Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Nedir bu şiddet merakı?

21.01.2017 12:37
Kendinle Barış, Bedeninle Barış, Toplumla Barış, İnsanlıkla Barış, Doğayla Barış, Hayvanlarla Barış...Bıktık artık şiddetten! Şiddet Görmekten?Televizyon dizileri, Sinema filmleri, her gün yayınlanmakta olan, devam eden siyasi tartışma ve evlilik programları, küfür eden insanlar, trafikte en ufak bir anlaşmazlıktan birbirini döven, öldüren sürücüler model roller oluşturarak farkında olmadan veya bilinçli bir şekilde toplumunuzu şekillendirmeye devam ediyorlar.Görsel hafızanıza dikkat ediyor musunuz?Sizlere hissettirmeden;Siyasi tartışma programları üzerinden milli şuurumuzu etkileyen söylemler ile yaklaşarak gelecekte ülkemiz üzerinde planladıkları sinsi oyunlar için önceden kamuoyu bilinci oluşturmaya çalışıyorlar ve artık her şeyi bize normalmiş gibi algılatıyorlar.

Normal değil, normlara, ahlak düzenimize, gelenek, görenek, örf, adet, ananelerimize uygun değil.

Evlilik programları üzerinden ego tatmin etmeyi öğretiyor, aldatmayı normal bir şeymiş gibi lanse ediyorlar, Aile düzenimizi, yuvalarımızı yıkıyorlar. Boşanmalar arttı. Özel hayatınızın gizliliği, aile düzeniniz çok önemli değilmiş gibi, ulu orta yaşanılabilir şeklinde yaklaşımlar ile israf bilincini lüks yaşam merakı adı altında yetişen yeni nesil gençliğimize satıyorlar.

Sinema filmleri ile bilinçaltımıza korkular aşılayarak binalar yıkmayı, bombalamayı, insanları vurmayı, suçluları yakalıyormuş izlenimi vererek, gerçek olmayan bir şekilde gösterimlerde bulunuyorlar. Zihnimizi çılgınca hareketler içeren, şiddet anımsatan senaryolar ile manipüle edip toplumumuzu bizim üzerimizden şekillendiriyorlar ve bizi şiddete özendiriyorlar.

Görsel hafızanızın hoşuna giden şeyler artıkça, ses çıkarmadıkça, daha çok devamı geliyor.

Psikolojide algıda seçicilik kavramı vardır. Algıda seçicilik, çevrenizde bulunan uyarıcılardan, olaylardan etkilenerek dikkatinizi nesnelere yöneltmenizdir. Algınızı yöneltmenizde; uyarıcının şiddeti, zıt olması, tekrar edilmesi, sıra dışı olması, dinamik, interaktif, hareketli olması çok büyük etkenlerdir. Her biri elde etmek isteyip elde edemediğiniz beklentileriniz ile doğru orantılı olup, ilgi alanlarınız ile ihtiyaçlarınız ile paraleldir.

Bizim beyin sahamızı kullanıyor ve bizim eğilimlerimiz üzerimizden toplumumuzun dinamiklerini alt kültürümüzü, üst kültürümüzü, çevre bilincimizi, değerlerimizi, medeniyetimizi değiştirmeye çalışıyorlar.

Kültürel yozlaşmada ve şiddet eğilimlerinde fark atmaya başladık...

Neler oluyor bize!YAHU ÇOCUKLARIMIZI RAHAT BIRAKSINLAR BARİ!Cep telefonlarına tabletlere dikkat!Ufacık çocuklarımıza:Her gün kullandıkları tabletlerden veya cep telefonları üzerinden, internet sayfaları veya uygulamalardan;Oynadıkları şiddet içeren oyunlar ile büyüdükçe birer canavar olmayı,Önceden oyun oynanırken görüntüleri kayıt altına alınmış, küfürlü, şiddet, kavga, dövüş içeren video görüntülü içerikler ile ise;Çocuklarımızı, yeni neslimizi, gençlerimizi şimdiden DİKKAT! Geleceğin agresif, gergin, kavgacı, birbirlerine ve ailelerine şiddet ile yaklaşan gençler olarak yetiştiriyorlar, farkında değil misiniz?Gençlerimizi evlilik programları ve futbol tartışma programları üzerinden değerlerlni yitirir hale getiriyorlar.ŞU SORUYU SORUN:

Dost musun Düşman Mısın?

Medyabar.com bugun 19617 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1996 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Enes Boz
21.01.2017 19:12
Gerçekten de günümüzün açık ve net ancak görünmeyen bir sorununa değinmişsiniz.
Enes Boz
21.01.2017 19:11
Gerçekten de günümüzün açık ve net ancak görünmeyen bir sorununa değinmişsiniz.
Online Ziyaretçiler