Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

PKK ile Kürt...

14.09.2015 13:12
PKK ile Kürt'ü karıştırmayalım. Karasu'da yıllardan bu yana doğu kökenli vatandaşlarımız ile pkk arasında bir ilişki olduğuna ben ihtimal vermiyorum.

Bakın bunca yıldır doğudan gelen kardeşlerimiz Karasu'da ev sahibi oldu, işyeri sahibi oldu, bize akraba oldu. Kız aldık, kız verdik. Pek çoğumuzun torunları, yeğenleri artık ortak. Karasu'da yapılan hiçbir eylem Kürt kardeşlerimize yönelik değildir. Onun için aramızda bayrak salladılar.

Onun için bizimle birlikte "Kürt-Türk kardeştir, ayrım yapan kalleştir" diye bağırdılar. Biz bugüne kadar soluduğumuz havayı, yediğimiz ekmeği, içtiğimiz suyu paylaştık onlarla.

Onlar da bizimle... Bakın ülkemiz çok hassas bir dönemde geçiyor. Bizimse ihtiyacımız olan tek şey birliktelik. Benim doğu kökenli kardeşimle aramda hiçbir sorun olmaz. Hepsi ya benim müşterim, ya ben onların müşterisiyim.

Doğuda meydana gelen olaylarda benim ne kadar canım yanıyorsa onun da o kadar yanıyor. Her şeyden önemlisi bu bir yangın. Bu yangın nereye dokunursa orayı yakacak. Bu işe siyasi anlam yükleyenler ya da şehitlerimizin kanı, canı üzerinden kimse siyasi çıkar beklemesin. Beklerse de beklediğini bulamayacaktır emin olun. Bakın Karasu'da hiç kimse pkk yandaşı olamaz.

Olursa bunun cezasını bizzat Kürt kardeşim verecektir. Doğuda pkk'nın neler yaşattığını çok iyi bilen doğulu kardeşimin burada kalkıp da it sürüsünün savunuculuğunu yapmayacağını ben çok iyi biliyorum. Karasu'dan hdp'ye çıkan oylara gelince...

HDP'nin bir umut olma ihtimali vatandaşa iyi lanse edilmiş ve sonunda Karasu'dan da bazı kardeşlerimiz bu duruma aldanmış olabilir. Bakın biz Karasu'da bir olmaktan mutluyuz.

Bizim sağladığımız bu birlikteliğin bozulmaması için eylem ve söylemlerimize dikkat etmemiz ve aslında Karasu'dakilerin kardeş olduğunu gösterebilmemiz lazım. Bazen haddini aşan söylemlerde bulunduğumuz olmuştur. Herkesin bu dönemde daha hoşgörülü olması ve birbirini kırmamaya özen göstermesi lazım. Ülkemizde yaşanan sıkıntıların ilçemizde yaşanmamasının tek yolu var birbirimizi sevmek.

Birbirimizi seversek ve birlik olursak bizi kimsenin bölmesi mümkün olmaz. Peygamberimiz bir hadisinde, "İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız" demektedir. Hem birliğimizi hem de imanımızı korumak için birbirimizi sevmeliyiz.

Medyabar.com bugun 25974 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 624 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler