Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sınır Ötelemesi

06.10.2016 14:33
Bıkmadan, Yılmadan, ben daha önce demiştim, yazmıştım da demeden, başa kakmadan itikadımca doğrularımı bu satırlarda ve bu köşelerde okuyucu idrak sahipleri ile paylaşmaya devam edeceğim.

Türkiye'nin sınır ötesi değil, sınır ötelemesi problemi vardır. Eski Bakan Sn. Hayati Yazıcı'nın da bir kez dile getirdiği doğrumuz budur.

BM Kararları gereği "Bir ülke kendi sınırlarını koruyamıyor da, komşu ülkeye o sınırlar üzerinde tecavüz ediliyorsa, Tecavüz edilen ülke diğer ülkenin sınırlarından 45 km içerilere hasım takibi yapabilir, güvenlik hattı oluşturabilir."

Şimdi milli kendinden hareketli yerli obüs toplarımızın menzilinin niye 45 km olduğunu anlamamız lazım. Paleti Türk toprağında iken 45 km'lik bir güvenlikli bölge sınırını top mermileriyle çizebileyim diye, Fırtına obüslerimiz çoktan güvenlik sınırını çizmeliydi, Kırmızı hatlarımızı Barut kokutmalıydı. Suriyeli komşularımızda bu güvenli bölgede ikmalleri, iaşe ve ibateleri tarafımızdan insani olarak sağlanacak yaşam alanlarında sunulabilecek en kaliteli şartlarda hayatlarına kendi topraklarında devam edebilmeliydiler.

Binlerce aile bölündü, yüzlerce insan ege ve Akdeniz sularında boğuldu, kayboldu. Binlerce çocuk organ mafyasına taze, sorunsuz ham madde oldu, duyarsız batı kayıtsız kaldığı sorunlardan, nemalanmayı çok iyi biliyor. BM çok geç kaldı. Nerede kalmamıştı ki; Nepal'de, Filistin'de, Mısır'da, Gazze'de Kıbrıs'ta, Irak'ta hep geç kalmadı mı?

İstihbaratçılıkta, müzevircilikde, ispiyonculukta yasak ve günahsı bir anlayıştan geldiğimiz için bunlarsız olamayan Lobicilikte de başarı boyumuz kısadır.

Bizim Güneydoğu problemimizin çözümü, Avrupa'nın Güneydoğusundan geçer anlayışıyla davranmadığımız sürece başımızı da ağrıtırlar, kanımızı da akıtırlar, canımızı da yakarlar. Anladıkları dil ne ise? Bundan böyle o dilden konuşalım. Öğrenmek isteyene de öğretelim.

Politika Batı icadı bir kelam. M.Akiften aklımda kalan; kuvvetten gayri bir şeyden anlamaz.

Kanırtmazsan, kanırtır.

Bağırtmazsan, bağırtır.

Bölemezsen, böler, parçalar, kullanır, yutar, yok eder.

Lüzumsuz tartışmaları bir kenara koyalım. İkilik çıkaracak Bir'liği bozacak tüm problem ve meseleleri donduralım. Bu İngiliz'in politikasıdır; Problem var çözülemiyor, geçici süre donduralım.

Kıbrıs'ta hassas bir çizgideyiz.

Askerimiz misakı milli de ama yurt dışında operasyonda.

Güneydoğum hala sıcak, kaşımalar devam ediyor.

ABD ilişkilerimizi birileri germek istiyor.

FETÖ'nün Kriptoları, Daileri daha bitmedi.

Rusya ilişkilerimiz fevkalade iyi oldu da, Kırım uçak seferlerimiz niçin başlamıyor.

Yenikapı'da yeni bir kapı aralanmış, eşiğini aşındırmayalım, tadını kaçırmayalım.

Memurin takımıyla Lobying olmuyor, ihale ettik hiç olmuyor. Bu işleri milli ve işadamlarımızın yönetiminde çözmemiz lazım. Kurtuluş Savaşının Galip Hoca'sı Atatürk'ün Baş Vekili Celal Bayar'ın emsali olmayan şu sözüne ne buyrulur.

"Bir ülkenin harici tacirleri, o ülkenin yed-i eminleridir."

Avrupalı Türkleri; birileri Yeşil Sermaye olarak yoldu, DESİYAB'lar, Holdingler vs. çıktı, birileri rey deposu olarak gördü ama kimse onlardan ATİ'ye (gelecek anlamına) ait bir vazife istemedi.

Türklüğün ati'si için ATİ (Avrupa Türk İnisiyatifi) Küçük bir çalışma ile AB parlamentosuna 10-15 Türk vekil sokmak iş değil, işten değil. Olmayan niyet ve ortak akıl...

Medyabar.com bugun 61074 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 893 kere okundu
YORUMLAR 1 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
cemal
07.10.2016 19:32
sakarya'mızda milli duruşu olan, önemli konularda araştırma ve önermeleri olan tek düşünür, yazar olmanızdan dolayı sizi tebrik ederim. Takibe devam ediyoruz. Başarılar...
Online Ziyaretçiler