Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

AHİ'likten DAİ'liğe

23.08.2016 15:43
Zayıfların ve küçük aile bireylerinin kuvvete karşı daima özlem ve ilgileri vardır. Bu kabil meşrebe dayanmayan, mesleğe aidiyeti olmayan gayesi hak olmayıp Suret-i Hak'tan gözüken asabiyetsiz güruhlar; Toplumun genleri, dini ve etnik değerleriyle oynayarak taraftar bulabilmektedirler. Tarihte örneği çoktur; Meselâ Kadıyanilik ve Bahailik gibi! Sonrası fare kapanı gibidir bu örgüt yapısına girilir ancak çıkılamaz. Çıkanı itibarından, işinden, gücünden, ailesinden, aklından ederler, olmadı canından ederler. Yetmez, dünyayı dar eder, ölümü size çare gösterir, intihar ettirirler.

Türkiye gibi edilgen Cumhuriyetlerde ve Kondo minyum demokrasilerde bir dernek veya vakıf ya da cemaat kurun 7 kişi imza atın Dernekler Dairesi Başkanlığı'na elektronik olarak başvurun, Enter deyin, isimleriniz İçişleri Bakanlığı'na gitmeden önce İngiliz Büyük Elçiliği mahzeninde ilgili mahfile gider.

Bu sistemin yazılımı ve altyapısı İngilizlerin parasal yardımıyla yapılmıştır.

Oysa devletin birkaç milyon Euro'su yok muydu?

Cemaatin Bakanı ve daire başkanı bu işi başarmaya yetmişti ve taltif edilmişlerdi bile.

Adamlar çok çalışıyorlar. Takdir etmek lâzım... Amerikalılar; İngiliz'in, yüz yıl önce ?ileride daha da küçük parçalara ayırmak için? Orta Doğu stratejisi adına koyduğu coğrafyada bizim El Ceziremiz de, Mezopotamyamız da ortalıkta gezen bir deve kervanıdır ancak?

Fakat unutulmamalıdır, her kervanın bir yol gösterici eşeği illa ki vardır.

Bu Şen'i örgütün kurucusu Erzurumludur. İçişleri Bakanımızda oralıdır. Hemşehrisini, akıl yolunu ve de geçmişini ne yapmak istediğini en iyi o tahlil edebilmelidir. Uzun yıllar Esnaftan aldığı arkalıkla-destekle sadaka, zekât ve hayırlarla, salya sümük ağlayarak verdiği vaazlarla insanların merhamet duygularını sömürerek topladığı himmetler ile.; Kendilerince düzgün iş olan devlete kadro yetiştirmek işi, altın nesil projesi devam etti Bediüzzaman'ın yanında bulunanlar bunun yöntem ve çalışmalarına itiraz etti ve dışladılar, haklıydılar; Altın renkli tenekeden bir güruh ortaya çıkmıştı. İspiyonaj faaliyetlerini iyi biliyorlardı. Dikiz ve röntgen işlerinde ev yıktılar, el yaktılar. Sahte evrak üretmede tavan yapmışlardı. Bilgisayar kullanımı ve yazılımda devletin, yani bizim paralarımızla ABD'de okumuşlardı. Bizim tankımız ve uçağımızla bizi vuran şeref ve haysiyet yoksunları, neydi noksanları?.

Nesepleri bozuktu??

Sıkıntı buradan başladı.

Hastalık için önce teşhis şarttır.

?Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur? diyerek taraftar toplayıp esnaf loncalarına ve onun samimi kardeşlik ?AHİLİK? düsturlarına dayanan cemaat, nasıl oldu da, lânetli Haşhaşilerin ?DAÎ? lerine dönüştü.

Bakın 1000 yıl maziden Pir'i Türkistan Hoca Ahmed Yesevi'den günümüze bir hikmet, ne diyor.?Tezvir ağı koyup halkı yoldan çıkardın,

Şeyhlik kılıp Riya ile pazar kurdun;

Gönül eğlendirip şeytan ile devran sürdün,

Cemaline seni ne diye layık görsün? Mevlâ.Namazsıza, İbadetsize vermez kuvvet,

Ameli zayıf, Kendisi ayıplıya vermez himmet;

Rızkı noksan, Kendisi soysuz olan görmeye devlet,

O fasık'ın gönlüne ne diye safa eylesin... Mevlâ.Başka söze bilmem gerek kaldı mı?

Tezvirat ağı kurdun, Fitnelerle halkı sokaklara döktün, Arızalı beynin ile İslâm'a uymayan şatahata (İslâm'a uymayan işlere) düştün, Şeyhlik iddia ettin Riya pazarı kurdun, İstidraç içerisinde olduğunu görmeyenlerle gönül eğlendirdin, Kendin ayıplıydın, hastalıklıydın, Rızkın noksandı, soyunda bozukluk vardı bilistifade kullandı mürted, devlet himayesinde topladın himmet.

Şimdi safa bitti, diyor Hoca Yesevi?

Hey Hoca Ahmed, seni unutanlar mı? Unutturanlar mı suçlu? Mevlâ bizleri Af etsin,

Akıl ve fikir versin, geçmişimizi akıllı okursak, geleceğimize ışık tutanlarla dolu, noksanımız sadece o yüksek medeniyete, Niyet???. (Divanı Hikmet 139)

Medyabar.com bugun 161035 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 860 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler