Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

4 eski emniyet müdürün rütbeleri söküldü

30.10.2016 16:03
675 sayılı KHK ile resen emekli edilen, meslekten ihraç edilen ve kendi isteğiyle meslekten ayrılan bin 82 emniyet teşkilatı mensubunun rütbesi alındı.

Rübbeleri alınan 1nci sınıf emniyet müdürleri arasında ilimizde emniyet müdürü olarak görev yapan 2 , şube müdürü olduktan sonra 1nci sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden 2 olmak üzere 4 isim bulunuyor.

Bu isimler Sakarya'da adları yasa dışı dinleme skandalına karışan son olarak İzmir Emniyet Müdürlüğü yaparken tutuklanan Ali Bilkay ile 17/25 Aralık sonrasında önce merkeze alınan sonra da meslekten ihraç edilen Mustafa Aktaş..

Bilkay ve Aktaş'ın isimleri 17/25 Aralık sonrasında ilimizde aralarında siyasetçiler bürokratlar işadamları ve gazetecilerin de bulunduğu yüzlerce kişinin yasa dışı dinlenmesiyle ilgili olarak gündeme geldi.

Bu iki isim hakkında İzmir ve Sakarya'da ayrı ayrı açılmış davalar bulunurken, Bilkay tutuklu yargılanıyor..

Aktaş ise halan yakalanamadı ve hakkında yakalama kararı bulunuyor

Meslekten kendi istekleriyle ayrılan veya ihraç edilen Sakarya'da görev yapan diğer iki isim ise eski asayiş şube müdürü Ali Şahinli ile istihbarat eski müdürü Mustafa Taner Şentürk..

Şahinli bir süre önce tutuklanırken Şentürk de Sakarya Emniyet Müdürlüğünde görev yapan ve yasadışı dinleme suçundan şüphelisi Murat Akça gibi firarda ve bulunamadı...

657 sayılı Kanun Hükmündeki kararname ile bu dört ismin yanısıra Sakarya'da görev yapan, veya geçmişte görev yaparken başka illere atamaları yapılan polis müdürleri komiserler ve polis memurları olmak üzere yaklaşık 100 emniyetçinin de rübbelerinin söküldüğünü belirteyim...

Medyabar.com bugun 87239 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 5137 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler