Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hastane açıldı hat işi arapsaçına döndü

13.01.2016 10:37
100 yataklı hastanenin açılacağı aylar önce elli iken hastanenin hat işini sürümcemede bırakan Sakarya Büyükşehir Belediyesi ilçedeki gelişmeleri mercek altına aldı, bekliyor. İddialara göre doğrudur yalandır Büyükşehir Trafik Daire başkanının Hendek ilçesine gelerek belediye başkanı ve taşıma kooperatiflerinin yöneticileri ile ikili görüşmeler yaptığı iddia ediliyor.

Belediye bu işi daha ne kadar yüklenecek?
Hendek Devlet Hastanesi güzergahına kurulacak yolcu taşıma hattı ihalesinin yapılmamış olmasından doğan zahmeti şimdilik geçici olarak Hendek Belediyesi üstlendi ve sabah saat 07.00 ile akşam saat 17.00 arasında vatandaşları ücretsiz olarak taşıyor. Hatta belediye başkanı İrfan Püsküllü 2016 Ocak ayı meclis toplantısında gelen bir soru üzerine mesai saatleri dışında hastaneyi kullanmak zorunda kalan ve maddi durumu olmayan vatandaşların ticari taksi ile hastaneye gidip gelmeleri ve bedellerinin Hendek Belediyesi tarafından ödeneceği sözünü vermişti. Buraya kadar güzel ancak tüm yükün belediyenin sırtına vurulması ne kadar doğru ?

Paravan kişiler üzerinden (M) plakalar
Hastane hattında bilinmezlik devam ederken ilçede bazı kişilerin paravan isimler üzerinde (M) plaka temin ettikleri, bazılarının kooperatif kurmak sureti ile (M) plaka sahibi oldukları ayyuka çıktı. O kadar ilginçtir ki 2015 kasım ayında bir çok (M) plakalı araç el diğiştirdi. İşte şimdi burda büyük bir pasta var ve her (M) plaka sahibi tazı gibi bu konuya odaklanmış bekliyorlar. Paranın döndüğü her bir yerde suistimallerin yaşanması kaçınılmaz. Rantın olduğu yerde de bizans oyunları hiç bitmez.
Rantın olduğu yerde kavga kaçınılmaz

Bizler Hendek?li olarak ekmeğimize kan doğramamalıyız. İçimizde çıkacak bir kavganın boyutlarının nerelere uzanacağını kestirmek çok zor. Aklı selim galip gelmeli ve olacağı muhtemel üzücü olayların önüne şimdiden geçilmeli diye düşünüyorum. Bu düşünceler ışığı altında bir öneride bulunmak istiyorum. Kabul görür görmez bana göre;
Bölünmek zarar birleşmek kar getirir
İlçemizde yaklaşık 11-12 kooperatif mevcut. Gerekiyorsa yeni bir kooperatif ihsas edilsin ve ilçemizde taşıma kooperatifi olarak görev yapan işletmelerden birer adet araç bu yeni kurulacak kooperatife tahsis edilsin, kooperatifin taşınmazı olsun. Çünkü ilçemizde bulunan bazı kooperatifler sadece üyelerinden aldıkları aidatlar ile hayatlarını devam ettirmekte zorlanırlarken bazı kooperatiflerin ise gelir kaynakları oldukça çok. Eğer bu hastane hattı ihalesi açık artırmaya gidecek olursa bundan birilerinin bariz olarak istifade edeceği kaçınılmaz. O nedenle gündeme taşıdığımız gerekçeler ışığında bu şekilde ilçede çok konuşulan hastane hattı sorunuda bu şekilde çözülsün. Duyumlarımıza göre hastane hattı için 16 aracın tahsis edileceği yönünde bir karar olduğu söyleniyor. Bu durumda da ilçemizde bulunan diğer (M) plakalı araçların plakaları bir torba içersinde kura ile belirlensin. Bu işte böylece nihayet bulsun. Ne kimse korunmuş olur ne de işi parası olan değil meslek erbabı kişiler yapmış olur.
Zahmeti çekenler rahmetini görmeli
Böylece hem kamuoyunda oluşan nifak tohumları yeşermemiş olur hemde ilçemizin külfetini yüklenen kişi, kurum ve kuruluşlar buradan doğacak olan nimeti eşit şekilde paylaşmış olurlar ne dersiniz?
Kıssadan hisse:

Hz. Muhammed'in Kabe'nin Tamirinde Hakemliği

Hz. İbrâhim ve Hz. İsmâil tarafından yapılmış olan Kâbe, geçen uzun asırlar içinde yağmur ve sel suları ile harabolmuş, tâmir edilmesi gerekmişti.
Kureyşliler, Kâbe binasını yıkarak, yeniden yapmaya karar verdiler. Yardımlar toplandı, gerekli malzeme temin edildi. Hz. İbrâhim'in yaptığı temele kadar yıkarak, duvarları yeniden örmeğe başladılar. Ancak; "Hacer-i Esved'i yerine koyma sırası gelince anlaşamadılar. Kureyş?in bütün kolları, bu şerefin kendilerine âit olmasını istiyordu. Anlaşmazlık dört gün sürdü, kan dökülmek üzereydi ki,(45) Kureyş'in en ihtiyarı Ebû Ümeyye veya Huzeyfe b. Muğîre'Harem kapısından ilk girecek zâtın hakem yapılarak, onun vereceği karara uyulmasını' teklif etti.(46) Bu teklif kabul edildi. Az sonra kapıdan Hz. Muhammed (s.a.s) girmişti. Buna o kadar sevindiler ki, 'el-Emîn, el-Emîn, O'nun hakemliğine râzıyız' diye bağrıştılar.Yanlarına gelince, durumu anlattılar.
Hz. Muhammed (s.a.s.), üzerine Hacer-i Esved-i koyduğu yaygının uçlarını Kureyşin ulularına tutturdu; hep berâber, konulacağı yere kadar taşıdılar. Hz. Peygamber (s.a.s.)'de taşı alıp yerine yerleştirdi. Anlaşmazlığın bu şekilde çözümlenmesi herkesi memnûn etti. Böylece büyük bir felâket önlenmiş oldu. İşte almamız gereken çok güzel bir örnek. Bir kez daha düşünülmesinde fayda getireceğini umud ediyorum. Ne dersiniz?

Medyabar.com bugun 233614 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1263 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
adnan bey
03.02.2016 22:05
Sevgili ahmet kardeşim bugün itibariyle senin Hendeğin eskiden anahtarcılık mesleğini icra eden değerli bir anahtarcı ustası olduğunu öğrenmiş bulunuyorum.Şimdilerde gazetecilikle uğraşıyorsun ama ne olur Hendekte Çağlayan mh kırımızı temprasıyla çevresini rahatsız eden bir adam var onunla ilgili de bir araştırma yapsan zira hendeğe yakışmayan haberlere vesile olacak bu zat haberin olsunbenden sana bir tiyo bu....!!!
adalıyız biz
28.01.2016 20:22
İnşallah sanada ordan bir hat verirler kovala bakalım:yakışır sanada,Ha gayret ama nedir bu Jandarma opersyonunda Hendek gibi güzide bir İlçemizde Uyuşturucu maddeleri çıkıyor noluyor Hendekte Çileci kardeşim Bir derin araştırma yapsan kıyıda köşelerde ve şişelerde!SENKİ O İLÇENİN GURURU GÜVENİLİR MUAZZAM BİR GASTECİSİN! ?
Online Ziyaretçiler