Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

1 Kasım seçimleri 2019'un provasıdır

02.10.2015 11:12
1 Kasım genel seçimleri var oluş ya da yok oluş seçimidir...Hırs aklın önüne geçerse yenilgi kaçınılmaz

2002 yılında % 34 oyla tek başına iktidara gelen AKP hükümeti 7 Haziran seçimlerine kadar girdiği her seçimde( Yerel-Genel-Referandum- Cumhurbaşkanlığı) hep oylarını artırarak çıkmış iktidarını sürdüregelmişti. Taki 7 Haziran seçimlerine kadar...

Hükumet içerisinde toplumun hoş karşılamadığı bazı menfaat düşkünü kimselerin ülke sorunlarından çok kendi kişisel ikbal ve geleceklerine yönelik işlere bulaşmaları, yılların getirdiği yorgunluk, yüz eskimesi , çözüm süreci,parti içi sen ben kavgaları vs. gibi etkenler AKP iktidarında çözülmeleri başlatmış ve 7 Haziran seçimlerinde sahip oldukları iktidar koltuklarında emaneten oturur hal aldılar.

Akla kara 1 Kasım akşamı ortaya çıkacak

Diğer yanda olayları bölgesel hatta daha da küçük ölçekte mercek altına alırsak lokal manada ilçe-il bazında parti içi muhalefetin iktidar hırsı, partinin bu günlere gelmesinde büyük rol oynadı. Günümüzde bazı köşe yazarları 7 Haziran seçimlerinden ders alındığını iddia ederek; Türkiye'nin mozaiği Sakarya'da en akıllı bir milletvekili listesi yapıldığından dem vuruyorlar ancak unuttukları bir şey daha var o da 7 Haziran seçimlerinde AKP ye beşinci milletvekilliğini tek başına kazanan Ali İnci'nin 1 Kasım seçim listelerinde bulunmaması iktidar partisinin bana göre en büyük handikapı. Doğrudur yanlıştır neticede bizler tahmin yürütüyor yorumlar getiriyoruz, en iyisini seçmen bilir ve seçim sonuçlarının açıklanacağı 1 Kasım akşamını sabırsızlıkla bekliyoruz...

Kim ne derse desin AKP'yi başarıya, iktidara taşıyan en büyük etken yerelde belediyelere sahip olması ve buralarda yaptıkları başarılı icraatler manzumesidir. İnsan topraktan gelir toprağa gider işte bu insanı toprağından koparırsan onu yalnızlaştırır, kayboluşuna zemin hazırlarsın. Bu nedenle önümüzde yapılacak olan 1 Kasım seçimleri yerelde belediyelere hakim olan AKP belediye başkanlarına çok büyük görevler düşmektedir. Bir başka deyimle şunu ifade edeyim ki ;

1 KASIM SEÇİMLERİ AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARININ VAROLUŞ YA DA YOKOLUŞ SEÇİMLERİ
OLACAKTIR...


Anlayacağımız 1 Kasım seçimleri otobandan önce son çıkıştır... O nedenle yerelde belediyelere sahip olan Sakarya'mızdaki Büyükşehir + 17 ilçe belediyesi bu seçimlere olağanüstü hazırlanmalı, kendiniz gibi düşünmeyenleri ayrıştırmak, dışlamak yerine onları kucaklamalısınız.

Handikapları fırsata çevirmek elinizde

7 Haziran seçimleri sonrasında kurulamayan koalisyon hükumeti sonrası piyasalarda oluşan belirsizlik bu ülke insanının daha fakirleşmesine neden oldu dahası güvenin kaybolması yabancı yatırımcılarda korku ve endişe yarattı ki bunu hiçbir aklıselim kişi inkar edemez. işadamlarının devlet garantili aldıkları dolar bazlı krediler kur farkı nedeni ile kartopu misali büyüdükçe büyüdü öz kaynak fakiri işadamı yatırım yapamaz, dünya piyasalarında rekabet edemez bir hale geldi. Yurt içerisinde bankalardan çektikleri krediler ile araç, konut, ticaret gibi dallarda borçlanan milyonlarca vatandaş gelecek endişesi taşıyor. Bu etkenler bir handikap gibi görülebilir ancak bu etkenleri fırsata çevirmek yine sizin elinizde. Açıkçası vatandaş istikrar arıyor, güven arıyor.

Elinizden gelen yetmez daha fazlası gerek

Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu, 17 belediye başkanı ile yaptığı istişare toplantısında "Elimizden geleni yapacağız" söyleminde bulundu. Yetmez başkan yetmez... Sizler elinizden geldiğini değil sıradışı bir insan olarak elinizden gelenden daha fazlasını yapmalısınız.

Ülke sloganlarla yönetilmediği gibi seçimlerde sloganlarla kazanılmaz

Bilmelisiniz ki kabul edin ya da etmeyin Sakarya genelinde bir Ali İnci gerçeği var. Ona gönülden bağlı insanlardaki gönül kırıklığı had safhada. İnci, her ne kadar gönderdiği sesli SMS mesajında ( ben partime küskün, kırgın değilim, partimize sahip çıkmalıyız) demiş olsa da nihayetinde onunda gücü bir yere kadar olacaktır. O küskünleri kazanmak, onları ikna etmek, oylarını partinize kanale etmek teşkilatların boynunun borcudur. Ülke sloganlarla yönetilmediği gibi seçimde sloganlarla kazanılmıyor.

Hülasa; Yukarıda da söylediğimiz gibi 1 Kasım seçimleri var olmak ya da yok olmak anlamını taşıyor ve Sakarya'mızda AKP'li belediyelere, AKP il ve ilçe teşkilatı mensuplarının omuzlarındaki yük daha da ağırlaştı. Ne demişler ?büyük kaptan deniz dalgalı olduğunda gemisini salimen limana yanaştırabilendir" Bu seçim 2019 genel ve yerel seçimlerinin PROVASI olacaktır.

NOT: BİZİ FACEBOOK SAYFASINDAN HENDEK ŞAFAK OLARAK TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

AHMET ÇİLECİ - HENDEK

Medyabar.com bugun 220475 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 674 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler