Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Kamu Spotu

25.01.2017 15:15
FARKINDA MISINIZ?

Son yıllarda sistematik olarak sürekli devam eden siyasi, politik aynı zamanda sosyolojik toplumsal konular ve hukuki düzenlemeleri içeren tartışmalar nedeni ile tepeden tırnağa toplumun her kesiminden bireyler olarak ayrıştırılıyor, ötekileştiriliyor, sonuç olarak birbirimize karşı saflarda yer almaya başlıyoruz.

DURUN LÜTFEN!

Kendimiz, düşüncelerimiz, yaşam tarzımız, inançlarımız, gittikçe futbol takımı tutar gibi siyasi tercihlerimizin olması, iyice etik düşünmemizi etkiliyor ve iyi-kötü, doğru-yanlış, çirkin-güzel gibi ahlaki değerlerimizi yitiriyor, ayırt edemez hale geliyoruz.


-MODA OLDU-

"Bizden olanlar ve Bizim dışımızda kalanlar"
ASLINDA BİZ BİRİZ HEPİMİZ MİLLETİZ.

Bizim dışımızdakilerinin düşüncelerine, körü körüne inandığımız, yıllardır televizyonlardan veya miting alanlarından gördüğümüz, tanısak bile niyetini bilmeden anlamadan güvendiğimiz siyasetçilerin ve yandaşlarının söylemlerinden dolayı, kitleleri olarak harekete geçebiliyoruz.

Sempatizanı olduğumuz kişiler yüzünden Bizim dışımızdakiler ile olan insan ilişkilerimize otomatik olarak ret veriyor, bu insanlar ile yakınlarımız olsun olmasın, dinlemeden, anlamadan, tanımadan, içini, niyetini bilmeden belki de bizim gibi düşünmesine rağmen, kendimizin dahi araştırmadığı, bilmediğimiz, görmediğimiz, bize inandırılan, özendirilen konularda, zihinlerimizin uyuşmadığı insanlar ile (bu vatanın evlatları - bu toprakların insanları olan kardeşlerimiz ile) kavga edebiliyor, milletçe birbirimize düşebiliyoruz.


DİKKAT! DİKKAT!
Bakış açımız git gide ötekileştirmeye, ötekiler algısı oluşturmaya başladı.
Söylemlerimiz, düşüncelerimiz, doğru niyetlerimizin önüne geçmemeli.

Önce kendimize hakikatli davranmalı, sonra ise başkalarına karşı objektif olmalıyız.

Hakikaten bir konu ilgi alanımıza girdiği zaman düşüncelerimizi paylaşırken böyle mi istiyoruz soralım kendimize, özümüze, yoksa dayatmalara mı maruz kalıyoruz, yaşadığımız toplumun, kültürün, sempatizanı olduğumuz kişilerin baskısı, etkisi mi var zihinlerimizde?

Bu düşünceler gerçekten bizim düşüncelerimiz mi?

Yahut kendimizi ait hissettiğimiz kişilerin görüşlerine pazarlamacı mı olmaya başladık?

Sempatizanı olduğumuz kişilerin düşüncelerini kendi düşüncelerimizmiş gibi mi satmaya başlıyoruz?
Alacağımız kararlar ilerde geleceğimizi, çocuklarımızı etkilemeyecek mi?


SÜRPRİZ!

Bizi inandırdıkları şeylerin detaylarını, tam olarak anlatmıyorlar bile...
Devamlı rekabet içerisinde, kavga eder görüntüsü halinde, birbirlerinin üzerinde üstünlükler kurarak, bize de kurdukları üstünlükler üzerinden korku senaryoları aşılayarak, kendilerini tek, sonsuz, mutlak güç odağıymış gibi kabullendirerek, geleceğimizi ilgilendiren konular hakkında en önemli detayları paylaşmadan üstün körü geçiştirerek, sonrasında bizlere soracaklarmış gibi davranarak bizleri kandırdıklarını zannediyorlar...

Sosyal medya, yazılı ve görsel basın, yayın organları, Televizyon kanalları ve medya kuruluşları üzerinden türlü türlü oyunlar, siyasi tartışmalar, gövde gösterileri, birbirlerine uyguladıkları psikolojik şiddetler ile konunun önüne geçip, konuyu sadece başlık olarak ele alıp, içeriğini doğru düzgün bizlere izah etmeden, zihinlerimizde algı yönetimleri ve manipülasyonlar yaparak, kendilerini ve kendi isteklerini, yani daha önce hayatta kabul etmeyeceğimiz şeyleri MEŞRU kılıyorlar.

Olabilir canım olması doğru şeklinde algılar oluşturup ne olacak deyip oldu da bitti maşallaha getiriyorlar.

Biz daha anlamadan sadece kavgaları tartışmaları takip edebiliyoruz.

Bu konuda bütün taraflar karşılıklı danışıklı dövüş içerisindeler.

Bizlere neyi soracaklarının içeriğini, neye evet neye hayır diyeceğimizi, tartışma platformu olmadan, alanında uzman objektif hukuk profesörleri ile doğru düzgün anlattırsınlar.
Önce neye evet sonra neye hayır diyeceğimizi bir öğrenelim. Sadece başlık halinde bu konuya takım tutar gibi sempatizanı olduğumuz liderler için evet hayır demeyelim.

Bize faydası varsa evet diyelim yoksa hayır.
İnternetten araştıralım, soruşturalım, öğrenelim, okuyalım, kendi kendimize karar verelim, sırf sempatizanı olduğumuz için başkalarının söylemlerinden kitleler olarak etkilenmeyelim, bize kimse doğruyu yanlışı gösteremez, bizim vicdanımız güneş kadar parlaktır, yollarımıza her zaman ışık tutacaktır.

Vatandaş olarak detaylarını bilmediğimiz bir konu ile ilgili neden kavga ediyoruz ayrışıyoruz.

İslam dininin temelinde bile hoşgörü vardır, ayrıca biz millet olarak atalarımızdan böyle mi gördük misafirperverliğimiz nerede kaldı?

Hepimizin gelip geçici misafir olduğu şu dünyada nedir bu birbirimize yaptıklarımız? neyi paylaşamıyoruz?
Hepimiz aynı vatanın topraklarında yaşayan, aynı resmi dili konuşan, aynı ortak kültürel tarihi paylaşan, aynı milli değerlere sahip olan ve aynı yolda yürüyen bireyleriz.

Amacımız Devletimizin bekası...

Emin olun, vatanımızın, milletimizin ve devletimizin esaslarını, çıkarlarını düşünen ve bu konularda mühim kararlar alabilecek kişiler bizler vatandaşlarıyız.
Devletin devamlılığı için biz milletine düşen karşılıklı hoşgörü ve diyalog çerçevesi içerisinde gelecek endişelerimizi gidermektir.
Hiç kimseyi ötekileştirmeye maruz bırakmadan, gerçek toplumsal ihtiyaçlarımızı tespit etmeli ve bu ihtiyaçlarımıza çözümler geliştirmeli, birbirimize asla zarar vermemeliyiz.

Unutmayalım ki etnik kökeni, alt kültürü, üst kültürü, yaşam tarzı, gelir düzeyi, ne olursa olsun biz insanların birbirleri üzerinde üstünlükleri yoktur.

YÜZDE ISRAR ETME "DOKSAN DA OLUR"
İNSAN DEDİĞİNDE "NOKSAN DA OLUR"
SAKIN BÜYÜKLENME "ELDE NELER VAR"
BİR BEN VARIM DEME "YOKSAN DA OLUR"
HATASIZ DOST ARAYAN "DOSTTAN DA OLUR"

Medyabar.com bugun 89563 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 815 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler