Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Arifiye'de Bahar Havası

09.02.2017 09:49
Farklı kültürlerin birbirleriyle harmanlanıp, doğal zenginlikleriyle vücut bulan ve yaşam endeksine göre Türkiye'nin yaşanabilir şehir sıralamasında ikinci sıraya yerleşen Sakarya'mızın, birbirinden güzide on altı ilçesi vardır. Bunlardan bir tanesi de Arifiye ilçemizdir.

Sakarya'da ilk göreve başladığım ilçe olması hasebiyle bendeki yeri bir başkadır Arifiye'nin. Gerek öğrencilerimden, gerek dostlarımdan, gerek se büyüklerimden, koca yürekli, özverili, yardımsever, özü sözü bir, mert insanlar tanıdım. Bu nedenle Arifiye denince, hep güzel anılar canlanır gözlerimin önünde.

Maalesef bu güzide ilçemiz hiç hak etmediği bir şekilde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yaşandığı iddia edilen bazı olaylar nedeniyle buhranlı ve çalkantılı bir dönem yaşamıştı.

Bu dönemde gerçekleştirdiğim ziyaretlerde, evlatlarımızın daha iyi bir eğitim alması için atılması gereken adımları konuşmamız gerekirken, maalesef bunların yerini korkunç iddialar, komplolar, ihtiras ve entrikalar almıştı. Ortaya çıkan bu kaotik durum, sosyal medya üzerinden yayınlanan ve İlçe Müdürü'nün organize ettiği iddia edilen, anlık mesajlaşma programı olan Whatsapp üzerinden Arifiye Diriliş isimli gruba ait yazışmalarla, Arifiye ilçe sınırlarını aşarak Sakarya gündemine bomba gibi düşmüştü.

Var olduğu iddia edilen; hakaret, iftira, karalama, komplo ve organize algı yönetimi ile yerel ve ulusal basına asılsız haberlerin servis edilerek yorumlar yaptırıldığı bu yazışmalar kimleri hedef almamıştı ki! Siyaset, bürokrasi ve sivil toplum kuruluşlarının önemli isimleri...

Bu iddialar üzerine idari soruşturma başlatılmış ve İlçe Müdürü açığa alınmıştı. Ayrıca hakaret içerikli mesajlar ile ilgili muhatapların hukuki işlem başlattığı da iddia edilmişti.

Tabi ki yürütülen idari ve hukuki süreç bütün bu iddiaları tüm detaylarıyla inceleyecek ve nihai kararı verecektir. Henüz kesinleşmiş bir karar olmadığı için bu iddialar üzerine çok fazla durmak istemiyor ve son zamanlarda yapmış olduğum bir dizi ziyaretlerden bahsetmek istiyorum.

Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürünün açığa alınması nedeniyle bu görevi icra etmesi için Recep ÖZDEMİR görevlendirilmişti. Sayın müdürümüzün, oluşan bu kaotik ortamı bertaraf etmek için kararlı duruşu İlçe Milli Eğitim camiasına olumlu yansımış olmalı ki, Arifiye'de artık eğitimciler asıl işlerini yapmaya başlamışlar.

Özellikle okul müdürleri üzerinde oluşan tedirginlik ve acaba bugün ne olacak endişesi yavaş yavaş kaybolmaya başlamış. Görünen o ki o çalkantılı dönemin ardından bir bahar havası gelmiş ve normalleşme sürecine girilmiş. Temennim odur ki yakalanan bu olumlu hava kalıcı olur ve yürütülen soruşturmanın neticesi ne olursa olsun yaşananlardan ders alınarak, sürdürülebilir bir huzur ortamı tesis edilebilir.

Evet, her yaşanan hadise bir gerçeği gün yüzüne çıkarıyor her seferinde. Mevki ve makamlar bir amaç değil araçtır ve geçicidir, herkes zamanı gelince elindeki bayrağı kendinden sonra gelene devredecektir. Burada en önemli unsur o bayrağı devrederken arkamızda bıraktıklarımızdır. Rabbim herkese hayırlı işler yapabilmeyi ve arkasından hayırla yadedilebilmeyi nasip eylesin...

Medyabar.com bugun 141417 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 4963 kere okundu
YORUMLAR 4 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış
28.09.2017 11:52
Adem bey kişiliğin var ise ki yok gözüküyor. Yapılan 15 trilyon yolsuzluğu passatları caddyleride yazda. o zaman heh tamam diyelim tarafsızsın. Sen ihanet çetesinin içerisindesin. Sen o hırsızlarla haşr olacaksın. Bunu unutmayasın.
arifiyeli
09.02.2017 12:51
neden bir ilçe müdürü Watshap grubu oluşturur ki. Bu watshap grubundan bürokratlara amirlerine sivil toplum örgütlerine niye hakaret edilir ki. sen ilçe müdürüsün işini yaparsın. senin işin mi siyaset. Bir ilçe müdürü haber yaptırır mı. Bir ilçe müdürü diktatörce yönetim sergiler mi
hayri düzkaya
09.02.2017 14:00

vatsap mıdır nedir araştırılmakta daha kesni bir suçlam veya ceza yok gayet de iyi bir şekilde görevini yapmakta idi bunu sende biliyosun tüm arifiyede kesinliklede görevinin başına dönecek rahat ol sen

hayri düzkaya
09.02.2017 11:23
görevden el çektirilen ilçe milli eğitim müdürü koltuk sevdalısı değildir arifiyenin bir değeridir yerine getirilen müdür beyi tanımam oda görevini yapan bir bürokrat olabilir ama mühüm olan burda ki haksızlığın düzetilmesi değilmidir nuri bey en yapmşıtır yolsuzluklar ile mücadele etmiştir yan gelip yatan okul müdürlerini görevden almıştır sabah 7,30 mesaiye başlamış akşam 19,00 lara kadar çocuklarımızın eğitim için çabalamıştır ayrıyetten mal varlığın araştırın babadan kalma bir evi birde15000 tlik aracı vardır böyle bürokratlar saçma sapan düzmece vatsap konuşmaları ile harcanamaz harcatmayız
Online Ziyaretçiler