Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Sakarya'da ergen doğurganlık hızı yükseliyor

13.02.2017 16:23
Sevgililer günü yaklaşıyor...

Hristiyanlık dininde Katolik Kilisesi'nin kendi din adamına ''Aziz Valentin'in Günü'' diye atfettiği Sevgililer Günü diye bilinen dini ritüel gelip çattı. Biz Müslümanlar ise, tamamen bu batı özentisi olan Âyin'in, toplumumuzda gündelik hayata entegre edilmesi ile; kadın erkek ilişkilerimizde ahlaki çöküntüler yaşıyoruz, değerlerimiz ayaklar altına alınıyor, gençlerimizin bilinçaltında namus kavramları çok değersizleştiriliyor sonuç olarak ise Sakarya'da ergen doğurganlık hızı yükseliyor.

NEDEN KIRMIZI ZANNEDİYORSUN?

Sırf cinsel çağrışım olsun diye; Mağazalarda 14 Şubat'a özel indirimler gerçekleşir ve marketlerde reklamı dahi yasak olan alkol ile mum satışları patlar, kırmızı renkte balonlar, ayılar, çiçekler, kıyafetler, iç çamaşırları satılır. Gençler ve çiftler farkında olmadan üzerlerinde böyle bir günün baskısını hissederler ve birbirlerine hediye almak zorunda zannederler. Neticede Gençler kırmızı rengin canlılığına aldanıp, tutkuyla hazırlıklar yaparlar ve ortamın büyüsüne kapılıp, heyecanla istemdışı davranışlarda bulunabilirler.

SAKARYA'DA GENÇ YAŞTA ANNE OLMA ORANI YÜKSELİYOR

Gençlerimiz Üniversite ve etrafındaki bütün apart evleri kiralarlar, kadın erkek birlikte kalırlar...

Anne arar : Kızım neredesin? Baban merak etti soruyor? Kız: Merveler'deyim Anne. Oysa ki sevgilisi ile apartta... Anneler - Babalar en iyisi gece saatlerinde görüntülü arama yapmak. Karasu'da yazlığı olan Annelere ve Babalara gelince ise Anahtarlarınız kayıp mı? Problem yok kayıpsada - değilse de yedek anahtarlar yaptırılmıştır zaten. Şimdiden haberiniz olsun; okuyanlar, okuldan kaçarlar, sinemada onları bekleyen ahlaksız konuları işleyen yabancı filmler vardır çünkü. Sinemaya gidemeyenler için adres ise bellidir; Şehrin kamusal alanları, özellikle kentpark çiftlerin özel anlarını yaşadığı bir yaşam alanına dönüşüverir. Bu ve bunun gibi birçok kurnazlıklar ile Gençlerimiz Sevgililer günü adı altında ahlaksız davranışlara ve alkole özeniyorlar ve batılılaştıklarını, günlük hayatın stresinden kurtulduklarını zannediyorlar. Sonuç olarak ise Sakarya'da genç yaşta doğum yapma oranı yükseliyor ve evlilik dışı çocuk sahibi anne olma oranları artıyor. Babası belli olmayan annesinin emzirmek istemediği çocuklara ise sosyal hizmetler sahip çıkmak zorunda kalıyor.

ÜNİVERSİTELİLER YAŞAM TARZI İLE LİSELİLEREDE ÖRNEK OLUYOR

Liselerde bulunan öğrenciler, üniversitelerde okuyan öğrencileri örnek alıyorlar. Liseliler üniversiteyi kazandıklarında, böyle şeyler yaşamak onlar için çok sıradan, çok normal. Neden? Çünkü üniversitelilerden böyle gördüler. Hayatlarında hiç yaşamadıkları ve yapamadıkları şeyleri ilk defa yaptıkları ve yaşadıkları için her şeyi iyi kötü heves ediniyorlar, doğruyu yanlışı ayırt edemiyorlar. Gençlerin meraklı ve hevesli olmaları; Benim ne eksiğim var? Arkadaşlarım yaptı, Ben yapamadım gibisinden serzenişleri yaşamlarının acı tecrübeler ile sonuçlanmasına sebep oluyor. Birde şehir dışında okudukları zaman aileleri tarafından takip edilemez hale geliyorlar ve kötü yola düşüyorlar.

1 GÜN DEĞİL 365 GÜN

Batılılaşma adı altında Toplumumuz iyice git gide kültürel açıdan yozlaşmaya maruz kaldı.

Oysa ki;

Bir laf vardır bilirmisiniz :

Deliye Her Gün Bayramdır.

Kişi kendini seviyorsa sık sık alışveriş yapar, her gün şık giyinir ve bakımlı olur.

Kişi Karşısındakini gerçekten seviyorsa ise ona birlikte olduğu her günü, beraber geçirdiği

her anı, tüm zamanlarını kimi jestler - kimi sıradışı hediyeler ile çok özel kılar. Sevginin, Aşkın, muhabbetin, güleryüzün, güzel ahlakın yeri ve zamanı yoktur mühim olan devamlılığının esas olmasıdır - mantıken bir güne 14 Şubat'a asla indirgenemez. Sevenler için birbirleri ile oldukları ve olmadıkları her gün, her an değerlidir ve değerli olmalıdır, birbirlerine ona göre davranmalıdırlar.

HARAM SEVDALAR

Bilirsiniz Hz.Yusuf'un dillere destan güzelliği vardır. Mısır Azizi'nin eşi Züleyha yüksek mertebelerde sözü dinlenen, güçlü bir çevreye sahip olan, zengin bir kadındır. Züleyha, Hz.Yusuf'un güzelliğinden çok etkilenmiştir ve onu elde etmek için çareler aramış, en son kapıları kapatarak ve emrederek mahremine davet etmiş Hz.Yusuf ile başbaşa kalmıştır. Kölesi olmasına rağmen Hz.Yusuf efendisi güzeller güzeli Züleyha'ya dokunmamış haram olana yaklaşmamıştır.

''NAMUS SADECE KADINA ÖZGÜ BİR ŞEY İSE HZ.YUSUF'UN ZÜLEYHA'DAN SAKINDIĞI NEYDİ?''

Medyabar.com bugun 139829 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 1243 kere okundu
YORUMLAR 0 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Online Ziyaretçiler