Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Gün, birlik olma günüdür

30.12.2016 09:51
İki üç balta ayırmaz bizi mazimizden.
Ağacın kökü madem ki derindir cidden,
Dalı kopmuş, ne olur? Gövdesi gitmiş, ne zarar?
O, bakarsın, yine üstündeki edvarı yarar,
Yükselir, fışkırıp, afak-ı perişanımız;
Yine bir vaha serer kavrulan imanımıza.

Ölümünün 80. Yılında rahmetle andığımız İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy' a ait bu dizelerin, yüreklerimize işlediği manevi iklimi ve omuzlarımıza yüklediği tarihsel sorumluluğu yaşıyoruz milletçe.

Tarih boyunca var olan Hak ile batıl'ın mücadelesi, biliyoruz ki kıyamete kadar devam edecek. Gizli kapılar ardında, karanlık güçlerin senaristliğini yaptığı ve işbirlikçileri eliyle yönetmeye çalıştığı bu kirli oyunları tarihimiz boyunca bozduk, bundan sonra da bozmaya devam edeceğiz.

Bu uğurda mücadele verirken, karşımızda duran en büyük tehlike, yeniçağın etkin silahları basın ve sosyal medya ağları aracılığıyla oluşturulmaya çalışılan algı operasyonlarıdır.

Her dönem ayrı maskeler kullanan batıl'ın, her türü ve kademesiyle etkin bir şekilde yürütülen mücadelenin, bu algı operasyonlarıyla sulandırılmaya çalışıldığını izliyoruz maalesef.

Tarihsel bağlarımızın, omuzlarımıza yüklediği sorumluluğu kavrayarak, mağdurun ve mazlumun yanında olma şuuruyla hareket eden, kutsallarımıza sahip çıkan ve sadece bugünü değil, geleceğimizi de düşünen, planlayan bir misyonun temsilcileri olarak kendimizi görmeli, bu oyunu da bozmalıyız.

Orta ve üst yaş grubunda, geçmişe dair tecrübeler ışığında bugün yaşananlar daha kolay analiz edilebilir elbette, ancak genç nüfusumuzun toplumsal hafızasında var olmayan geçmiş yaşantıların onlara etkin ve doğru bir biçimde anlatılması zaruridir.

Geleceğin inşasında hayati öneme sahip olan Okullarımızda bu bilincin aşılanması, anne baba tarafından da desteklenerek pekiştirilmesi, gelecek yıllarımız için oldukça önemlidir.

Gün, kendi içinde kısır çekişmelerin yaşandığı, şahsi menfaatlerin ön plana çıktığı, etnik ayrımların tartışıldığı ve kişisel egoların sergilendiği gün değildir.
Gün, birlik olma, dayanışma, yardımlaşma ve kol kola gezme günüdür.

Gün, asırlar boyu kendi tarihini kendi yazmış bir milletin torunları olarak, gelecek tarihimizi ve talihimizi, küresel emperyalist şer odaklarının eline bırakmama günüdür. Çünkü, dünden daha çok ihtiyacımız var bugün birlik olmaya..

Medyabar.com bugun 139791 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 2233 kere okundu
YORUMLAR 5 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Cemil
30.12.2016 17:24
Tebrikler..yazilarinizdan istifade etmeye dewam edecegiz inşallah...
turgay özten
30.12.2016 16:16
hocam çok güzel olmuş devamını beklerim eline yüreğine sağlık...
Salih zeki arslan
30.12.2016 14:01
Tebrik ederim çok başarılı bir yazı olmuş günümüzü özetleyen ve soru ve anlayan için güzel çözüm önerileri olan bir yazı tekrar tebrik ediyorum.
egitim bir sen li
30.12.2016 12:09
tebrik ederim çok güzel bir yazı olmuş bugünlerde herzamandan çok bir ve birlik olmaya ihtiyacımız var
Abdurrahman Çetin
31.12.2016 01:25

Adem hocam, bu millet çanakkale ruhunu konu vatan olunca tekrar tekrar sergileyecektir, şükürler olsun. Yüreginize, kaleminize saglık.

Online Ziyaretçiler