Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yaşasın yeni kral

22.05.2016 23:27
AK Partide, başdöndürücü bir değişim yaşandı.

Kuşkusuz, Binali Yıldırım'ın Genel Başkan olması ile Sakarya'da, o baş döndürücü gelişmelerden nasibini aldı.

AK Parti Sakarya'da, kartlar yeniden karılıyor desek, sanırım en doğru tespiti yapmış oluruz.

İsterseniz filmi başa saralım.

Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkanı olması ile Ayhan Sefer Üstün'ün bir anda siyasi hayatı bambaşka bir noktaya gitmişti.

MKYK üyeliği Genel Başkan Yardımcılığı derken, Sakarya'da Üstün önemli bir figür haline geldi.

Zaten bu süreçte AK Parti İl yönetiminde yaşanan sıkıntılar, İl Başkan yardımcısı Sezai Akyol'un görev alanının değiştirilmesi gazete manşetlerine kadar taşındı.

AK Parti'nin kurucu üyesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakından tanıdığı Şaban Dişli ise bu süreçte hep köşede durdu.

Başbakan Davutoğlu ile hiç bir zaman sıcak bir diyaloğu olmayan Milletvekili Dişli, en başından bu yana Binali Yıldırım ile aynı yolda yürüdü.

Dişli'nin bu dönem yeniden Milletvekili olmaması için yapılan kulisler ve engellemeler ise aday belirlemenin son saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döndü.

Ve sonrasında AK Partide Sakaryada yeni bir dönem başladı.Bakan Ayşenur İslam; Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek bu dönemde bir anda devre dışı kaldılar. Bakan Ayşenur İslam siyasetİ bıraktı, Atabek ise listede yer bulamadı.

Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Sakarya siyasetinde ayrı bir güç oldular.

Bugün AK Parti Genel Başkanı olarak Binali Yıldırım'ın seçilmesi sonrası ise siyasi dengeler Sakarya içinde değişti.

Bir çok kişi Şaban Dişli'nin MKYK seçilme ihtimalini; ihtimal olarak bile görmezken; Dişli, 50 kişilik MKYK listesinde yer aldı.

Üstelik; birçoklarına göre sadece bu kadarı ile de kalmayacak.
Ankara siyasi kulislerinde, Şaban Dişli'nin AK Parti Genel Başkan yardımcılığına getirileceğide yüksek sesle konuşuluyor.

30 Kasım sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın en yakınında olan Şaban Dişli, bundan sonraki süreçlerde, AK Partide en önemli isimlerden biri olacaktır.

Siyaset bazen tahtıravalli gibi, dengeler çok çabuk değişebiliyor.

Görünen o ki Ayhan Sefer Üstün, bu dönemde ağırlık merkezini kaybedecek.Zaten; yeni MKYK'da Üstün yok.

Bu sefer ağırlık ; Şaban Dişli'den yana olacak.

Kuşkusuz tüm bu yaşanan süreçten AK Parti 25 dönem Milletvekili Ali İncide güçlenerek çıkacaktır.

Siyasetde çok konuşulan bir deyimdir.

Kral öldü, yaşasın yeni Kral.

Sosyal Medyaya baktığınızda da Şaban Dişli'yi kutlayan kutlayana.
Hele hele Dişli'nin güç kaybettiğini düşünenlerin son gelişmelerle tornistanlarını gördükçe, çok gülesim geliyor.

Medyabar.com bugun 27885 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 4153 kere okundu
YORUMLAR 8 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
KERTENKELE
23.05.2016 16:11
SN EDİTÖR,SN.DİŞLİ SAHNE'DE YOKKEN SESİNİZ ÇIKMIYORDU,ŞİMDİ HEYECAN VE HEYEZAN İÇİNDESİNİZ.BİR GAZETECİ,(EĞER GERÇEKTEN GAZETECİ İSENİZ) TARAFSIZ OLMALI.BAŞKA HESAPLARINIZ VAR İSE,O BAŞKA..
sakaryalı
23.05.2016 13:46
Simdi Sayın Şaban Dişlinin ilk işi giderayak atanan ilçe milli eğitim müdürlerinin atamalarını iptal ettirmek.Yangından mal kaçıranlardan hesap sormalı.Yağmacılar bunlar.
Geyveli RIZA
23.05.2016 13:28
Ayhan Seferden şimdilik kurtulduk.İnşallah tamamen kurtulacağımız günleride görecez.Peki Dişliler ne olacak.Onlardan başka bayram eden varmı acaba.Niye bayram ederler acaba?Bilen varmı acaba?
hasan
23.05.2016 13:11
düğmeye kimin bastırttığı belli
Burak
23.05.2016 12:54
"Editör" diye yazdığınız yazı "1. Tekil Şahıs" olarak yazılmış. Genel değil şahsi ve kişisel (benim, ben, bilirim, ederim, olurum) kelimeler kullanılmış. Şahsi ve kişisel cümleler kurulacaksa (Editör yani kimliği belli olmayan kişi) bu yazıyı yazanın kimliği neden yazılmıyor. Siz "Editör" diye imza atınca biz otomatik olarak bunu kimin yazdığını mı biliyoruz? Hayır bilmiyoruz, "Editör" diye yazdığınız yazıda kimlik kullanmak zorundasınız, eğer kimlik kullanmayacaksanız "Editör" yazılarının nasıl yazıldığını öğrenin! Akınıza gelen yorumu istediğiniz gibi yazıp başına da "Editör" etiketi koyunca "iş tamam" olmuyor. Bence bu konuda doğruyu bilerek yapmıyorsunuz. Amaç ne kurumsallık ne de gizem katmak sadece yazanın kimliğini saklamak!
bozok
23.05.2016 11:34
Trabzonlu kardeşim, tezgah kurulduysa bu hükümet kurdu, paralel işbirlikçileri oluştuysa bu hükümet oluşturdu. Cumhuriyet tarihinde paralel hiç olmadığı kadar bu dönemde güçlendi. hırsızlık yolsuzluk hiç olmadığı kadar bu dönemde oldu. bırakın şu partiden medet ummayı. yetmedi mi yedikleri, sömürdükleri. dava Türkiye davası değil, milliyetçiliği ayaklar altına alanlar bugünlerde milliyetçilik yapar oldu. tornistanın kralı bu sözüm ona davanın başında. terörü başımıza çıkaranlar onlar. analar ağlamasın diyip askerin elini kolunu bağlayan bunlar. silahlara yığılmalara göz yumduk diyenler bunlar. hala yetmedi mi. göz göre göre hükümet değiştirildi. bunun adı sivil darbe değil midir. yetmedi mi hala bunların ipini çekmek...
TRABZONLU
23.05.2016 00:29
trabzonlu
23.05.2016 00:27
SAYIN EDİTÖR ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINIZ KUTLARIM SİZİ SAKARYA DA TARAFSIZ PARASIZ YAZI YAZAN ÇOK AZ İNSAN VAR.DÖNEKLER DÖNMESİNLER BOŞUNA YÜRÜ ANCA GİDERSİN.KURULAN TEZGAHLAR BOZULDU ŞER ODAKLARININ PARALEL YAPININ İŞ BİRLİKÇİLERİYLE OLUŞTURDUGU MASA DAGITILDI ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAHA SIRA HIRSIZLIK YAPANLARIN RÜŞVET DAGITANLARIN PARALELCİLERE USULSĞZ İMAR AÇANLARIN VW TWERTR MALUM SIRA ONLARDA KAÇMASINLAR KIVIRTMASINLAR
Online Ziyaretçiler