Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Ali İnci bu sıranın olmazsa olmazıdır

18.09.2015 11:52
1 Kasım seçimleri öncesinde yaşananlar Bizans oyunlarını aratır oldu.

2015 yılı Türkiye'si 7 Haziran'da milletvekilliği seçimlerini gerçekleştirdi. 13 yıldır tek başına iktidarda olan ve ülkenin iktisadi, ekonomik ve siyasi kararlarında tek söz sahibi olan AKP iktidarının vatandaşlar tarafından yetkileri alındı ve seçmen iktidar partisine "tek başına hükumet istemiyorum" mesajı verdi.

İstikşafi görüşmelerini sürüdüren iktidar gerekli ortamın sağlanmamış, muhalefetin intikam alma duygusu ile hareket ettiği inancı ve kendi seçmeninden gelen düşünceler ışığında özlenen koalisyon gerçekleşmedi ve nihayetinde anayasa gereği ülkemiz parlamentoda oluşturulan "Seçim Hükumeti" nezdinde yeni bir seçime gidiyor.

Doğal olarak 7 Haziran seçimlerinde parlementoya girmeye hak kazanmış milletvekillerine parti tüzüğü gereği 3 dönemlik vekillerinde katılması neticesinde tüm ülke genelinde olduğu gibi adaylık başvuru ve adaylık belirlemelerinde kartlar yeniden karılıyor ve bu akşam saat 17.00'de listelerin Yüksek Seçim Kuruluna verilmesi bekleniyor. Konunun bölgemizi ilgilendiren yönü SAKARYA...

Sakarya'da 1 Kasım seçimleri öncesinde aday adaylığı başvurularında Ak partiden 32 aday dayı müracaat etti. Genel merkez tarafından yürütülen aday adaylığı sürecinde listeler belirlendi ve kamuoyundan sır gibi saklanıyor.Kamuoyunun merakla beklediği sıralamanın açıklanmasına saatler var ancak kamuoyunda oluşturulanlara bakacak olursak Sakarya Ak parti içersinde bulunan bazı parti içi muhalefetin yağlı güreşlerde çokça yapılan ( Çıvgar)'ın Ali İnci üzerine oynandığına şahit oluyoruz.

İlçemizde 15 yılın üzerinde yerel iktidarı elinde bulunduran ve her girdiği seçimlerde oylarını periyodik olarak artıran belediye başkanı Ali İnci, Cumhurbaşkanı ve başbakanın olurlarıyla görevinden istifa etmiş, 7 Haziran seçimlerinde Sakarya'dan çok kritik bir sıralamada kendine yer bulmuş ve çalışkanlığı, azmi, inancı, inayeti ve idayeti ile seçimlerden alnının akıyla çıkmış parlamentoya Sakarya milletvekili olarak girme başarısını göstermişti. İlerleyen süreçde farklı bir milletvekili portresi çizen İnci'nin bu azımsamayan ve beklenmeyen yükselişi parti içi muhalefetini hareketlendirmiş hatta bazı dost sohbetlerinde konuşulanlara göre Ali İnci üzerinde kumpaslar, ayak oyunları gibi Bizans entrikaları çevrilmeye başlandı.

Kimse unutmamalıdırki Ak partinin 1 Kasım seçimlerinde her bireyin oyuna ihtiyacı var. Siyasi istikrarın sağlanmasının birlik ve beraberlikten geçeceği unutulmuşcasına tutum ve tavırların sergileniyor olması biz Hendeklileri derinden üzüyor dahası İnci'ye karşı tutunulan tavra tepkiler çoğalıyor.

7 Haziran seçimlerinde milletvekili seçilip parlamentoda 550 vekilden biri olan Ali İnci, ilk gün siyasete ayak attığı andan günümüze kadar siyaseti kendi kuralları içerisinde oynamış, olmazları gerçekleştirmiş, halkın özlemini duyduğu kısa dönem bir milletvekilliği sürecini yaşadı. Sakarya'nın en ücra mahallesinden yaylasındaki insanlara, doğumundan cenazesine kadar vatandaşların her bir etkinliğinde yer almış bu tutum ve davranışları ile halkın teveccühüne mazhar olmuş olan İnci alışıla gelmişin dışında bir siyasetçi profili oluşturmuştu. Bu durum ister istemez ( Çünkü rekabet siyasetin öznesidir) kıskançlıkları ve husumetide beraberinde getirdi.

Gözünü budaktan sözünü dudaktan esirgemeyen İnci sayesinde Sakarya, ve tüm ilçeler eşit şekilde hizmet alabilme şansı yakalamıştı. Ancak parti tüzüğü gereği üç dönem prosüdürünün bir sefere mahsus askıya alınması nedeni ile Sakarya milletvekili sıralamasında değişikliklerin yapılacak olma beklentisi heyecanıda o oranda artırdı ve şu son sattlerde bile iktidar partisi içersindeki siyasi tansiyonun yüksekliği ölçülemez boyutta.

Sakarya'da her kime soracak olursanız olun aldığınız yanıt 7 Haziran seçimlerinin galibi tek başına mücadele etmesi ile dikkat çeken ve olamaz denileni olur yapan Ali İnci'nin ismi ilk sırada çıkmaktadır.

Tabidir ki bir Hendekli olarak yıllar sonra ilçemizden bir vekil kazandırabilmenin sevincini kursağımızda bırakmaya partide olsa gönlümüz razı değil. Bizler ilçemizin bir milletvekiline ne kadar ihtiyacımız olduğunun farkındayız ve İnci'nin 1 Kasım adaylık listelerinde hakkettiği sıralamaya konulmasını beklemekteyiz ki aksini Hendek halkına hakaret addederiz ki kimse bizi test etmeye kalkmasın.

Bir sınıf düşünelim 550 kişilik bir sınıf. Hepsi uysal, birleştirici, bütünleştirici bir biyografi çizsin. Böylesi bir sınıftan radikal kararların çıkmasını beklemek insanların aklıyla alay etmek anlamı taşır. Zira böylesi bir sınıf içersinde sıradışı insanların olması, sınıfın hamaratının olması kadar doğal bir şey olamaz. Bizide bu düşüncelerimizden kimse geri adım attıramaz.

Hendekliler olarak Hendeğimize 15 yıl gibi uzun süre aralıksız yerel yönetimde söz sahibi olan, ilçenin kaderini keder olmaktan çıkartan, ilçemizi bırakın bölge sınırlarını ülke sınırlarının dışına kadar tanıtan İnci'nin sıralamada ilk üç arasında görmeyi arzu ediyor ve bekliyoruz. Çünkü Hendek'in, Sakarya'nın böyle çalışma azmi olan ve toplum içerisinde ender bulunan sıra dışı insanlara ihtiyacı var. Sakın ha siyasi ikballeriniz uğruna giriştiğiniz bu tür ayak oyunlarının partinize ve ülkemize yarar getireceği düşüncesine kapılmayınız, hüsrana uğrarsınız. Bu listenin olmazsa olmazı Ali İnci'dir. Sakarya genelinde de realite bu yöndedir. Aksi şekilde davranıldığında Ak partinin Sakarya'da vekil sayısında azalma olacağı muhakkaktır, bunu gözardı etmeyiniz. Unutmamalısınız ki biz bir zarar görecek isek Sakarya 10 zarar görecektir. Bu başarısızlık bizim değil Sakarya AK parti teşkilatının boynunda bir övünç madalyası olarak değil bir utanç vesikası olarak duracaktır.

AHMET ÇİLECİ

Medyabar.com bugun 173036 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 791 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler