Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sakarya sevdası dağ deldirdi

31.08.2015 18:25
Geçen hafta SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş'in davetlisi olarak gazeteci arkadaşlarla Akçay Barajı inşaat alanını gezdik.

Baraj inşaat alanını görünce Sakarya ve Sakaryalı için çalışan insanların nasıl bir doğaüstü azimle çalıştıklarına şahit oldum.
Öncelikle buradan hem Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlun'a hem de SASKİ genel Müdürü Rüstem Keleş'e teşekkür ederim.

Bu şehir için gecesini gündüzüne katarak çalışan insanların var olduğunu bilmek bile, insanın içini rahatlatıyor. Kısacası Büyükşehir ve ekibi çalışıyor.
Akçay Baraj bölgesine çıkmak için sabah erkenden yola çıktığımızda bizimle beraber otobüste seyahat eden ve isale hattının geçtiği yerlerde süren çalışmalar hakkında bilgi veren Rüstem Keleş'in gözlerinin içindeki çalışma azmini görmeniz gerekirdi.
Çalışmaları anlatırken adeta gözlerinin içi gülüyordu.

Boru hattı inşaatının devam ettiği noktalarda otobüsü durdurup biz basın mensuplarına çalışmalar hakkında bilgi verirken adeta çocuk gibi seviniyor ve nasıl bitmez tükenmez bir enerjiye sahip olduğunu gözler önüne seriyordu.

Aynı zamanda Türkiye'de ilk kez Akçay'dan Hızır İlyas'a kadar olan bu güzergahta, isale hatları üzerine hidroelektrik santrali kurmanın da müjdesini veriyordu.
Keleş, gövde yüksekliği 65 metre olan, Sakarya'ya yılda 40 milyon metreküplük içme suyu kazandıracak olan devasa bir yapının hayata geçirilmesine vesile olmanın sevincini yaşıyordu.

Sayın Rüstem Keleş elbette ki sevinmekte haklıdır çünkü, hayata geçen bu proje ile Sakarya'nın tamamının içme suyu ihtiyacını karşılayan ( Yılda 70 milyon metreküp ) Sapanca Gölü kurtulacaktır.

Akçay Baraj inşaatı bittiğinde artık Sakarya, gölden 70 milyon metreküp değil belki 30 milyon metreküp su kullanacaktır.

Bu da şunu gösteriyor ki kuraklık sebebiyle gölün su seviyesi düştüğünde göl kenarına inip elinde pet şişelerle göle su dökme kareleri tarihe karışacak.

Artık göle su dökme bahanesi ile AK Parti'nin ve AK Gönüllerin çalışmalarını protesto edenler başka göl bulsunlar. Zaten göle dökülen su protestosunun göle hiçbir faydası olmadı, olmazdı da.

Göle olan asıl fayda, hayata geçirilen projelerin tamamlanması ve bu projelere halk olarak, bu şehrin önde gelen isimleri olarak, yöneticileri olarak, STK'lar olarak, medya kuruluşları olarak, verilecek destektir.

SASKİ Genel müdürü Sayın Rüstem Keleş'in organize ettiği programın ikinci bölümüne Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu da katıldı. Zeki başkan, Akçay Baraj havzasında yaptığı açıklamalarda çalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini içindeki Sakarya'ya hizmet sevdasının Büyükşehir Başkanı olarak seçildiği ilk günden beri hiç azalmadığını aksine her geçen gün daha da arttığını belirtti.

Zeki Başkan 2023 yılına kadar Sakarya'ya 1.2 Milyar liralık yatırımın yapılacağını şu ana kadar da 800-850 milyon lira civarında bir yatırım yaptıklarını, 50 milyon liralık asfaltlama kredisi aldıklarının da müjdesini verdi.

Tabi tüm bu projeler hayata geçirilirken de yapılan işlere köstek olmaya çalışanların projeleri engelleyemediklerini ancak yavaşlattıklarının da altını çizdi.
Zeki Başkan bunları anlatırken bende Başkanın hayata geçirmek istediği projeleri düşündüm.

Evet, Zeki Başkan siteminde haklıydı.Uzun Çarşı meselesini çözmek için esnafı topladı, Çarşıda esnaflık yapan ama mal sahibi bile olmayan kiracı olarak orada bulunan adamlar başkana tavır aldılar.

Ne için?

Alternatif bir proje için mi?

Yooo, laf olsun torba dolsun diye ...

Zeki Başkan, vakti zamanında kamulaştırma yapmak için harekete geçti, kamulaştırmayı durdurmak için mahkemeye koştular.

Ne için?

Bir haksızlık vardı da hak aramak için mi?

Yooo, laf olsun torba dolsun diye...

Büyükşehir'in Sakarya ve Sakaryalı için yapacağı hizmetleri engellemeye çalışanların sokaklarda Zafer Kazanmış komutan edası ile dolaşması benim kanıma dokunuyor arkadaş ...

Bu millete hizmet aşkı ile tutuşan bu insanların insan üstü çabalarını görünce onlara köstek olanları gördükçe benim canımı sıkıyor arkadaş...

Mesaisinin tamamını bu şehre kazandırabileceğim daha ne gibi projeler olabilir düşüncesi ile kafa patlatan kadroların aksine, bu şehre AK Partili belediyelerin, başkanların ve dinamik kadroların yapacağı hizmetler nasıl baltalanabilir diye kafa patlatanları gördükçe değil aynı kaldırımda, aynı şehirde dolaşmaktan bile tiksiniyorum arkadaş...

Sözün özüne gelirsek Bir tarafta Sakarya'ya ve Sakaryalıya hizmet sevdası ile yanıp tutuşan ve bu uğurda dağları bile delen bir kadro var.

Diğer tarafta ise istemezükçüler var..

Valla ben şunu gördüm arkadaş Sakarya'ya hizmet sevdası dağları deldiriyor.
Sakarya'ya yapılan hizmetleri engelleme topluluğu dağları asla delemez, onlar ancak sahip oldukları hasetle işgal ettikleri makamlarda oturdukları koltukları delerler...
Sağlıcakla kalın...

Medyabar.com bugun 27829 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 8712 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler