Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

İnelsan hikayesi(2)

01.08.2016 14:09
15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında FETÖ Terör örgütüne Sakarya'dan maddi destek sağladığı tespit edilen firmalara yönelik soruşturma sürerken her gün yeni yeni bilgilere ulaşılıyor.

Bu bilgilerden biri de TERÖR örgütüne mali destek sağladığı için kapatılan devletin
el koyduğu Sentez Okullarının darbe girişimi günü İnelsan'ın sahiplerinden Nizamettin
Binici'ye ait olan yüzde 50 hissesinin satılmak istenmesi ...

Yapılan pazarlığa göre Terör örgütüne mali destek sağladığı yurt dışına para
çıkışlarıyla tespit edilen İnelsan'ın Amerika Birleşik Devletlerine kaçan
ortaklarından Nizamettin Binici, kendisine ait olan yüzde 50 hissesini Sakaryalı
ünlü bir işadamına 10 milyon lira karşılığında satmak için görüşme yaptı

Görüşmeye göre, Sakaryalı iş adamı Sentez Okullarının yüzde 50 hissesini,
İnelsan'ın özel bir bankaya olan 10 milyon liralık ipotek bedelini ödeyerek sahip
olacaktı.

Ancak imzaların atılması için söz kesildiği gün de darbe girişimi olunca bu satış
gerçekleşmedi ve okula el konuldu.

Bununla ilgili son bir ayrıntı ise Devletin FETÖ Terör Örgütüne maddi destek
sağladığı tespit edilerek el koyduğu Sentez Okullarının 3 hissedarının olduğu..

En büyük hissedarın yüzde 50 hisse ile Amerika Birleşik Devletlerine kaçan İnelsan'ın sahiplerinden Nizamettin Binici, yüzde 25 hisselerin ise Hüseyin Y. İle Amerika Birleşik Devletlerinde yaşayan bir doktorun oğluna ait olduğu...

* * * *

FETÖ Terör Örgütüne ilimizden maddi destek sağladığı kesinleşen, mal varlıklarına maliye tarafından 15 milyon liralık vergi cezasına karşılık ihtiyati haciz ve e-haciz işlemleri uygulanan İnelsan, iş yaptığı onlarca firmayı da ekonomik yönden zor bıraktı.İnelsan?ın Sakaryada inşaat yapımı için malzeme aldığı esnaflara yüklü miktarda
borç bırakırken, malzeme verip paralarını alamayan firmalar da yasal yollardan haklarını aramak için yargıya başvuruyorlar

Kısacası Sakaryada 17/25 Aralık soruşturması öncesinde inşaat sektöründe bir numara olarak adından bahsettiren ancak o tarihten sonra Amerika Birleşik Devletlerine kaçan Nizamettin Binici ve Zeki Büyülü, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında da adlarından bahsettirmeye devam edecekler

Medyabar.com bugun 159175 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 14021 kere okundu
YORUMLAR 16 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
fuzuli
14.08.2016 16:20
İnelsanın inlife ve diğer yerlerdeki ortaklarının ve çalışanlarının üzerinde bulunan mal varlıkları da araştırılsın. İnelsanın yaptığı inşaatlardan bir çok dairenin bunların üzerinde olduğu görülecektir. Satışlar muhakkak kanuna uygun yapılmıştır. Ama amaçları mal kaçırmak olduğu açıktır. İnelsanın mallarını kaçırmada yardımcı olanlar suç ortakları ve çok adidirler.
aydın emiç
07.08.2016 15:55
Mustafa Büyük Kız İmam Hatip Lisesinin bağçesi çöle döndü.Büyük ağaçlar, yeni dikilenler, çimler hepsi kurudu.Bu şehrin en yeşil, en güzel köşesi iken, gidin baklın ne hale geldi?Kaderine terk edildi.Bunu haber yapacak, gündeme taşıyacak, ilgilileri ikaz edecek bir basınımıuz yok mu?Basınımız ne için var?BASINIMIZA SESLENİYORUZ, BURAYI YERİNDE4 GÖRÜN VE BUNCA MASRAFLARIN NE HALE GELDİĞİNİ YAZIN.
Karamürsele
03.08.2016 02:46
TUNCAY BEYDE TANIYORMUŞ BELLİ.KARA MÜRSEL VE POYRAZ YELİNİ..100 İŞADAMINA SORSAN 99 U BİLİR BU İLİŞKİLERİ AMA YAZILMAZ KONUŞULMAZ..BU LOBİ KIZARSA BİR ADIM YOL GİDEMEZSİN SAKARYA DA LOBİ MENSUBUYSAN FETÖ SORGUSU YAPILAMAZ .OLDUDA PATLADIN İNELSAN GİBİ BU TARAFA BAKILMAZ...BELEDİYE BAŞKANINDAN ALDIĞIN TALİMATTAN DAHA GEÇERLİDİR ABİ DEN ALDIĞIN TALİMAT...İNELSAN GİBİ LOBİNİN DİĞER FİRMALARIDA REKOR ÜSTÜNE REKOR KIRMIŞ SON 10 YILDA ÖZELLİKLEDE ABİ NİN FİRMASI...ADAPAZARLI FİRMALAR BASKI ALTINDA BU FİRMALAR TAM GAZ YOLUNDA.
Ulaş BİRGÜL
02.08.2016 15:00
Gelde yorum yaz Tuncay Bey O kadar güzel yazmış ki susmak en güzeli...
tuncay sorgun
02.08.2016 12:29
Devletin en üstü aldatıldım dedi kurtuldu, Bülent Arınç aldatıldım dedi kurtuldu, Melih Gökçek aldatıldım dedi kurtuldu. Bakanlar aldatıldık dediler kurtuldular. Fetö'ye en büyük ve en geniş çaplı yardımı yapanlar aldatıldık, yanıldık dediler kurtuldular. İyi de, sade vatandaş aldanınca neden tutuklanıyor ? İyi de, bir market sahibi aldanınca neden dükkanı mühürleniyor ? İyi de, öğretmen aldanınca neden açığa alınıyor ? İyi de, polis aldanınca neden işine son veriliyor ? Devletin başındakiler aldanınca problem yok, vatandaş aldanınca neden hain oluyor... Neden neden neden ?
fuzuli
02.08.2016 11:03
iNELSANIN BELEDİYE ve Resmi Dairelerdeki ilişkileri çok mühimdir. Mutlaka araştırılmalı. Buralardaki ayakları koparılmalıdır. Aldıkları işlerin bir çoğu Belediye ve Resmi kurumlar sayesindedir.
fuzuli
02.08.2016 11:00
Bu İnelsanın geçmişi daha 13-14 yıldır. Depremden 1-2 yıl sonra Yaptıkları iş sadece Fettullahın OKUL ve Dersanelerinin boya badana işidir. Sonra kendisi gibi ABD'ye kaçan bir demir tüccarının maddi destek ve iş ayarlaması sonucu yürümüş ve yürütülmüştür. Sanki sakarya'da başka mütahit yokmuş gibi işini o şirkete yaptırma yarışına girenler esas GAFLET ve Delalel içine girmiştir. Nereye yaranacaklarsa ihanete varan işlere girişmişlerdir. Sakarya'ya İhanet eden Bu biri Bingöllü biri Sivaslı Vatan haininne bu işleri yaptıran gafiller ve hainlerde araştırılmalıdır.
Önce VATAN
02.08.2016 03:38
Darbe girişiminden 1 hafta önce inelsanın %50 hissesinin satılması için görüşmelerde bulunan Hüseyin bey şimdi gözaltında,acaba araçılık yapan inelsanın bu denli büyümesine sebeb olan imar uzmanı,inelsanın hemşerisi arkadaşını hüseyin bey, emniyetteki ifadesinde dile getirecek mi,yada okulu satın almak isteyen sakaryalı 2 iş adamınla ayrı ayrı darbe girişimi gününün son saatlerine kadar fiatta anlaşıp,şirketinde devredilmesi isteği kabul edilmeyince caresizliğini,sürekli telefonun başında haber beklemesini,anlatacakmı dersiniz,o son haftaya ait telefon görüşmelerini eminim ki uzman müdürlerimiz tespit etmişlerdir,dökümanlar ve konuşmalar ellerindedir,umarım ki bu konu siyasetin büyüklerine dokunmaz,dokunmaması içinde bence ellerinde bombayı
Tam isabet
02.08.2016 02:20
İNLERİNE LÜTFEN DİYEN ARKADAŞ ŞAŞITTI BENİ !!! KARA MÜRSEL VE POYRAZ YELİNDEN ONLARIN EKİPTEN BAHSETMİŞ BESBELLİ..TAM İSABET OLMUŞ..OLMUŞTA O KAPININ ÖNÜNDE DURANLAR CAMBAZA BAK DİYEREK BAŞKA YERE CEVİRİYORLAR İNSANLARIN BAŞINI..KİMSEDE GİRMİYOR ORADAN YADA GİREMİYOR..
bakbak
02.08.2016 01:09
DEPREM dönemi ilişkilerine de bakmalı....Asıl patlama orada mı acaba...
Eray
01.08.2016 22:11
Demek ki sentez okulları suçsuz. Bünyesin de çalışan öğretmenler ise inelsan yüzünden suçlanmış ve madur durumdalar. Umarım hak yerini bulur ve öğretmenler de okul da adapazarın da yeniden öğrencilerine ATATÜRK sevgisini işleyerek öğretim sürecine devam ederler.
adil
01.08.2016 21:49
Adam doğru söylüyor bir an önce inceleyin bu iddiaları belediyelerdeki maliyedeki detayları zan altında bırakmayın kimseyi imardan başlayıp mali işlere kadar süzgecten geçirip komuoyunuda rahatlatın..
Hakperest
01.08.2016 20:15
SAYIN EDITOR, HAKKINDA HİÇBİR YARGI KARARI OLMAYAN BU FİRMA İLE ILGİLİ AÇIKTAN HEDEF GÖSTEREREK YAZDIĞINIZ BU HABERLER İLERİDE HEM HABER SITENIZE HRM DE SAHSINIZA CİDDİ TAZMİNAT DAVALARI OLARAK DONEBİLİR,
İnlerine lütfen
01.08.2016 17:30
İNELSAN YATIRIMLARI İBCELENİYOR İNELSAN FETÖ BAĞLANTISI İNCELENİYOR İNELSAN MALİ YAPISI VE HESAPLARI İNCELENİYOR PEKİ İNELSAN I BU KADAR BÜYÜTEN BÜROKRASİ DESTEĞİ İNCELENİYORMU?? İNELSAN I ASIL BÜYÜTEN ZENGİNLEŞTİREN İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRIP YATIRIMLARINI CAZİP HALE GETİREN GÜÇ VE DESTEK NEREDEN GELİYOR BUNLARA BAKMAK LAZIM..BU DAKİKAYA KADAR ALDIĞI İMARLARIN İNCELENDİĞİNİ DUYMADIK..BU İŞLERİN DİBİNE KADAR İNİLSİN HERŞEYE BAKILSIN BAKILMAYAN BİR NOKTA KALMASIN..BU ADAM BİR LOBİNİN MENSUBUMU BU LOBİNİN ÜYELERİNİN ŞİRKETLERİ HANGİLERİ HANGİ SİYASİ PARTİ LİDERİYLE SIK SIK GÖRÜŞÜRLER BU LOBİNİN ABİSİNİN İNANILMAZ SERVET ARTIŞINA BAKILDIMI HİÇ??
allah korumuş
01.08.2016 16:44
yalnız o değil de işadamını allah korumuş
Hasan TATAR
01.08.2016 16:25
Yalnızca İNELSAN değil tüm yaptığı inşaat ve konutlara da el konulması gerekir.
Online Ziyaretçiler