Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kurt, koyunu yemeyi kafasına koymuş bir kere!

07.10.2015 12:09
Sakarya Ak parti teşkilatı Sakarya'da bir yemekli toplantı yapıyor. Bu toplantı bir dini terminal toplantısı değil, panel değil, tiyatro değil, düğün, nişan, sünnet töreni hiç değil. Toplantının amacı yaklaşan genel seçimler öncesinde parti içi oluşan kırgınlık ve kızgınlıkların sona erdirilmesine yönelik. Dolayısıyla bu toplantıda sıfatların bir önemi yok.

Ev sahibi ve büyük patron olması hasebi ile toplantıda bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu ilk açılış konuşmasını yapıyor ve mikrofondan salonda bulunan herkese hitaben; Parti içerisindeki tüm küskünlerin, kırgınlıkların kenara bırakılmasını ve herkesin birbirleriyle helalleşmesini istiyor. Tabi bu arada Toçoğlu'da kendisinin kırdığı küstürdüğü insanlardan helallik istiyor.

Helalleşmek zor mu geldi ?

İkinci konuşmacı olarak kürsüye gelen, Hendek'de her bireyin ortaklaşa kanısı odur ki "İnci'ye vekillik verilmemesi büyük haksızlık" serzenişlerinde bulunulan 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci mikrofona gelir. Ayni minval üzere konuşmasını yapar, ve helalleşmek isteği ile Toçoğlu ve Milletvekili A.Sefer Üstün'ü davet ederek helalleşme isteğinde bulunur.

İşte ne olduysa burada olur ve büyükşehir belediye başkanı da milletvekili Üstün'de kürsüye gelmekten imtina ederler. İnci'nin birkaç kez üstelemesi karşısında " bizim seninle meselemiz yok" yanıtı vermek sureti ile helalleşmeye dahil olmazlar.

Sosyal medyada engellenmek hoşnutsuzluk belirtisidir

Burada bir "S" verelim. Bilindiği üzere haberleşme ve bilgi çağının üst devresinin yaşanığı günümüzde artık sosyal medyayı kullanmayana iyi gözle bakılmaz oldu. Hele bu bir siyasetçi olursa eleştiriler daha üst düzeyde oluyor.

Facebook, Twitter gibi sosyal medya yazılı basınında önüne geçti. Burada kişiler birbirleri ile ışık hızında yazışırlar, haberleşirler. Eskiler iyi bilirler daha önce şimdi özlemini duyduğumuz mektuplaşmalar , bayramlarda tebrikleşmeler vardı.

Şimdi bunların yerini sosyal medya aldı. Karşılıklı yazışan iki kişiden birinin diğerini sosyal medyada engellemesi bir kırgınlık, kızgınlık , hoşnutsuzluk olduğunun kanıtıdır.İki kişi arasında böylesi bir olay gerçekleşmiş ise burada bir sıkıntı mevzubahistir. 25. Dönem milletvekili Ali İnci'de bu konuya parmak basarak; " benimle bir sorunu olmayan bir vekilin sosyal medyada beni engellemesi ne demektir?" sualini sorar. Soru yanıtsız kalır.

İl başkanı bile kaale alınmadı

Bunun üzerine partiniz Sakarya il başkanı ikiliyi, Büyükşehir Başkanı ve A.sefer Üstün'ü helalleşmek adına kürsüye davet etse de bu çağrı cevap bulmaz.

İnci, daha ne yapsaydı ?

Kendisi ifade etmemiş olsa da kırgınlığı, kızgınlığı ve hayal kırıklığını yüreğine gömen, kan kusarken kızılcık şerbeti içtim diyerek sıkıntısını dışa vurmayan İnci; " ben her şeye rağmen partimin bir neferiyim.Bundan sonra da öyle kalacağım " diyerek kürsüden inen İnci, masasına geri döner.

Dini terminolojide helalleşmek her Müslümanın uyması, yapması gereken bir davranış biçimidir. Helalleşmek sadece söz ile olmaz kalben de tasdik gerektirir. İnsanlar yaşamları boyunca isteyerek istemeyerek, bilerek ya da bilmeyerek birbirlerini incitebilirler, günaha da girebilirler. Ancak Allah'ın tövbe kapısı her daim açıktır ve Allah'u Teala kulundan kendisine tövbe istiğfar etmesini ister. Tıpkı kulların birbirlerinden hayatta iken helalleşmeleri misali...

İnci'nin barış eli havada bırakıldı

Şimdi, yüzlerce insanın bulunduğu bir ortamda herkesin gözleri önünde gerçekleşen bu olay toplantının amacına ters düştüğü gibi kendilerinin kişisel menfaat düşkünü olmadıklarını açıklayan parti büyüklerinin nefislerine yenildiğinin en bariz göstergesi olmuştur. Ali İnci tarafından uzatılan barış eli havada bırakılmıştır. Nedir bu Hendek'lilere ön yargılı bakışınızın altında yatan neden ???

Soruya SOYUT değil SOMUT yanıt vermelisiniz

Dahliniz olsun yada olmasın. Türkiye genelinde Kayseri Büyükşehir belediye başkanı ile birlikte Hendek ilçe belediye başkanı başbakan ve Cumhurbaşkanının talimatı doğrultusunda istifa ettirilen , 7 Haziran seçimlerinde matematiksel olarak kazanma şansı olmayacak bir sıralamada Sakarya milletvekili adayı yapılan, kendi çabası, inancı, emeği, azmi ile seçimlerden alnının akıyla çıkan Ali İnci, aradan 4 ay geçtikten sonra yenilenen bir seçimde aday yapılmadı. Sakarya'daki en yetkili kişilere sual ettik. " Bu listede Ali İnci neden yok ? 4 ayda ne değişti?" diye sorduk. Sakarya il başkanı Kılıç bu soruya " şimdi zamanı değil" diyerek kaçamak cevap verirken Hendek ilçe başkanı Sofu yaptığı iddia edilen basın açıklamasında çok şey söylemiş ama soruya cevap vermemiş, verememiştir.

FTÖ bile sizin yaptığınızı yapamazdı

Biz Hendekliler olarak yapılanın doğru olmadığını, kabul edilebilirliğinin bulunmadığını her atmosferde dile getirdik, getirmeye de devam edeceğiz ta ki sorumuzun somut cevabını alana kadar...

Şunu ifade ederek sözlerimi sonlandırayım. Son günlerde çokça gündeme gelen adeta ülkenin terörden ve ekonomik felaketten bir ön plana çıkan Fetullah mensupları bile böyle bir senaryo yazamazlardı...

Çünkü, öylesine karışık bir durum ortaya çıktı ki; " Bu durumda Ali İnci;

Ak parti 1 Kasım seçimlerinde , 7 Haziran seçimlerindeki sandık sonucunu aynen korur veya daha yüksek bir oya ulaşırsa belki sorun görmezden gelinebilir amma Ali İnci'ye atfen " bak biz oyumuzu koruduk sen bir şey değilsin" denilmek sureti ile böylesi bir suçlamayla karşı karşıya kalacaktır.

Yok bunun tersi olur Hendek ilçesinde 7 Haziran seçimlerinde alınan oy'un altında bir oy alındığında bu kez Ali İnci günah keçisi yapılacak seçim yenilgisinin hedef tahtasına oturtulacaktır.

Oysa Ali İnci'yi bilen, tanıyan, yapısını çözen her insan onun mağduriyetine ve haklılığına inanacaktır. Unutulmamalı ki dün Ali İnci'ye oy verenlerin hepsinin Ak partili olduğunu kimse iddia edemez. Bunların içerisinde diğer siyasi partilere üye olan insanlarda vardır ancak Ali inci'nin beşeri ilişkiler çerçevesinde kazandığı bu kazanımı 1 Kasım seçimlerinde kendisinden beklemek büyük haksızlık olacaktır. O nedenle çıkacak seçim sonuçlarının vebalini kimse Ali İnci'ye yükleme gayreti içerisinde olmamalıdır. Yani hatayı İnci'de değil İnci'yi aday yapmayanlarda, yaptırmayanlarda, yaptırmayanlarıda arayın. Şunu da asla hatırınızdan çıkarmayın.

Ne sizler bir KURT'sunuz ne de Ali İnci bir KOYUN....

Medyabar.com bugun 20872 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 723 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler