Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kaybettiklerimizi sevgiyle kazanalım

31.12.2015 11:37
Öncelikle yeni yılda herkese bol kazançlı ,sağlıklı,mutlu olmalarını diliyor,memleketimizin,milletimizin birlik ve dirlik içinde olmasını temenni ediyor binbir uğraşla bulunduğumuz coğrafyada kardeşlik ve barışı tesis eden atalarımızdan bizlere emanet kalan vatanımızın bölünmesine yönelik iç ve dış düşmanlarımızın sinsice planlarının bozulması ümidiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Göz açıp kapanıncaya kadar 2015 'i geride bıraktığımız yeni umutlarımızın ,yeni hayallerimizin,yeni planlarımızın olabileceği ve hatta olması gerektiği 2016'de inanıyorum ki hepimiz bir uğraşın içindeyiz.

Geçmiş yıla,yıllara baktığımızda kendi kendimize sormalıyız ben,biz,ailem,milletim neleri başardı,neleri başaramadı .Şunu unutmamalıyız ki tarihimiz geçmişimiz hepimizin labaratuvarı olmalıdır.

Burada her şeyi iyi analiz edip kötü,başarısız yapılan şeyleri bırakıp gerek kendi adımıza ve gerekse ülkemiz adına yapılan iyi ve olumlu şeylerin devamı ve yaşaması için gayret göstermeliyiz.

Kendi kendimizi sorgulamalıyız acaba geçmiş yılda ben neleri başarabildim önce kendime sonra aileme,vatanıma karşı olan sorumluluklarımı yerine getirebildim mi.

Kimleri kırdım kimleri küstürdüm,kimleri sevindirip mutlu ettim.Hareket noktamız bence bu olmalıdır.Tabi ki bu benim fikrim .bunların başlangıç noktası da sevgi olmalıdır.

Sevgi o kadar yücedir ki çözemeyeceği hiç bir proplem yoktur.yüce dinimizin temel esasıda sevgiye dayanmıyormu. BİRBİRİNİZİ SEVMEDİKÇE İMAN EDEMEZSİNİZ,İMAN ETMEDİKÇE CENNETE GİREMEZSİNİZ cümlesinden hareketle sevginin ne kadar önemli olduğunu ne kadar yüce bir maneviyat olduğunu hiç unutmamak lazım.

Gelin 2016 yılına girdiğimiz bu günlerde yeni bir başlangıç yapalım her şeye sevgiyle başlayıp,sevgiyle bakalım.Buna öncelikle kendimizi sevmekle başlayalım.Sevgisiz hallerimizi ki hepimizin vardır terk etmeyi deneyelim bunu alışkanlık haline getirelim.

İyi şeylerde kötü şeylerde alışkanlıklara bağlıdır.Sonra ailemizi seveli,işimizi,eşimizi dostumuzu sevelim vatanımızı milletimizi sevelim.unutmayalım ki özellikle yakın çevremizde oluşturabileceğimiz sevgi onların artılarını iyi hallerini görmekle başlar,onlarda eksik aramamakla başlar.

Yani bardağın dolu tarafını görmemiz lazım.Birbirimizde eksik,hata aramaya kalkarsak işin içinden kalkamayız.İşimizi sevmeliyiz işimizde oluşturabileceğimiz sevgi ortamı hem başarımızı ünlük arttırır.

Hem saygınlığımızı arttırır,bu husus ta bize huzurlu bir ortam kazandırır.Bütün bunların yanında günlük yaşantımızda bizleri zora sokan bir çok olumsuz örnekler olacak,birçok olumsuz sevmediğimiz şeyler yaşanacak, bu durum kaçınılmaz gerçeklerdir.

Şu bilinmelidir ki arı'da sivrisinekte vızıldıyarak uçar.Ama baktığımızda birtanesi bal yapmak için birtanesi pislik yaymak için uçar.İşte toplum içerisindeki insanlarda öyledir bir kısmı kendi ihtiraslarından uzak herkesle barışık kendisiyle barışık bir şekilde fayda üretir.Bir kısmı da önce kendine sonra ailesine yakın çevresine zarar vererek onları üzer ve yaşantısını bu şekil devam ettirir.

Kıssadan hisse misali gelin 2016 de arı misali olmaya çalışalım önce kendimiz için işimiz aşımız ailemiz için memleketimiz için bal yapmaya çalışalım en azından uğraş verelim.İnanıyorum ki bu hususiyet bizleri mutlu kılacaktır.2016 de en büyük kazanacığımızın sevgi olması temenisiyle hepinize sevgi ve iyi dileklerimi gönderiyorum.

LATİF GÜLEÇ

Medyabar.com bugun 20557 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 3114 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
zeki köseoğlu
08.02.2016 08:46
latifciğim yazılarını beğenerek okuyoruz, yazılarının devamlı olmasını diliyoruz( profil resmini değiştirsen daha güzel olur :))
Online Ziyaretçiler