Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Evdeki hesap çarşıya uymuyor

17.12.2016 15:14
Siyasi partiler, demokrasimizin olmazsa olmazlarıdır. Tabi şunu da unutmamak gerekir ki iktidar her yönetim biçiminde var peki ya muhalefet?

Her siyasi partinin kendi iç tüzüğü, kendi organları var. Bugün ülkemizde 15 yıldır iktidar koltuğunda aralıksız oturan AKP'nin tüzüğü, yönetim anlayışı, karar mekanizması diğerlerinden çok farklı, bu nedenle evdeki hesap çarşıya uymuyor, her ne kadar sokakta konuşulsa da, eleştirilse de parti disiplini adı altında da olsa biat kültürü birinci sırada...

Zaman kavga zamanı değil, ülkenin bekası söz konusu

Bunları neden mi yazdım? 2017 ve 2018 yılı çok şeylere gebe. Bir yandan terör örgütünün kanlı eylemleri, diğer yandan insanlıktan çıkmış olan maşalara verdikleri destekler, Suriye'de her an çıkabilecek bir savaş kapısı, küresel güçlerin ülkemizi kaosa sürüklemek adına hep bir elden üst akılın verdiği işaret doğrultusunda ekonomik savaş , üretimin durması, işsizliğin çoğalması, hepsinden beteri de bitti diye algılanan FETÖ operasyonlarında her sabah yeni operasyonların yapılıyor olması örgütün kriptolarının hale gizemini koruduğu görülüyor.

Darbe sözü tansiyonu yükseltti

Ülkemizde tüm bunlar yaşanırken başkanlık tartışmaları, yeni anayasa yapımı ve seçimler... Ülkedeki güvenlik durumu göz önüne alındığında yapılabilecek bir erken seçimin yeterince güvenli olamayacağı yönünde. Hele hele yine son zamanlarda dile getirilen; " TSK'nın darbe yapacak!" açıklaması zaten karman karışık olan gündeme bomba gibi düştü.

Hırs aklın önüne geçerse mağlubiyet kaçınılmazdır

Konjektür böyle olunca en başta zamanı gelen parti genel kurullarının, il ve ilçe teşkilatlarının yeniden yapılanmasına yönelik çalışmalar ötelendi. Bu durum birilerinin ekmeğine yağ sürmüş görünüyor olsa da ne yazık ki kenar mahallelerde, ücra sokak başlarında nifak tohumları ekilmeye devam ediliyor.

Şimdi değilse ne zaman?

İlçemize sözü getirelim... Yaklaşık 2 yıldır yerel idarenin başında bulunan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, nezaket ölçüsü içerisinde parti disiplininden kopmadan, aynı heyecan ve hizmet anlayışı ile görevine devam ediyor. Ancak hizmetler noktasında hep yalnız kalıyor. Muhalefet görülen adeta muhalefetin sözcüsü imişcesine olur olmaz her konuda görüş beyan eden yazar çizer takımı her fırsatta başkan Püsküllü'nün itibarını zedelemek adına adeta verilen bir görevi ifa ediyor. Bu duruma sessiz kalarak dedikoduların çoğalmasına çanak tutan iktidar temsilcilerinin tutumunu anlayabilmek, çözebilmek ne mümkün...

AKP'de evdeki hesap çarşıya uymuyor

Oysa her parti bireyinin çok iyi bildiği bir konu var ki o da geçmiş dönemlerden edinilen tecrübeler ve yaşananlar ışığında , bu ister anket olsun, ister parti içi görüş olsun, ister belediye başkanlarının görüşü olsun, isterse kamuoyunda yapılan anketlerin sonucu olsun değişen hiçbir şey yok en nihayetinde karar parti genel merkezinin vereceği kararın üstüne bir karar olmayacağı yönünde.

Hizmet erleri nifaka yol vermemeli

Bunu çok iyi etüd eden Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü, "benim en büyük görevim mesuliyetini yüklendiğim ilçeme, seçmenimize hizmet vermektir. Çalışmalarımız genel merkez tarafından da destek görürse yapılacak yerel seçimlerde tekrardan belediye başkanlığına adaylığım söz konusu olacaktır. Her bir Ak partilinin böylesi bir hizmet noktasında karar verme organı olarak hizmete talip olmaları en doğal olanıdır. Bizler AKP'ye gönül vermiş hizmet erleriyiz. Parti disiplini altında verilecek her bir göreve hazırız. Asla hırsımız aklımızın önüne geçmedi, geçmez de. " diyerek açık ifadelerle beklentilerini dile getiriyor. Peki ya parti içi muhalefet neler yapıyor hiç düşündünüz mü? Gerek ülkede gerekse ilçede gündem o kadar çabuk değişkenlik gösteriyor ki yakalayabilene aşk olsun.

Ömür dediğin ezan ile sela arasıdır peki bu kavga niye?

Şimdi sorabilirsiniz... Peki ama çözüm ne ? Çözüm Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü'nün gösterdiği yoldur. Her Ak partili önce ülkem sonra partim ilkesinden hareket etmeli, gelişebilecek gündeme karşı öngörülü olmalı, parti disiplini ve hıyararşisi altında tedbiri elden bırakmamalı. Parti içi sen ben mevki makam kavgaları bir partiye en büyük zararı vereceğini kimse inkar edemez. Makam ve mevkilerin geçici olduğu, dahası ömür dediğimiz sürenin ezan ile sela arasında geçen zaman dilimi olduğunu hatırdan çıkarmamalıyız.

Dünya malı için değer mi?

Ülkemizin çok badireli dönemden geçtiği günümüzde siyaset keşmekeşi bir tarafa bırakılmalı herkes aklı selim hareket etmeli ve en nihayetinde iktidar partisi adına söylüyorum genel merkezin vereceği karar saygı göstermelidir. Akis halde zaten parti içinde çıban başı olanlar mutlaka ayıklanacak ve siyaset çöplüğüne süpürüleceği aşikardır. Kişisel nefis ve beklentiler adına yapılacak olan hatalar zinciri AKP'nin kazanımlarını eritecek, parti içi birlik ve beraberlik, ahenk bozulacak, birileri siyaseten zarar görürken en büyük zararı da ilçemiz ve ilçe halkımız görecektir. Dünya malı için DEĞER Mİ?

Medyabar.com bugun 131974 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 694 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler