Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Yine Beceremiyorsunuz…!

15.02.2017 10:10
Büyükşehir Meclis Toplantısı ve yine gündem Atatürk İlkokulunun yıkılması, bulunduğu araziye katlı otopark inşaatı yapılması!

Bu tartışma hafızalarımızda tazeliğini koruyor, geçtiğimiz yıl yoğun bir şekilde gündemi meşgul etti ve üzeri kapandı!

Biz mesele halledildi okul yerinde kalacak katlı otopark projesi başka bir alana kaydırıldı diye düşünürken, aniden proje hortladı!

Mevcut okul binasının hasarlı olduğu, bu hali ile eğitime devam etmesinin risk taşıdığından bahisle yıkılması ve yerinede bölgenin trafik sorununa çözüm katacak katlı otopark yapılmasına karar verilmiş yada Başkan Toçoğlu bu hususta yetkilendirilmiştir!

Okul binasının hasarlı olduğu tespiti doğrudur, hasar 1999 depreminde yani bundan 18 yıl önce oluştu. Geçen bu sürenin 15.yılında AKP iktidarı var , niçin bu kadar hasarlı ve riskli binada eğitim verilmeye devam edildi!

Bu risk bugün daha da şiddetli bir boyuta mı ulaştı, hasar giderilse ya da yıkılsa yerine aynı bölgeye daha modern eğitim binası yapılsa olmaz mıydı!

AKP iktidarı eğitim konusunda kararlı bir politikaya sahip değil, bunu sürekli değişen tüm sınav sistemlerinden ve müfredattan öğrenme imkanına sahibiz!

Birçok alanda yaşadıkları tutarsız politikaları eğitim alanında da sürdürmekteler!

İktidarlarının ilk yıllarında Kampüs okul projesi geliştirdiler,tüm okulların bir alanda toplanması projesi!

Bizim şehrimizde bu alan Arifeye Kalaycı mevkiinde idi sonra bu projeden vazgeçtiler!

Hatırladığımız yakın geçmiş zamanda Kentpark'ın, yeşil alanın içine İmam Hatip Lisesi yapıldı!

Şehir merkezlerinden okul binalarını taşıma projesini terk edip, merkezler de binalar inşaa edildi. Buna ilişkin birçok örnek sıralanabilir!

Sorun otopark sorunu ise ,niçin o dönem o alana inşa edilmedi..Vakit geçmiş değil, stat arazisinin bulunduğu alana katlı otopark, yer altı otoparkı inşa edin sorunu çözün !

Şehir merkezinde, hele de Atatürk İlkokulunun bulunduğu alanda Katlı otopark projesi, altından kalkılmaz trafik yoğunluğu demektir.

Trafiği azaltacağız diye düşündüğünüz proje daha yoğunluk arttıracaktır!

Yol yakınken bu projeden vazgeçin , mümkün olabildiğince şehir merkezlerine yeni yükler yüklemeyin!Alternatif yaşam alanları geliştirin, gelecek elli yılı planlayın !

İlköğretim binalarının şehir merkezlerinde bulunmasının birçok yararı var ama bunların en başında gelen ve bilim insanlarının tespiti öğrenime hayatın içinde kalarak tutunmaya çalışmak diye tarif ederler!

Siz bilmin tersinde bir yol seçiyorsunuz, okul binası şehrin dışına yeni stat bölgesine yani çevre yoluna taşıma çabasındasınız, bunu yapmayın!

Hem eğitime ihanet etmiş hem de çark caddesine ve bölgeye ihanet etmiş olursunuz!

Acele kararlar almak yerine,STK'larla ortak aklı tesis edin!

Medyabar.com bugun 31177 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 3897 kere okundu
YORUMLAR 2 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
kertenkele
15.02.2017 15:36
KATLI OTOPARK DEĞİL SPOR KOMPLEKSİ YAPIN SOKAKTAKİ GENÇLER VS GİDİP SPOR YAPSIN.HAMBURGERCİ,KAFELERDE BOŞ BOŞ OTURARAK VAKİT KAYBETMESİNLER..İÇTİKLERİ PAKET PAKET SİGARA DA CABASI..OTOPARK YAPARAK GÜZELİM YER'İ ZİYAN ETMEYİN.YA DA HİÇBİR ŞEY YAPMAYIN YEŞİLLENDİRİN ÇOCUK PARKI VB.GİBİ AFETTE TOPLANMA ALANI OLARAK KALSIN.HER YER BETON..BIRAKIN ARTIK,BETONLAŞMAYIN..
mir polat
15.02.2017 10:30
Bu şehirde yapılan yapılmayan hiçbirşey bilimsel değil tamamen oldu bitti güzel oldu biz yaptık oldu mantığı bu neden kaynaklanıyor biliyormusunuz? İdarecilerimiz çağın çok gerisinde.
Online Ziyaretçiler