Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi
Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi Firma Tanıtım Resmi

Medyabar'da Ara

'da Ara

Arama yapmak istediğiniz kelimeyi girin ve robot olmadığınızı onaylayın.

Medyabar 13'ncü yılı geride bırakırken...

15.02.2017 20:13
Türkiye'de ulusal gazetelerin dahi henüz internet ortamına ayak basmadığı 2004 yılında atıldı Medyabar'ın temelleri.

Sakarya basınından haberler, köşe yazıları ve şehre dair kulislerin yer aldığı site; gün geçtikçe tam teşekküllü haber sitesine evrildi.

2007 yılında değerli meslek büyüğüm Zafer Tokuş ile tanışmamız ile birlikte haber desteğinde bulunduğum Medyabar, 'Editör' olarak göreve başladığım 2010 yılından bu yana benim ve 10'a yakın çalışanın ekmek kapısı oldu.

Hatırlıyorum başlarda yerel gazete İnternet sitelerinin istatistikleri ile yarışır iken; bugün, aylık 2 Milyona yakın giriş ve 5 Milyonu aşkın sayfa görüntülemesi ile Sakarya'nın en çok takip edilen haber sitesi durumundayız.

Evet sadece Sakaryalının değil, ülke ve dünya genelinden insanların Sakarya'da en çok takip edilen haber sitesi...

Okuyucularımızın yüzde 50'ye yakını Sakarya'dan; geri kalanı ise İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa başta olmak üzere ülke genelinden şehirler ve dünyanın dört bir yanından çeşitli ülkelerden...

- Bu bilgiye sizler de sayfamızın en altında bulunan 'Online Ziyaretçi Sayısı' bağlantısından ulaşabilir, Medyabar'a o an nerelerden giriş yapıldığını görebilirsiniz -

Burada istatistik verilerini büyük büyük yazmak gibi bir niyetim yok.

Zaman zaman kendini 'en birinci' ya da 'en hızlı yükselen' ilan eden bazı kimseler böyle paylaşımlar yapsa da; siz, bir onların paylaştıklarına bir de bizim 4-5 yıl önce paylaştığımız istatistiklere bakın...

Biz geçtik o evreleri...

Medyabar'ın bu kadar çok takip edilmesinin nedeni bağımsızlığından aldığı güç şüphesiz.

Bu güç bize her kurum, kuruluş, şahıs hakkında - İspat edilebilir iddialar ve hukuka uygun ifadeler içermek kaydıyla - haber yapabilme özgürlüğünü veriyor.

Medyabar ekibi; imkanlar el verdiği kadarıyla haberin merkezinde olarak, bizim sac ayağı dediğimiz doğrulama yöntemleriyle en doğru ve tarafsız haberi sizlere ulaştırmaya çalışıyor.
Genel Yayın Yönetmenimiz Aziz Güvener, Muhabir - Editör arkadaşlarım Utku Kaynar, Azim Çelik, Caner Özkoç ve Hatice Tüncel ile ilçelerimizden haber ulaştıran, isimlerini haberlerinde gördüğümüz meslektaşlarımız, arkadaşlarımız...

Tabii ki yerel gazetelerimizde çalışan emekçiler, yıllarını haberciliğe vermiş büyüklerimiz, dostlarımız...

Emin olun ki Medyabar, ilk önce duyurmadığı bir haberi ya doğrulatma çabasındadır ya da ayrıntısını - arka planını verme gayretindedir.

Bir de yorumcularımız var tabii ki, olmazsa olmazlarımız...

Neticede -yine yukarıda belirttiğim şartlara bağlı kalmak kaydıyla - insanlarımızın düşüncesini özgürce ifade edebildiği, yeri geldi mi bir belediye başkanına tepkisini gösterebildiği pek bir ortam yok günümüzde.

Bazılarının kullandığı kod isimler sokaktaki vatandaşın bile hafızasında yer edinmiştir eminim ki.

200'ü aşkın yorumun yapıldığı haberleri gördü bu gözler...
Elbette kendi sitemizde linç yediğimiz yorumları da...

Her bir yorumcumuza teşekkür ediyorum.

Hasılı Medyabar; 13 yılı geride bırakırken yerel basında kaliteyi daha yukarı çıkarmak, sizlerin daha çok habere ulaşmasını sağlamak için çalışmalarına devam ediyor.

Nice yıl dönümlerinde birlikte olmayı temenni ediyorum.

.
.
.

Böyle gider bu yazı. Sabaha kadar da yazabilirim. İşte bu yüzden tüm baskılara rağmen köşe yazmıyorum.

Çünkü o kadar yazasım var ki şehirle, yapılanlarla, yapılmayanlarla ilgili...

Yazıp da bir köşeye bıraktığım yazılar da cabası...

Bir yazmaya başlasam öncelikli görevim editörlüğü askıya almak zorunda kalabilirim.

Bunu dahi yazabilmek umarım yeni yazılar yazmam için şevk verir.

Güzel haberlerde buluşmak dileğiyle...

Medyabar.com bugun 27848 kez ziyaret edildi. Bu yazı ise 2935 kere okundu
YORUMLAR 3 Yorum
Yorum yaptığınız taktirde Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılıyorsunuz.
×
750 Karakter Kaldı
Göndermiş olduğum mesajın sorumluluğu şahsıma aittir
Sakarya5422
26.03.2017 13:25
Kaan kardeşim,bu son sayfa düzenlemeniz bizim pek hoşumuza gitmedi,zaten azıcık dikkat edilirse misafir yorumcularda müthiş bir düşüş var,bunun çaresi sizin eskisi gibi TARAFSIZ OLMANIZ VE SADECE AKP LİLERE DEĞİL DİĞER GÖRÜŞLERE DE PENCERE AÇMANIZDIR.Ayrıca daha fazla yorumcu ve analiz yapan insanlar istiyorsanız yorumları Facebook ve Twitter hesapları üzerinden yapmamıza kapı açacak yeni teknik düzenleme yapabilirsiniz,ben ve bir çok insan bir çok ulusal medya sayfalarından bu sayede yorum ve notlar yazıyoruz,lütfen sizde bu uygulamayı bize açınız.
osman nuri yazıcı
16.02.2017 13:06
yesevi ocakları sakarya il teşkilatı olarak 13.ncü yılınızı kutlar sağlıklı günler ve iyi çalışmalar dileriz il teşkilatım adına il başkanı osman nuri yazıcı
erdal erdem
16.02.2017 09:39
13 YILDIR YAPTIĞINIZ HABER VE YORUMLAR İLE ÖZELLİKLE SAKARYA VE TÜRKİYE GÜNDEMİNİ YAKINEN TAKİP ETMEMİZE KATKI SAĞLADIĞINIZ, BİLGİLENDİRDİĞİNİZ İÇİN BÜTÜN MEDYABAR EKİBİNE TEŞEKKÜR EDERİM.... DAHA NİCE 13 YILLARA KAVUŞMANIZ DİLEĞİYLE ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM.
Online Ziyaretçiler