Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Bugün değilse ne zaman?

28.09.2015 10:40
Zor yetişen değerler nefis uğruna harcanıyor.

Türkiye coğrafyası Ortadoğunun can damarı. Burada güçlü olmayan devletlerin trihler boyunca barınması imkansız, geçmiş tarihimize baktğımızda bunu net olarak görebiliyoruz. Görüyoruzda hiç ders almıyoruz. Bu coğrafyada çok zor yetişen değerler ne yazıkki en küçük STK'dan tutunuz en büyüğüne kadar, siyasi partilerden tutunuz bürokrasinin üst seviyesine kadar her teşekkülde böyle. Peki nereye kadar?

7 Haziran seçimleri öncesinde Hendek Belediye Başkanlığı koltuğundan istifası istenen ilerleyen süreçte Sakarya Milletvekili afayı olan ve tüm kamuoyu tarafından "SEÇİLEMEZ" denilen bir vekil sıralamasında olmazı başaran Ali İnci, aradan geçen (18 Eylül akşamına kadar) 103 gün zarfında 1 Kasım seçimlerinde adaylık listesine dahi konulmayan Ali İnci...

Eski tecrübeli siyasetçilerin klişesi olan güzel bir söz vardır. Siyasette 24 saat çok uzun süre... Evet bizim yaş kuşağı olarak bizler de bunu yaşayarak öğrendik.

Siyasilerin bulunduğu bir ortamda bir büyüğümüz içindeki isyanını şu sözlerle dışarıya vurdu:

"Arkadaş ağacı biz diktik, meyvesini biz yetiştirdik. Herkes buyursun bu meyveden yesin dedik.Ancak ne hikmetse meyvesinde gözü olanlar ağacı kesiyorlar, işte buna isyanımız var!..

Yukarıdada değindiğimiz gibi bu millet kolay değerler yetiştirmiyor yetişen değerler ise nefis uğruna heba ediliyorlar. Sonra başlıyor bir dedikodu... Neden oldu, niçin olsu, nasıl oldu??? Ateş çemberinin içinden geçildiği bu zor coğrafyanın bu zor günlerinde birlik ve beraberiliğimizin daha da pekişmesi gerekirken ayağa sıkılan kurşun niye?

Dün Sakarya milletvekili olan Ali İnci'ye karşı takınılan bu tutum ve davranışa yetkililer bir cevap vermekte bir gerekçe göstermekte bulunamıyorlar, bulunamazlar. Her zaman yaptıklarını yapıyorlar ve topu taça atarak işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar.

Milletvekili Ali İnci her şeye rağmen ağzından akan kana " kızılcık şerbeti içtim" diyerek rıza gösteriyor ancak ona inanan, gönül veren insanların yüreklerinde kopan fırtına dinmek bilmiyor. Siyasiler vicdan muhasebesini iyi yapmak zorunda lar bizde bu muhasebeye bir denklem olalım dedik.

Bir meyve uğruna bir ağacın heba edilmesine değdi mi?

Tepki, içimizdeki isyanın dışa vurumudur. Bugün değilse ne zaman?

Medyabar.com bugun 141679 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 583 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler