Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hendek Belediyesi'nde köstebek kim?

18.12.2015 13:46
Son günlerde sosyal medya sayfalarında yayınlanan bazı haberler ve haberleri destekleyen 'ISLAK İMZALI' resmi evrakların bulunuyor olması oldukça ilginç.

Oy çokluğu ile geçen meclis kararını 'OY BİRLİĞİ' diye kayıtlara geçmesi daha da ilginç. Kamuoyunun belediye kurumuna olan güveninin sarsılmasından kim yarar sağlar?

Hendek Belediye Meclisinde alınan kararlardan bahsediyorum. Nasıl oluyor da ıslak imzalı bu evraklar belediyeden dışarı sızabiliyor. Kimler sızdırıyor, kimler sızdırılan belgeleri servis ediyor ? Orası ayrı bir MUAMMA...

Sosyal medya sayfalarında da iddia edildiği gibi meclis kararının 'OY BİRLİĞİ' ile değil 'OY ÇOKLUĞU' ile karar altına alındığı bizce de delilleriyle malum.

Tabi tüm bu iddia ve ithamları açıklaması gereken makamlar mevcut. Ancak olay basit bir yanlışlık yapılmış gibisinden algılanacak olur ve bu iddialara sessiz kalınırsa yarın bu sorunlar kar topu misali büyür ve içinden çıkılamayacak sorunlar yumağına dünüşmesi kaçınılmaz.

Şu halde 'İVEDİLİKLE' belediyenin mahrem evraklarının piyasaya servis edilmesi işlemi derhal mercek altına alınmalı, sorumlular tespit edilmeli, cezalandırılmalı ve belediye içerisinde huzur tahsis edilmelidir.

Ne oldu, nasıl oldu, neden oldu? Soruları yanıt bekliyor. 16 yıl süren Ali İnci döneminde böyle bir şey vuku bulmazken başkan değişikliğinin ardından piyasada elden ele dolaşan 'ISLAK İMZALI' evrakların bir açıklaması olmalı...

Bu tür konular ara sıra bize de soruluyor. Belediyede neler oluyor? Sorularına muhatap oluyoruz. Tabi bu soruları soranlar sade vatandaşlardan çok özellikle İktidar içerisinde siyaset yapanlardan geliyor olması bize göre önümüzdeki süreç de yaşanacak olan mücadelenin ne derce çetin geçeceğinin işaretini veriyor.

Sözüm meclisten dışarı. Bir gün Nasrettin hoca ile birlikte yürüyen bir kişi bir duvar dibinde kedi ve köpeğin koyun koyuna yattığını görürler. Hocanın yanında bulunan kişi hocaya; " hocam görüyormusunuz nasılda kardeş kardeş koyun koyuna yatıyorlar!" dediğinde hazırcevap hoca; " öyle olduklarına bakma sen. Aralarına bir kemik at da yaşanacakları öyle gör" cevabını verir.

Bu kıssa hiseden yola çıkacak olursak bugün özellikle iktidar içersinde makam ve mevki hesapları içersinde bulunan kişilerin sayıları bir elin parmaklarından fazla. Sürece baktığımızda her şey rutin işleyecek olursa 2017 ilçe başkanlığı 2019 yılı içersinde yerel ve genel seçimlerin olacağı malum. Bugün itibarı ile kol kola olan iktidar temsilcileri içerisinde gelecek beklentisi içerisinde olanlar farklı kulislerin içerisindeler.

Birileri her zaman iyileri oynamayı kendine rehber edinmiş sessizleri oynar görünmüyorken arkalarında meydana gelen fırtınaların farkında değiller. Gündeme baktığımızda ise bırakın fırtınayı, kasırganın geldiğini görmemek ne mümkün.
Ali İnci'nin Belediye Başkanlığı görevi yaptığı dönemlerde köşelerimizden muhalefete sesleniyor ve ; "Hendek'te iktidar değil muhalefet sorunu var. Bırakın Ali İnci'nin hatasından faydalanmayı, medet beklemeyi, sizler yapacaklarınızı bu millete anlatın, bu yönde politikalar üretin" diyorduk. Ne yazık ki biz söyledik yine biz dinledik. Ama işte sonuç ortada...


İşte bugün gelinen noktada ise öncelikle Belediye başkanlığı koltuğuna oturup bu necip millete hizmet etme şansını elde etmek isteyen iktidar içersindeki beklenti içersinde olanlar, adeta mevcut başkanın hatalar yapmasını bekler davranıyor olmaları öncelikle kendilerine zarar verdiklerini asla gözden uzak tutmasınlar. Başkanın hata yapmasını kendilerinin önlerinin açılacağı varsayımına kapılanlar size bir dost tavsiye olarak ifade edeyim ki 'HEPİNİZ BU KASIRGANIN ALTINDA' heba olursunuz. Bu düşünceleri bir geleceği okumak gibi algılamayın lütfen. Geçmiş 16 yıllık dönem içerisinde ne belediye içerisinde ne de iktidar partisi içerisinde iki başlılık yoktu.

Bir suçlama ya da iddia ve ithamda bulunulduğunda derhal cevabı verilmekte bu durum kamuoyunda kurumlara olan güvende bir çatlama ya da yırtılmaya sebebiyet vermediği gibi birlik ve beraberliğin getirdiği huzuru yaşıyorduk. Çıkın sokağa sokağın sesini dinleyin... Bugün öyle mi?

Medyabar.com bugun 129194 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 4433 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler