Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Hala bu aymazlık niye?

17.08.2016 13:11
Terör örgütü başı olan Fetullah Gülen'in geçmiş dönemlerde siyasi liderlerle çektirdiği fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaşarak; " bu yıkım son 13 senenin değil hepimizin eseri" yorumunda bulunmak suçu hafifletmeye daha da ötesi işi sulandırmaya matuf bir yaklaşım.

Bu şer örgüt ovada kuruldu, düzde yol aldı, ancak son dönemde de çıktığı bu yamaçtan hızlı bir şekilde devlet kadroları içerisinde kılcal damarlarımıza kadar girdi. Muhalefetin körü körüne Erdoğan düşmanlığı yaptığı algısı ve yanlışı ile yaşananları test etmesi, iktidar yanlılarının eleştiriye kapalı olan bir anlayışı neticesinde muhalefetin söylemlerine kulak tıkaması süreci hızlandırmıştır, duracağımız ortak nokta bu olmalıdır.

TV ekranlarına çıkan ve FETÖ örgütünün bu derece büyümesine yardım ve yardakçılık edenlerin bugün üzerlerine atılan suçlamalardan kurtulmak adına bazı söylemlerinde manüple ettikleri bilgiler ile kamuoyuna yaptıkları söylemler bugün bir şey ifade etmiyor. Onlar kendilerince günah çıkartıyorlar.

TV ekranlarına çıkan bir çok TSK mensubu açık açık ifade ediyorlar. Dolayısı ile bir tohumu ekmek ayrı, onu korumak, büyütmek farklı. Bıçak sırtı olarak ifade edebileceğimiz bu konunun birinci muhatabı hükümettir. Ancak şu unutulmamalıdır ki yapılan bu kalkışmanın, işgal hareketinin ana hedefi ne o parti ne bu parti değil vatandır. Bir kere bunu çok net olarak idrak etmeliyiz. Geçmişte her ne yanlış yapıldıysa yapılmış, ülkemiz yangın yeri iken bizlerin hala kısır çekişmelerle gücümüzü kendi kendimizi ekarte etmek tehlikenin ayırdına varamadığımızın en bariz göstergesi.

Nihayetinde başkomutan Recep Tayyip Erdoğan bile gerçekleri kavradığını açıkça beyan ederek, aldatıldığını ve kandırıldığını ifade etmekten imtina etmemişken, parti içerisindeki kanattan yapılan bu paylaşımlar gerçeği görmediklerini gösterdiği gibi yaptıkları yanlışları kabullenmek bir yana aymazlıklarına geniş kitleleri de katmak sureti ile kamuoyunda algı yaratmanın ince hesaplarını yapıyor gibiler.

Bizler bir geminin içerisindeyiz. Bu gemi batarsa hepimiz batarız ve bizim çıkacak bir kara'mız, bir limanımız da yok. Açıkcası biz kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz...

Şu halde başımıza gelen bu musibeti çok çok iyi algılamalı, senden, benden, ondan gibi varsayımlarla hareket ederek toplum içerisindeki ayrışmaların fitilini ateşlememeliyiz. Karşımızda ortak bir düşman, iblis var. Top yekün birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemizin büyük zaruret olduğu günümüzde yaşananlara hala siyaset penceresinden bakarak bu işten siyaseten nasıl karlı çıkarım anlayışı konuyu ve yaşananları hafife almaktır. İşi sulandırmaktır. Lütfen gözünüzdeki gözlükleri çıkartın ve el birliği ile bu vatan hainlerinin devlet kadrolarına sızan uyuyan ya da uyumayan hücrelerini ifşa etmek için çaba sarf edelim. Evet, kimseye önyargı ile yaklaşmayalım ancak kimsenin de yaptığı hataların önüne set olmayalım. Eğer olanlar varsa sebebine katlanmalılar...

Musalla taşında bulunan cenaze için son duadan önce hoca efendi bile kişi hakkında cemaate sual ederken; " değerli cemaat bu merhum ya da merhumeyi nasıl BİLİRSİNİZ demiyor, tam aksine nasıl ZAN'nedersiniz" diye soruyor. İşte kırılma noktası burası.

Gün birbirimizi suçlamak, eleştirmek, yermek zamanı değil gün birlik zamanıdır. Sözümü milli şairimiz Akif'in sözüyle tamamlayayım.

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR, SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR...

Medyabar.com bugun 16891 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 800 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler