Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Teşekkür etmek

01.10.2015 15:21
Hızla gelişen ve değişen dünyamızda çeşitli ajanslar kanalıyla iyi, kötü olumlu olumsuz bir çok olayları duyuyor, izliyoruz. Bunlara parelel olarak ülkemizdede gündeme oturan, gündemi değiştiren bir çok olayla karşı karşıyayız. Bir araya geldiğimiz toplantılarda, ev sohbetlerinde, iş yerlerinde daha bunlara benzer bir çok ortamda konuşulan konular hemen hemen aynı .

Geçenlerde bir araya geldiğimiz değerli dostum hemşerim veteriner hekim Tahir GONCAGÜL'le bir hayli hasret giderdik hal hatır, hısım akraba derken memleketimizdeki gelişmeler insan ilişkileri yozlaşma vefa derken kendimizi koyu bir sohbetin içinde buluverdik .

Kıymetli dostum sevginin, saygının, hoşgörünün yerinde adapte olunan sabrın çok büyük elzemler olduğunu, bu değerlerin önce bireyi sonrada toplumu olumlu yönde etkilediğini söyleyerek günlük yaşantımızda bir olumlu karşılıkta TEŞEKKÜR edebilmemizden bahsedip duygularını şöyle kısaca dile getiriverdi.

Küresel ısınma, küresel kriz, terör olayları, siyasi tartışmalar, geçimderdi derken hayat devam ediyor. Günlerimiz sıkıntı ve karamsarlıkla geçmektedir. Bu stres ortamında arkadaşlarımızı, komşularımızı hatta ailemizi unuttuk.

Sosyal ilişkiler o kadar zayıfladı ki, çevremizdekilerin durumlarını takip edemediğimiz gibi hatırlarını bile sormak aklımıza gelmez oldu.

Halbuki çok sık olmasa da güzel şeylerde oluyor ve bu güzel olaylara vesile olanlar var. İşte bu güzelliklere emeği geçenleri ve çalışmalarında başarılı olanları ödüllendirmek, teşvik etmek veya takdir etmek şeklinde hatırlamak sosyal yaşamın gereklerindendir.

Şahsımız adına veya içinde bulunduğumuz kurumsal organizasyonlar maddi övgülere yeterli olmayabilir. Herhalde onlara sunulmak için bir yerlerde biriktirdiğimiz veya sakladığımız TEŞEKKÜRLERİMİZ vardır. hiç olmazsa teşekkür etme duygumuzu aktif hale getirelim.

Teşekkürleri harcarken cimrilik etmeyelim. teşekkürler kullanılmadıkça değer kaybeder. harcandıkça çoğalır. Bu satırları yazarken kendimde boş durmayıp teşekkürlerimin bir kısmını harcayayım dedim. Bizleri yoktan yaradan yüce ALLAHIMA binlerce teşekkür ederim.

Dünyaya gelişime vesile olan her şartta beni en iyi şekilde yetiştiren anneme. babama teşekkür ederim. Bir yastıkta benimle hayatına devameden eşime, yaşamamızın mutluluğu neşesi sebebi olan ve her zaman varlıklarıyla övündüğüm çocuklarıma teşekkür ederim. İnsanlığa katkısı olan herkese teşekkür edrim.

Bu satırları okuyanlara ve böyle düşünenlere teşekkür ederim. Teşekkürlerimi bitirdiğimi zannetmeyin. çünkü cebime baktığımda sayılarının daha çok artmış olduklarını gördüm. hani bir söz vardır. para parayı kazanır işte öyle bir şey. .

Haydi sizler de teşekkürlerinizi harcayıp çoğaltın. zaman yastık altında biriktirdiğiniz teşekkür, merhaba, hoşgörü, sevgi, vefa, yardım keselerini yatırıma dönüştürme zamanıdır.

Unutulmamalıdır ki teşekkür etmek sevginin ilk meyvesidir tadına doyulmaz. sevgiyle kalın, teşekkürler alın, satın.

Medyabar.com bugun 151770 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 2167 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler