Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Tarihe tanıklık eden Atatürk Stadına sessiz veda

28.04.2016 13:05
Spor Toto 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Sakaryaspor, sezonun son maçına 30 Nisan Cumartesi günü saat 15.30'da çıkıyor.
Bu maç aynı zamanda yeşil siyahlı kulübün kuruluş tarihi olan 1965 yılından beri kullandığı Sakarya Atatürk Stadyumundaki son maçı...

Sakaryaspor yeni sezon maçlarına 24 Temmuz'da bitmesi beklenen yeni stadyumda çıkacak.

Geçmişte spor faaliyetleri ile ilgili yalnızca Sakaryaspor'u ilgilendiren bir kaç haber çalışmam olmuştur.
Bunun dışında bir Sakaryalı, Atatürk Stadyumunda çok kez Sakaryaspor'un maçını izlemiş ve şanlı taraftarın tezahüratlarına nefesi yettikçe eşlik etmiş biri olarak bu konuyla ilgili iki satır yazmak istedim.

Üst lige çıkma hayallerini haftalar öncesinde yitiren, hatta bir kaç hafta küme düşme tehlikesi bile yaşayan Sakaryaspor'un son maçlarına taraftar da eskisi gibi ilgi göstermiyor.
Sportif başarısızlık elbet de etkili ancak bir türlü önüne geçilemeyen küfür ve hakaretler de buna sebep olarak sayılabilir.
Taraftarın haklı tepkisinin küfür ve hakaretin gölgesinde kalması da acı bir durumdur.

Hal böyleyken, yeşil siyahlı efsanenin tarihine tanıklık eden, şampiyonlukların kutlandığı, küme düşme üzüntülerinin omuz omuza paylaşıldığı Atatürk Stadyumuna veda da sessiz olacak...

Cumartesi günkü son maç öncesi kulüpten herhangi bir organizasyon duyurusu yada ileriye dönük bir hazırlık bilgisi gelmedi.

Belki lig bittikten sonra bir program düşünülüyordur ama bununla ilgili de bir duyum yok...

Üzerime vazife olmadığını bilmek kaydıyla bir öneride bulunabilirim:

Sakaryaspor'un Türk Futboluna kazandırdığı Aykut Kocaman, Oğuz Çetin, Tuncay Şanlı, Turhan Sofuoğlu, Recep Çetin, İlker Yağcıoğlu, Engin İpekoğlu, Rahim Zafer ve niceleri ile aktif futbol hayatına devam eden Sakaryalı futbolcuların bir araya geldiği bir maç düşünülebilir...

Şehirde uzun zamandır bir örneği olmayan, tüm vatandaşların bir araya gelebileceği, hep birlikte yemeklerin yendiği, şarkıların söylendiği bir gün; Sakaryaspor'un yeniden doğuşuna vesile olabilir...

Haberin köşe yazısına dönüşmesine sebep olan romantizm ile yazılmış hayalleri kısa keser ve bir kenara bırakırsak; görünen o ki Atatürk Stadyumuna veda işi yine taraftara düşecek.

Yeşil siyah renklere gönül verenlerin Cumartesi günü statta bayram havası yaşatması dileğiyle...

Medyabar.com bugun 85560 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 6395 kere okundu
YORUMLAR 7 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
gokhan
08.06.2016 21:11
Yıllardır gittiğimiz yahut önünden geçtiğimiz Atatürk Stadyumumuzun isminde benliğimizdeki Kurtuluş Savaşımızı ve Ceddimizi andık.Ben Osmanlı torunuyum ,Ataturk'le birlikte Kurtuluş Savaşındaki Dedelerimin'de torunuyum.Şimdi gelip Onların ismini ordan silersen . OLMAZ. ' Arena ' Türkçe midir.O'nu da bilenine soruyorum.
Katı Sakaryalı
30.04.2016 22:24
Belki lig bittikten sonra bir program düşünülüyordur ama bununla ilgili de bir duyum yok... Sakaryaspor'un Türk Futboluna kazandırdığı Aykut Kocaman, Oğuz Çetin, Tuncay Şanlı, Turhan Sofuoğlu, Recep Çetin, İlker Yağcıoğlu, Engin İpekoğlu, Rahim Zafer ve niceleri ile aktif futbol hayatına devam eden Sakaryalı futbolcuların bir araya geldiği bir maç düşünülebilir.. --------------------- KAAN GÜMÜŞEL; Güzel yazmışsın ama beni güldürdün! Dediklerini Selahattin Aydın ve onun ekibimi düşünecek? Selahattin Aydın'ın misyonu ve vizyonu sıfır!Ve böyle birisi Zeki Toçoğlu tarafından 2 senedir nasıl desteklendi hala aklım-mantığım almıyor?Çoşkun Bilir bir yazısında,bu adamın belediyede yıllarca ne iş yaptığını çözememişti.Bizde hala çözemiyoruz???!!!
mert işeri
29.04.2016 10:31
Öncelikle yeni stadımız şehrimize hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilirim. ir kaç bir şey söylemek istiyorum. birincisi bilinli olarak mı yapılıyor anlayamıyorum bütün stadlardan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün adı siliniyor her yer arena oluyor. Stadımızın adı SAKARYA ATATÜRK stadyumudur. Yeni statta da bu ismin korunması şart. Sakarya ARENA olmasın. Ne bir ruh var ne bir anlam. İkincisi de ATATÜRK stadyumunun yeri rant olmasın halka ait olarak düzenlensin. saygılarımla
Adalı
28.04.2016 16:53
Gönül isterdi ki yeni stadımızda süper ligde veya Ptt 1.ligde oynayalım..Ama futbol yoksunu insanlar Sakaryaspor'u kötü yönettiği sürece böyle 2.liglerde,3 liglerde sürünmeye devam ederiz! Evet Sakarya aslında koca bir futbol şehri!Bu gerçeğide geçen sene heppimiz gördük!Sakaryasporu'muz kıpırdanıp liderliğe oturunca seyirci rekorumuz da ulusal kanallara haber oldu. Bu gerçeği görmeyenler ve kabullenmek istemeyenler daha ilk kazığı bakanlıkça açıklanan 33.000 kişilik stada neşter vurarak kapasiteyi 28.000 düşürdü.
Tacii
28.04.2016 16:27
TEMMUZDA HANGİ TEMMUZ O İŞ OLMAZ BU SENE SENEYE DEVAM ATATÜRK STADINA SAKLAYN YORUMUMU
Özgür
28.04.2016 16:24
Kaan Bey, Yeni stat önümüzdeki sezonun devre arasına biterse başarıdır. %70 i bitmiş deniyor ama kalan %30 lık kısım 24 temmuza yetişecek gibi gelmiyor. Zaten takım yerinde sayıyor onun için kimsenin acele edeceğini sanmıyorum. Hoş bu ruhsuz yönetim ve oyuncu kadrosuyla bitse ne olur bitmese ne olur. Esas beni taraftar olarak üzen böyle çapsız adamların süper ligdeki bir çok takımda olmayan böyle güzel bir statta top oynayacak olmuş olması. Kramponu kapan SAKARYASPOR da top oynar oldu ne yazık!!!
grkm
28.04.2016 14:48
Bence erkenden veda moduna girmeyelim. Yeni stadın ne olacağı belli olmaz.
Online Ziyaretçiler