Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

MHP'de neler oluyor?

05.09.2015 11:06
MHP'DE ADAY ADAYI ENFLASYONU YAŞANIYOR
1 Kasım seçimlerinde aday adaylarından hiçbir ücret talep edilmiyor olması MHP'de aday adayı enflasyonu yaşanmasına neden oluyor.

7 Haziran genel seçimlerinin ardından meydana gelen iç çekişmeler sonrasında seçmenin partilere verdiği mesajı hep kendi pencerelerinden bakarak yorumlayan siyasetçilerin yüzünden iktikrarsızlık ve belirsizlik neticesinde başta terör eylemleri olmak üzere ülke ekonomisi büyük zarara uğradı. Seçimlerden buraya geçen süre içersinde verilen şehitler, hayatlarının baharında toprağa giren yüzlerce vatandaş... Bu gelişmelere rağmen baktığımızda hiç biri yoğurdunun kara olduğunu söylemiyor her kes başka plan peşinde...

Derken, anayasa gereği bir seçim hükümeti oluşturuldu ve 1 Kasım tarihinde seçimin tekrarlanması kararı alındı. İktidar partisi nerede hata yaptığını MYK'sında görüştü ve ülke genelindeki milletvekilliği aday listelerinin güncelleneceğini açıkça ifade etti. Ana muhalefet partisi CHP 7 Haziran seçimlerinde önseçimle belirlenen adaylık sıralamasının büyük ölçüde aynı sıralama yönünde devam kararının yanı sıra bazı ilaveler edebileceğinin sinyalini verdi. MHP ve HDP teşkilatları ise büyük ölçüde aynı liste ile seçimlere gireceğinin işaretlerini veriyor.

Bu arada AKP-CHP aday adaylıklarının bedelini belirlemişken MHP-HDP teşkilatları aday adaylığı başvurularından bir bedel alınmayacağını açıkladı. Böyle olmasına rağmen Sakarya örneğini masaya yatıralım. AKP'den toplamda 32 aday, CHP birinci sıranın arkasını güçlendirme adına aday arayışı içersinde, MHP'de ise ücretsiz olduğundan ötürü teşbihte hata olmaz misali "ipini kopartan aday oluyor!"

ÜYELİĞE KABUL VE KAYIT
MADDE 5- Milliyetçi Hareket Partisine üye olmak isteyen kişi, en az iki parti üyesinin olumlu görüşünün de yer aldığı üye giriş beyannamesini, kanuni ikametgâhının bulunduğu ilçe yönetim kuruluna alındı belgesi karşılığında teslim eder.
İl yönetim kurulu itirazları inceleyerek 15 gün içinde karara bağlar. Bu karar kesindir. Üyelik kaydı sadece ikamet edilen ilçe teşkilâtına yaptırılabilir. Üyenin kanuni ikametgâhı değişmedikçe bir başka ilçeye üyelik kaydının naklini isteyemez.


Durup bir kez daha düşünelim. Yarın hepimiz sandık başına gideceğiz ve hür iradelerimiz ile tercihimizi yapacağız. Düne kadar daldan dala konan bal düşkünü arılar gibi adımı duyurayım, bedava reklam olayım, gündeme geleyim vs. nedenlerle gazetelerin sütunlarını dolduracak bir sürü ( içi beni dışı seni yakar) dışı boyalı içi boş adaylar... Öyleki adaylık başvurusunda bile beraberinde fotoğraf vermekten imtina eden parti temsilcilerinin bulunduğu bir ortam. Partiye üyeliği dahi bulunmayan insanların, ülkenin olmazsa olmazı konumunda bulunan Milliyetçi Hareket Partisinin bu kadar ucuz politik manevralarına alet etme düşüncesi kabul edilemezliğin yanı sıra siyaseti bu derece ayağa düşürmekte MHP'ye bir şey kazandırmaz tam tersine itibar zedelenmesine yol açacağı aşikardır. O nedenle bekleyelim sonucu görelim.

Görelim Mevlam neyler,

Neylerse Mevlam güzel eyler...

Medyabar.com bugun 107569 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 858 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler