Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Suriye'den Çıkın!

26.12.2016 12:57
Bizim aydınlarımız bir şey diyorsa kulak vermek lazım.

Öyle ya Suriye'de askerlerimiz şehit olurken, sokaklarda "fink atan" Suriyeliler varmış. Hatta aydınımız daha bir anlamlı olsun diye "gö... gezdirme" ifadesiyle edebi bir yaklaşımda bulunmuş(!)

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız varken, milyonlarca liralık yardımlar oraya gidiyormuş.

Kendi çocuklarımıza sosyal tesis bulamazken, onlara yeni tesisler yapılıyormuş.

Bizim askerimiz Suriye'de şehit olurken "ne bu çelişkili durum" diye dikkatlerimizi çekmiş.

Başarılı da olmuş gibi.

Bizim aydınlarımız işine gelmeyince kendi halkına "bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam" der; işi düşünce de sokakta dolaşan mültecilere sataşılması için en milli duyguları taciz eder.

Bizim aydınlarımız toplumu iyi tanır, tarihini bilir ve muhakeme eder, geleceğimizi aydınlatır(!)

O nedenledir ki bizim aydınlarımız " Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ve Hükümetini, Anayasal Düzeni, cebir ve şiddetle yok etmek isteyenleri" görmez, Suriyeli mültecilerin gö.... gezdirmelerini görür ve gençlerimize yol gösterir: "bira için"

Bugün Suriye'de yaşanılanları Gezi Olaylarından, 15 Temmuz'dan ayrı düşünmemek gerekir.

Bugün Suriye'de yaşanılanları 1.Dünya Savaşı'ndan, Kurtuluş Savaşı'ndan da ayrı düşünmemek gerekir.

Bugün Suriye'de yaşanılanları, 30 yıllık PKK ile mücadeleden de ayrı düşünmemek gerekir.

Uzunca bir zamandır Suriye'ye tek başına çekilmek istenen Türkiye'nin buna direndiğini ve iyi bir stratejiyle ve diplomasiyle Suriye'de kimsenin yapamadığını yaptığını gölgelemek isteyenler, iç kamuoyunda propagandaya başlamış gözüküyor.

ABD'nin yanlış "eşeğe"(PYD) oynadığı ve Kuzey Irak ile Kuzey Suriye'de bir PKK devleti hayalini kurduğunu biliyoruz. Ama bunu çöpe atan Türkiye'ye sahip çıkmak yerine algı operasyonlarıyla içeride bir kargaşa çıkartılmaya çalışıldığını görmek zorundayız.

Bu süreçte Rusya ile iyi bir müttefik olundu. Hızla ve güçlü bir şekilde girdiği yeri temizleyen bir ordumuz var. Bu vesileyle ne kadar gurur duysak azdır. Şehitlerimiz var. Onlar bizim kahramanlarımız.

Onlar, Suriyeliler buralarda gezinsin diye şehit olmuyorlar; Onlar, bu coğrafyanın ve İslam aleminin tek sancağı kalan Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası için şehit oluyorlar.

Ve şunu da ifade etmeli. "Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğünden yanayım" gibi ifadelerin içi boştur. Çünkü öyle bir toprak bütünlüğü yoktur ve de olmayacaktır. Onlarca ülkenin ne işi var diye soran yok; ama Türkiye'nin ne işi var sorusu dillendirilebiliyor.

O nedenle Türkiye halkı, gö.... koltuklara yapıştırmış aydınların lafıyla mültecilere kinle bakmayın. Şehit kanıyla sulanmış bu topraklar tıpkı 100 yıl öncesinde olduğu gibi adaletin ve hoşgörünün eline geçene kadar mücadeleye devam edilmelidir.

Suriye'de varsan, İstanbul'da da olacağını unutma. Suriye'de yoksan İstanbul'da da yoksun!

Medyabar.com bugun 16724 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 2367 kere okundu
YORUMLAR 6 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
halisdemir
24.04.2017 13:53
Merak edip bir kaç yazını okuyunca senden ancak yandaş yalaka olacağını ama bunu bile başaramadığını gördüm bu okuduğum son yazın ve yorumum ne boş bir insanmışsın sen medyabar gibi site de sana nasıl yer verilmiş garip.. Bu ne demek ya senin başbakanın, cumhurbaşkanın toprak bütünlüğünden söz ederken sen kime hizmet için aşağıdaki gibi toprak bütünlüğü olmadığında alaycı bir şekilde bahsediyorsun. "Ve şunu da ifade etmeli. "Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğünden yanayım" gibi ifadelerin içi boştur. Çünkü öyle bir toprak bütünlüğü yoktur ve de olmayacaktır. "
beşiktaş1903
27.12.2016 17:44
o toprakları bir başka ülke alsa ilk saldıracakları yer biziz saldıracak derkende pkk gibi örgütlere yardım sağlayarak bizlere zarar vermeye çalışacaklar birde öyle düşünün
Sakaryalı
27.12.2016 12:41
Oturduğu yerden yorum yapan aydınlara laf ediyorsunuz da o zaman siz de oturduğunuz yerden bu yazıyı yazmayıp kalkın Suriye' de çatışmaya gidin? Bugün askere gel, Suriye' de çatışmaya gideceğiz deseler gider misin çok merak ediyorum. Hani ''şehitlik'' kavramından yıllardır nemalanıyorsunuz ya? Buyrun şehit olun o zaman sizi tutan mı var? Suriye' de elbette olacağız, sınırlarımızı güven altına almalıyız buna itiraz eden yok, çarpıtmayın. İtiraz şu. Dün kardeşim Esad dediğin adam birden kalleş Eset oldu. Nasıl oldu? ABD gazıyla. ABD den gaz alıp girdiğimiz Suriye' de bizi kim yalnız bıraktı? ABD. Rusya' ya Halep' i bombalıyor diyorsunuz ama Rusya ile ortaklık yapıyorsunuz. İtiraz yanlış dış politika yüzünden şehit olanlar için yapılıyor.
54casual
27.12.2016 03:22
beyler askerimiz bizim icin orda, bizim güvenligimiz icin...suriyeli icin degil...ilk etapta kürt koridoru ve kürt devletinin hayalini yikmak icin orda...ben AKP'li degilim ama muhalefet olsun diyede herseyi kötülemek, herseye art niyetli yaklasmak dogru olmaz...su anda kahraman mehmetcigimizin en cok duaya ve morale ihtiyaci var...karsimizda sadece ISID yok...su an Rusya-Suriye-Iran, AB-Amerika-Kürt koalisyonu ile de savasmaktayiz...El-Bab'ta bizi siniyorlar...Allah kahraman askerlerimizi korusun onlara mücadelelerinde kudret ve sabir versin insallah
temel çatalbaş
26.12.2016 21:31
surıyelı bızım ulkede manıta peşınde gezecek bızım asker surıyede surıye ıçın olecek.neymış surıyede yoksan ıstan bulda yokmusun.bu palavrayı bırakın uçak ne ıse yarıyor karadan asker gıdıyor trorıs arıyorsan kandılde ıraka gır banane surıyeden.surıye ıçın surıyelı olsun.
Hüseyin
26.12.2016 20:16
Başında suriye nin parçalanmamasi politikası gudulseydi bunlar yaşanmayacaktı ayrica islam devleti nin barbar teröristleri akp hükümeti tarafından hastanelerde bakıldı sali verildi.barbar kürt teröristlerini neredeyse kendi elleriyle yerleştirdiler .adini hatırlayamadığım başbakanın marifet leri
Online Ziyaretçiler