Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sakaryalı ile alıp veremediğiniz ne?

11.02.2017 09:41
Sakarya'da, seçim zamanlarında, birileri heyecanlı bir şekilde köy köy, mahalle mahalle, cadde sokak demeden, kahvehaneleri, esnafları ziyaret ediyordu ve seçim sahnesinde adım atılmadık yer bırakmıyorlardı. Günümüzde ise biz vatandaşlar bütün gün Sakarya'nın her bir noktasında var olmamıza rağmen seçim zamanı gördüğümüz birilerine rastlayamaz olduk.

Ne oldu Halk ile aranıza kara kedi mi girdi?

Size oy veren halkınıza bu kadar kibirli davranmak neden?

Ceketimizi asar yine kazanırız edasıyla, birilerinin gölgesinde yolunuza devam mı ediyorsunuz?

Sebep olduklarınız:

İmar Problemi!

Sakarya'da diyelim ki köylünün göl manzaralı bir arazisi var. Köylüler sessiz kaldığından dolayı, arazilerine yeşil alan uygulaması gerçekleştiriliyor ve imar hususlarında türlü türlü problemlere maruz bırakılıyorlar. Köylünün arazisinin karşısında ? üstünde - sağında ? solunda bulunan ünlü simalara ait araziler ise ne hikmetse anında imara açılabiliyor.

Koyduğunuz şehir yasalarının vatandaşlar ile alıp veremediği nedir?

Haberiniz var mı? İnsanlar arazilerini yeşil alan uygulaması nedeni ile imar problemi yüzünden değerlendiremiyor! Sizler bu şekilde gelir adaletsizliğine neden oluyorsunuz...Kiralık fiyatları uçuk rakamlarda

Emlak sektöründe işyeri kiralık fiyatları ve hava(devir)paraları rekora koşuyor. İstanbul'da ki boğaz manzaralı emsal yerleri geçtik, çok uçuk rakamlardayız. Cadde üzeri kiralık işyeri fiyatları 5 bin liradan 30 bin liraya kadar çıkabiliyor. Yetmedi bir de devir parası hava parası adı altında insanlar tuzağa düşürülüyor. İş yapmak isteyen girişimci ve yatırımcılar kira bedellerinin yüksek olmasının yanı sıra bir de resmi işlemlerin zorluluğu ile karşılaşmakta sırf bu yüzden işyeri açmaktan vazgeçmektedirler, açsalar bile bu kadar yüksek kira bedelleri ile 6 aydan fazla dayanamıyorlar, işverenler tüm sermayelerini peşinat olarak zaten açılış sırasında 3-5 ay şeklinde dükkan sahiplerine sunuyorlar. Bu gelişmelerden haberdar mısınız yaptırım uygulamayı düşünüyor musunuz?

Bu yapboz oyunu niye?

Sakarya üniversitesinde bandrollü araçların ve normal vatandaşların araç giriş çıkışını güvenliğin keyfi haline getirdiniz. Çözüm olarak ise; Allah'ın dağına, bariyersiz, çok tehlikeli, araçların devamlı çarpışmamak için son anda manevra yaptığı, araçların her an uçurumdan savrulabileceği, tek şeritli, tamamı asfaltlı olmayan, daracık yolu yaptınız.

SAYENİZDE SERDİVANDAN ADAPAZARI İZMİT D-100 KARAYOLUNA GİTMEK İSTEDİĞİMİZDE ARTIK KAMPÜSTEN GEÇEMİYOR VE BARİYERSİZ ASFALTSIZ UÇURUM KIYISINDA BULUNAN DAĞDA Kİ YOLDAN CAN GÜVENLİĞİMİZ OLMADAN SEYAHAT ETMEK ZORUNDA KALIYORUZ! KAMPÜS GÜVENLİĞİ GEÇİŞ SAĞLATMIYOR. ÇÖZÜMÜNÜZ VAR MI? TÜNEL NEDEN YAPMADINIZ!

Ayrıca Dolmuş hattına benzeyen yürüme mesafesi ile gidilebilecek yerlere raylı sistem koyarak - şehir içi trafiğini alt üst ederek, trafikte bulunan ve artış gösteren araç sayılarını dikkate almayarak, yeni yollar ve güzergahlar açmayarak, şerit sayısını arttırmayarak, kaldırımları devasa yapıp araç yollarını daraltarak, mevcut yolları kazıp bırakıp trafiği işgal ederek, yolları düzleştirmeden çukurlu halde bırakıp(ÖRNEK: HIZIRTEPE- MOBİLYACILAR GÜNEY SANAYİ SİTESİ- MODERN SANAYİ- YEŞİLTEPE-), toz toprağa sebep olup bizleri her gün mağdur ederek, halkımızdan ve bizlerden tekrar nasıl oy isteyeceksiniz? Buda yetmedi kimin ne kazancı varsa bu işte, tekrar tekrar yeniden yaptığınız yolları kazıyorsunuz...

Bu şehrin defteri kalemi silgisi sizin elinizde, Bu yap boz oyunu niye?

ÇÖZÜMÜ KENDİNİZDE ARAYIN

Makam araçlarınızdan bir inin.

Azıcık sokağa çıkın yürüyün tıpkı eskisi gibi.

Azıcık İmar konularında keyfi değil Adaletli davranın.Tapu sahiplerine alım satımlarda haksız yüksek fiyatlar çıkartmayın ve gereksiz masraflar çıkartmaktan kaçının.

Azıcık kira fiyatlarını kontrol altına alın, bu şehirde haksız, pahalı kira kontratlarına izin vermeyin. Pahalıya vergi dairelerinden açılış izni vermeyeceğinizi deklare edin ki dükkan sahipleri kiralarda indirime gitmek zorunda kalsın.

İşyeri sahiplerine, açılış süreçlerinde; zorluklar- belgeler- evraklar- birim raporları- kontroller ? masraflar değil kolaylıklar sağlayın ki esnaf bilinci yerine gelsin, sokaklarda alış veriş artsın. Artık ülkemizin ekonomisi düzelsin esnafın yüzü biraz gülsün ki Gelir Adaletsizliğine bir Dur! diyelim.

Azıcık Komşu illerin asfalt yollarını, ışıklarını, köprülerini, alt geçitlerini - üst geçitlerini, köylere yapılan fırınlarını, çevre ve şehircilik imar planlarını örnek alın.

Her şeyden önce, vergilerimiz ile yakınlarınıza ve kendinize tahsis ettiğiniz makam araçlarınızdan bir inin, korumalarınızdan ve şoförlerinizden uzaklaşın ceketlerinizi giyin, halkın güneşlendiği yerlerde olun. Biraz terleyin ki Biz Sizleri, yani çalıştığınızı, Alın Terinizi Görelim.

Konuşalım Birbirimizi dinleyelim ve anlayalım daha sonra da Sizler tıpkı söz verdiğiniz gibi, Bizlerin yaşamakta olduğu şehrimize;

Sakarya'mıza HİZMET edin.

Medyabar.com bugun 21947 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 8139 kere okundu
YORUMLAR 10 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
sema
12.02.2017 00:59
cumhurbaskanımız için evet verecez...bu yerl yonetimdekiler havaya girecek.....onun için hayır çizgisinde çok akp seçmeni var....
adalı
12.02.2017 00:14
şu yazıyı ve yorumları akp merkezinden biri okusun allah aşkına.ben buradaki sıkıntıların merkeze ulaşmadığı başbakana ve RTE ye ulaşmadığı kanaatindeyim.Gerçekleri duysalar yorumları okusalar başka olur bence.biri bu şehri görmeli artık.RTE olmasa oy vermeyi bırakın bunları sokağımdan geçirmem
YÜKSEL SONGUR
11.02.2017 23:59
SAKARYADA HİZMET ETMEYE GEREK YOK CEKETİ DEĞİL ŞAPKAYI ASSA 5 TANE MİLLETVEKİLİ GARANTİ DİYELİMKİ ÇOK ÇALIŞTILAR VE HİZMET YAĞDI NE OLACAK EN ÇOK 6 MİLLETVEKİ PEKİ DEĞERMİ HAYIR 1 MİLLETVEKİ İÇİN DEĞMEZ NASIL OLSA SAKARYADAKİ MEYDAN KONUŞMASINDA SAKARYA BENİM 2.VATANIM DEDİMİ TOPLADI 5 TANE MİLLETVEKİLİ OYLARINI.HİZMET NEREYE İSTANBULA. PEKİ SAKARYADAKİ AKLI KIT OLANLAR NE YAPIYOR İSTANBULDA YAPILAN AVRASYA TÜNELİNİ 3.BOĞAZ KÖPRÜSÜNÜ 3,HAVA LİMANINI ORHANGAZİ KÖPRÜSÜNÜ KONUŞARAK AVUNUYORLAR NEDENMİ ÇÜNKÜ HAYATLARINDA ÖMÜRLERİ BOYUNCA BU SAYDIKLARIMDAN 10 KERE GEÇECEKLERYA OVUNUYORLAR İŞTE BU YUKARDAKİ SAYDIĞIM HİZMETLER KİME BİLİYORMUSUNUZ İSTANBULDA YAŞAYANLARA ZENGİNLERE . PEKİ SAKARYALILARA NE VAR 15 YILDA SEAH YETMEZMİ ÇOK BİLE .
Mir polat
11.02.2017 20:18
Sakarya ciddi manada yönetim sıkıntısı yaşıyor. Ama yeter artık kimse şimdiye kadar akp hatırına ses çıkarmıyordu. Başbakanın cumhurbaşkanının sakarya nın bu kaostan kurtulması için devreye girmesi gerekir. İnsanlar yıllardır şehirde birşeyler yapılıyor sanıyordu ama öyle olmadığı günden güne artan sıkıntılarla görmeye başladık. Sakaryanın son 10 yılda tek kazancı serdivan kafeler caddesi ve kentpark koskoca sakarya bu durumu haketmiyor trafik toplu taşıma vs. Derken artık şehir sıkıntıları ile boğmaya başladı. Üstelik başta Zeki toçoğlu olmak üzere milletvekilleride kulağınıtıkıyor. Sakaryalının sabrı taşmaya başladı.
adnanarman
11.02.2017 19:45
bizim binanın yanına 3 katlı bina yapıldı bizim bina 5 katlı bizim binayı 1 kat geçti tığcılar mah
hakan an
11.02.2017 18:36
hayret medyabar da ıktıdarın borozanlığını yapmıyan bı yazar ve tamamen doğruları yazmışşınız tebrık ederım cunku bılıyolarkı ne olursa olsun ıster hırsız ıster fetocu halk bunları yıne secer ...........sanırım eee ama bu ulkenın en onde gelenlerı sakaryaya geldımı geyvede beyfendının cıflığınde ağırlanıyor once başka soze gerek varmı
murat eskigülek
11.02.2017 13:52
Sayın GÜLER Yazınızda değindiğiniz konular her gün yaşadığımız sıkıntılardan bazıları.Yolların durumu ile bölümde bende size bir ilave yapayım.Serdivan 553.sokak ve çevresindeki sokaklarda müteahhitler inşaat yapıyorlar binalarının atık su, temiz su ve doğalgaz geçişleri için sokakları kazıyorlar işleri bitince kum taş toprak kapatıyorlar.Yağmur ve kar sonrası her kazılan yol adeta kaportacılarla tamircilerle akraba olmamızı sağlıyor.Bunu Sn.ALEMDAR'a iletmeye kalksak randevu bile alamayız.Fen işlerine söylesek inanın ilgilenmezler bile onlar yol kesme tamirat parasını çoktan kasaya girmişlerdir.Bu işlerin düzelmesi için umudumuz her dönemde olduğu gibi gene seçim periyodunu beklemek. Saygılarımla.
demır
11.02.2017 13:16
Tebrikler . Korkusuz güzel bir yazı yazmıssınız
mertt
11.02.2017 12:43
ALLAH Rızası için soruyorum ZEKİ TOÇOĞLUNA sakaryada arabası ile gezerken yollardaki çukurlardan, logar kapaklarının şekilsiz ve düzensiz yerleştirilmesinden rahatsız olmuyor mu..Aynı soruyu AYDIN YILMAZERE de soruyorum sapancanın çukurlarından ve yamuk yumuk yerleştirilmiş logar kapaklarından rahatsız olmuyor mu..yollarda araba kullanırken resmen drift yapıyoruz çukurlardan ve kapaklardan açmak için..özellikle yanık köyünden sapancaya kadar olan yolun komple elden geçmesi gerekiyor,hem double yol olmalı, yaya yolu olmalı..biz sizden amerikayı yeniden keşfetmenizi istemiyoruz.. sadece yol istiyoruz..yüzlerce kaza oldu,onlarca insan öldü..bunların bütün vebali sizin sırtınıza...
vatandaş
11.02.2017 11:20
imar problemi .. gerçekten kanayan bir yara...Mehmet Güler'inde dediği gibi kimse gelip istemiyor.Çünkü yerli yöneticilerin yüzü yok bişey istemeye o kadar mağdur ettikleri insanlar varki gelip oy istese dert dinlicek...sanıyorlarki bu oyları kendileri alıyorlar hizmet ediyoruzda halk bize ondan oy veriyor...oy almanızın ve oy vermemizin tek sebebi akpartidir.yoksa yerli yöneticilere değil oy günahımı vermem.Mehmet Güler doğru bir yere parmak bastın
Online Ziyaretçiler