Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Nihayetinde bir ilçe hastanesi!

28.10.2016 15:53
2015 Aralık ayında büyük ümit ve beklentilerle açılarak hizmete başlayan Hendek Devlet Hastanesinde yaşanan gelişmeler artık kabak tadı verdi.

Dışı seni içi beni yakar
Kısa zaman önce bir ziyaret dolayısı ile açıklamalarda bulunan Hendek Ak Parti ilçe başkanı Ali Kemal Sofu, ; " Hendek devlet hastanemizde 6 yatak 1. Seviye yoğun bakım, 10 yatak palyatif yoğun bakım ve dört adet küvez ünitesi kazandırıldı" şeklinde beyanda bulunmuştu. Aynı beyanatın içerisinde ; "nihayetinde Hendek Devlet Hastanemizin bir ilçe hastanesi olduğu unutulmamalı" diye konuşmuştu.
Nihayetinde bir İLÇE hastanesi!

Teşbihte hata olmaz, buradan anlaşılıyor ki; (daha ne istiyorsunuz? Bu kadar hizmet yaptık yine de yaranamıyoruz, nihayetinde burası bir ilçe hastanesi!!!)
Un var, su var HELVA yapacak usta yok

İlçemizde hizmete açılan 100 yataklı Devlet Hastanemizin bir ilçe hastanesi olduğunu bizlerde biliyor, anlıyoruz. Anlamakta güçlük çektiğimiz konu ise açılan yoğun bakım ünitesinin yeterli personele sahip olmadığından hizmet dışı bulunuyor olması.

Tecrübeli personel gönderilirken tecrübesiz personeli yoğun bakımda görevlendirmekte neyin nesi?
Üstüne üstlük son yapılan ilçe dışı atamalar üzerine tuz biber eker nitelikte. Çünkü, Hendek Devlet Hastanesi acilinde görev yapan Fırat Dirikolu ve Mahmut Rüzgar, sertifikalı, konularında deneyimli, tecrübeli olmalarına rağmen dış göreve gönderilmelerini anlamak mümkün değil. Dahası yoğun bakım ünitesinde mesleğe yeni atanan hemşirelerin görevlendirilmesi aklın alacağı bir şey değil.

Merakımızı bağışlayın amma bu sorular yanıt bekliyor
İlçemiz Devlet hastanesinde yoğun bakım ünitesinin açılmasından bugüne kadar kaç hasta bu üniteden istifade edebilmiştir? Bu zaman zarfında yoğun bakım nedeni ile kaç hasta ilçe dışına gönderilmiştir? A

Medyabar.com bugun 211546 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 3828 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
erdem baş
28.10.2016 22:32
hendekte böyle bir gelenek başladı.ilçede bir sürü sorun var aslında.ama gazeteciler,stklar parti ilçe başkanları bu sorunların hepsiyle ilgilenmek yerine ya kendi yakın çevrenileri etkileyen yada kendilerini etkileyen bir olay olduklarında ortaya çıkıyorlar.bu haberde de bunlardan biri.ilçe başkanının lafını eğip bükerek yakın çevresinde geçici göreve yollanmış birini kollamaya çalışıyor sayın çileci.bence hiç tasalanmayın ne hastane bu elemanların yokluğu hissedilir,nede bu arkadaşlar evlerini taşımadıkları için ilçenin önde gelenlerinin işlerini sitenizde yazdığınız gibi BİLA BEDELSİZ görmeye devam edecektir.
EYÜP BAKIR
28.10.2016 16:24
KISA BİR SÜRE ÖNCE MHP HENDEK İLÇE BAŞKANI TURGUT BABOĞLU BENZER SORULARI SORMUŞTU HAYIRDIR
Online Ziyaretçiler