana. Dine hizmet ettiğini zanneden bir çok masum insanımız bölünmeye çanak tuttuklarının farkında bile değiller, oysa bunların elebaşıları ülkemizi nasıl bir tehlikeli duruma getirdiklerini kendi pencerelerinden seyredip başka senoryalar hazırlamaktadırlar.

Ok yaydan çıkmış ,adeta at izi it izine karışmış bir durumdayız,neye hizmet ettiğimizin bilinciyle hareket etmeliyiz, bu hain güçler asla boş durmayıp dahada karışıklık çıkaracaklardır. Ülke sathında istenmeyen olaylarla kardeşi kardeşe kırdırma peşindedirler. Oysa bu vatan toprağı hepimizi kucaklar, hepimizi barındırır bir konumdadır. Bütün yaşananlar bir oyundur, emperyalist güçlerin, Irak'ta, Filistin'de, Suriye'de kısacası Ortadoğu'da yaptıkları, binlerce masumun öldürüldüğü ortamı yavaş yavaş ülkemize taşımak istemeleridir. Temennim odur ki bu oyunları birlik ve beraberliğimizle bozacak ve gereken dersi vereceğimizdir.
gulecl@mynet.com

Medyabar.com bugun 73540 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 3510 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler