Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Paylaşmak

05.07.2016 08:45
Bir ramazan ayını daha yaşayarak geride bıraktık.

Zaman zaman malum vatan hainlerinin ihanetleri neticesi yaşadığımız acılı şehit haberleri mübarek ramazan ayına acı ve hüzün düşürdü.

Oysa millet olarak ihtiyacımız olan ülkenin bölünmez bütünlüğü ülküsü ışığı altında neyimiz varsa paylaşmaya gayret ettik şu mübarek ayda.

Paylaşmak ne demek: paylaşmak sahip olduğun maddi manevi değerlerinden ihtiyacı olana da vermek demek, hiç bir bedel , hiç bir karşılık istemeden vermiş olduğun her değer paylaşmaktır. Bu değerler bazen maddi olduğu gibi esas olanda maneviyatı paylaşmak sevgiyi paylaşmak iyi günü, kötü günü paylaşmak çok değerlidir elbette.

İnsanımız komşusu aç yatarken tok yatan hadisi şerifiyle bizlere aktarılan yüce dinimizin ulviliğini yüreğimizde yaşamamıza sebebiyet veren duygularla bir ramazan boyu olan olmayanla bir çok şeyini çok güzel bir şekilde paylaştı.

Fakir fukaranın bir çok imkana kavuşturulduğu bu mübarek ayda ihtiyaç sahiplerine verilen fitre ve zekatlar bu güzel paylaşımın tacı olsa gerek.

Yüce islam dinimizin ağırlıklı olarak itikaten ramazan ayında yaşandığı uhrevi hava demek ki her daim olsa toplum olarak ne kadar mutlu olacağımızın açık seçik bir delilidir kanaatımca.

Siyasi partilerin ve de çoğunlukla belediyelerin kurmuş olduğu muazzam iftar çadırları sayesinde bir çok ihtiyaç sahibi insanımız bolluk içerisinde iftarlarını yapıp mutlu olmuşlardır. Bu iftarlar siyasi yatırım olarak değilde hayırlara vesile olması açısından düşünülerek gerçekleşiyorsa paylaşmak amacına ulaşıyor demektir.

Kanaatım ülkemizin her bölgesinde verilen bu iftarlar bu amaç doğrultusunda verilmiştir. Böyle meydana gelen manevi ortamların zirvesi bayramda yaşanmıştır.

Mümkün mertebe geleneklerimizin yoğun olarak yaşandığı bayram günlerinde dargınlar barışıp büyükler ziyaret edilip dinimizce çok önemli olan sılayı rahim (memleket, hısım, akraba ziyareti) yapılıp, küçükler sevindirilmiştir. Yani sevgi ve saygı paylaşılmıştır.

İşte önemli olan yaşadığımız ramazan ayı ve akabindeki bayram günlerindeki hoşgörümüzün sabrımızın tahammülümüzün, şükrümüzün sınırlarını daha da genişleterek yaşam biçimi haline, alışkanlık haline getirebilmemizdir.

İnanıyorum ki bu değerler hepimiz için kötülükten kaçıp, iyiliğe doğru bir adım daha atmamıza vesile olduğu gibi hem dünyalığımız ve hemde ahiretimiz için daha hayırlı olacaktır. LATİF GÜLEÇ

Medyabar.com bugun 17411 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 2310 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler